Seniūnai tikisi naujų automobilių

L1811-16715Neseniai į pasitarimą susirinkę Plungės miesto ir kaimo seniūnijų seniūnai dalijosi jiems ramybės neduodančiomis problemomis. O jų tikrai apstu: lėšų trūkumas, transporto stoka, bėdos dėl viešųjų pirkimų ir daug kitų.

Viršplaninių pajamų nebus
Pasitarime dalyvavusios Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Daiva Mažeikienė bei Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Genovaitė Pečkauskienė seniūnams priminė, kad artėja metų pabaiga, tad reikėtų nelaukiant paskutinės dienos susitvarkyti visus finansinius reikalus. Jų prašyta peržiūrėti visas lėšų eilutes ir, jei kažkur pavyko sutaupyti ar kažkiek sukaupti nuomojant turtą, viską nukreipti viena linkme – atsiskaityti su komunalininkais ir degalų tiekėjais. „Pažiūrėkite į savo resursus ūkiškai, taupiai“, – ragino specialistės.
Pasak D. Mažeikienės, po daugelio metų šie yra pirmieji, kai, ko gero, nebus viršplaninių lėšų. „Dabar nuo biudžeto vykdymo plano atsiliekame 222 tūkstančiais eurų. Iki metų pabaigos gal ir surinksime tiek, kiek planuota, bet daugiau tikrai nebus. Tad nieko papildomai negausite“, – akcentavo vedėja. Paukštakių seniūnas Aurimas Vasiliauskas piktinosi: „Taip, kaip vežimas prieš arklį, taip ir mes statomi prieš faktą, kad lėšų nėra ir nebus. Vienais metais jas apkarpote, matote, kad išgyvename, tai ir kitais mažinate. Ir taip kasmet – vis labiau ir labiau taupant. O viskas tik brangsta. Žinot, per pastaruosius metus atpigo tik vienas dalykas – už mobilųjį ryšį mokėdavau 16 eurų, dabar tik 8. Daugiau panašių faktų nežinau.“
„Kada atnaujinsit autoparką?“
Nausodžio seniūnas Darius Preibys Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Česlovo Kerpausko klausė, kada seniūnijos gali tikėtis naujų automobilių. „Kitų rajonų seniūnijos turi po dvi ar net tris transporto priemones, o mes po vieną. Ir tos pačios – senos, nuolat remontuojamos. Kada atnaujinsite mūsų autoparką?“ – klausė seniūnas.
D. Preibiui pritarė ir kolegos. „Seniūnijos automobiliui reikėjo keisti langą, nuvežiau jį meistrams. Kito nėra, tai man tenka su nuosavu važinėtis. O reikalų juk nuolat yra. Pavyzdžiui, anos savaitės pabaigoje žmonėms reikėjo „Maisto banko“ dovanas perduoti, ir vėl ta pati bėda – nėra su kuo važiuoti“, – problemą aštrino Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius. Jam antrino Platelių seniūnijai vadovaujanti Danutė Rapolavičienė: „Automobilio reikia ne tik mums, bet ir darbininkams. Tai valdiškąjį atiduodam jiems, o kitais reikalais su savo mašina važinėjam. Ar tai normalu?“
Č. Kerpauskas sakė nieko šiuo klausimu negalįs pažadėti. „Tikrai nežinau, ar kitų metų biudžete bus tam pinigų“, – tik tiek atsakyti galėjo direktoriaus pavaduotojas.
Grėblys už 3 eurus – ne kažkoks
Č. Kerpauskas seniūnų klausė dėl viešųjų pirkimų – ar šie pageidautų patys apklausti tiekėjus ir vykdyti pirkimus, ar tai reikėtų daryti centralizuotai, kaip iki šiol? Seniūnijų vadovų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Vieniems priimtinesnė galimybė patiems rinktis prekę. Esą geriau jau pačiam paskambinti į parduotuves, sužinoti kainas ir išsirinkti. Tuomet bent nusiperki būtent tą daiktą, kuris tau tinkamas ir reikalingas. „Kai perkama centralizuotai, vadovaujamasi vienu kriterijumi – kad prekė būtų pigiausia. Ir tai nėra gerai, nes už 3 eurus nupirktas grėblys tiek ir telaiko. Aš geriau pirkčiau brangesnį, bet ilgaamžį“, – sakė L. Gricius.
Kiti pasisakė už centralizuotą pirkimą. „Patys vykdydami konkursus mes nieko daug nelaimėsim. Įsigysim tokį pat ar bent jau panašų daiktą, bet kiek laiko sugaišim, kol atliksim apklausas, kol viską įforminsim. Ir taip bus kaskart, kai norėsim kokių vinių nusipirkti ar dar ko“, – nuomone dalijosi Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė. Jai pritarė ir kiti, sakydami, kad ir be to darbo per akis turi – esą nedaug bereikia, kad lovą į seniūniją atsineštų, nes beveik nėra kada į namus pareiti.
Apie sutartis
Dar vienas seniūnus piktinantis dalykas – kad Savivaldybė niekaip nenusamdo įmonės, kuri rūpintųsi jų elektros ūkiu. „Dabar kaip tik tas laikas, kai tamsu, kai reikia apšviesti gatves. Būtina keisti lempas, atlikti kitus darbus, o įmonės, kuri visu tuo pasirūpintų, vis dar nėra. Kodėl vis neįvyksta konkursas?“ – teiravosi seniūnijų vadovai.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas jiems atsakė, kad konkursas paskelbtas senokai. Sykį jis neįvyko, nes visi tiekėjai siūlė per dideles kainas. Dabar jis vėl paskelbtas ir šiomis dienomis turėtų būti atplėšti vokai su pasiūlymais. Taigi sutartis tuoj tuoj būsianti.
„Kiek žinau, ne visi jūs turite sutartis ir dėl kelių priežiūros žiemos metu. Pasiskubinkite, nes sniegas gali užklupti bet kurią dieną“, – ragino Č. Kerpauskas. „O jūs jau galite pradėti galvoti apie kelių greideriavimo konkursą. Ir šios mūsų sutartys jau baigiasi, tad laikas būtų pradėti organizuoti. Kad neatsitiktų taip, jog ateis balandis, reiks lyginti kelius, o konkursas nebus įvykęs“, – Č. Kerpauskui sakė Babrungo seniūnė Rūta Jonušienė.
Kada kreiptis į seniūnus?
Pasitarimo pabaigoje su seniūnais pabendrauti panoro ir Savivaldybės administracijos vyr. specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Vidmantas Mončys. Jis sakė iš Bendrojo pagalbos centro gavęs sąrašą įvairių nelaimių ir atvejų, kuriame turi nurodyti, kur žmogui kreiptis nutikus bėdai. „Bendrasis pagalbos centras, į kurį žmonės skambina telefonu 112, žino, kam pranešti, jei dega namas, bet yra tokių atvejų, kur nežinoma, kieno tai kompetencija. Pavyzdžiui, žmogus aptiko širšių lizdą, skambina 112, ši tarnyba turėtų pasakyti jam, kur kreiptis toliau, bet taip pat nežino, kas tokiu atveju gali pagelbėti. Tam ir reikalinga žinoti, kuriais atvejais padėti galėtų seniūnai“, – kalbėjo V. Mončys.
Seniūnai sakė, jog ir be to jau įvairiausių skambučių sulaukiantys. „Prie vadinamojo Vilkų žiedo kažkam iš mašinos iškrito utilizuoti vežamų nugaišusių gyvulių žarnos. Tai žmonės kažkodėl skambino man“, – sakė L. Gricius. Pasak V. Mončio, kai prie kiekvienos nelaimės ar atvejo bus nurodytas kompetentingos tarnybos ar asmens telefono numeris, neaiškių skambučių turėtų gerokai sumažėti – tada Bendrasis pagalbos centras žinos, kur žmogų nukreipti.

Vienas komentaras

  • PCMD:

    O Sigutei kaip visada nieko nereikia. Dvidešimt metų nieko nereikėjo tai ko čia dėl dviejų ar tiejų mėnesių ir beprašysi. Gal pagaliau ateis pakeisti kas nors ūkiškesnis…..

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...