Ūkininkams dėkojo ir ministras, ir vyskupas

21811-16920Kaip viščiukai skaičiuojami rudenį, taip ir rajono ūkininkai kiekvieną lapkritį susirenka, kad suskaičiuotų nuveiktus darbus, įvertintų metus ir jų rezultatus, išrinktų geriausius, darbščiausius ir tvarkingiausius žemdirbius. Tradicinė šventė, kurios metu nuskambėjo daug padėkų, Plungėje surengta praėjusį ketvirtadienį. Ūkininkus savo apsilankymu pagerbė ypatingi svečiai – sulaukta žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio ir net Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo.

Be paminėtųjų svečių, šventėje dalyvavo ir daug kitų. Renginio organizatoriai – Plungės rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyrius – pakvietė Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininką Arūną Svitojų ir jo pavaduotoją Vytautą Buivydą, merą Audrių Klišonį, Plungės šv. Jono Krikštytojo parapijos kleboną ir dekaną Vytautą Gedvainį, Savivaldybės administracijos, su žemdirbiais bendradarbiaujančių įstaigų ir įmonių atstovus bei kitus.
Žemdirbiams negailėta gerų žodžių, padėkų ir palinkėjimų. Ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys apgailestavo, kad Lietuvos kaimai tuštėja – daug sodybų be langų, kiaurais stogais, bet kartu nuolat daugėja ir gerai besiverčiančiųjų bei gražiai besitvarkančiųjų, kurių trobos „maliavotos“, traktoriai nauji, fermos pilnos gyvulių. „Ūkininkas nori ne tik dirbti, bet ir uždirbti, tad nereikia stebėtis, pamačius žemdirbį, ryšintį kaklaraištį ar sėdantį į gerą automobilį“, – kalbėjo M. Kaktys.
Į sceną pakviestas ministras G. Surplys pirmiausia pasidžiaugė, kad jam smagu būti namuose, o vėliau papasakojo šmaikščią istoriją: „Išties daug kas stebisi, kaip aš, visai su kaimu nesusijęs žmogus, ėmiausi vadovauti Žemės ūkio ministerijai. Bet man kaimas ne toks jau ir svetimas – mano bočius buvo kolūkio pirmininkas ir aš pats esu Stirbaičiuose pjovęs kiaulę, o būdamas devintokas ar dešimtokas bandžiau padirbėti pas ūkininką. Tiesa, jau po pirmos dienos buvau nusprendęs daugiau neiti, bet norėdamas gauti, ką uždirbau, privalėjau eiti ir antrą dieną. Dantis sukandęs atidirbau, tačiau nuolat galvojau apie tai, jog parašysiu straipsnį apie vaikų išnaudojimą.“
Ministras pasidžiaugė stipriomis kaimo bendruomenėmis ir nuosekliai dirbančiais ūkininkais. Minėjo, kad nuolat tariamasi su Europos Sąjunga dėl didesnių išmokų ir mažesnių apribojimų: „Nes niekaip nesuprantu, kodėl Italijos ūkininkas savo fermoje gali vaišinti ten pat auginamų karvių pieno sūriu, Austrijos ūkininkas gali atpjauti paties užaugintos kiaulės kumpio, o mūsiškiai to daryti negali.“ G. Surplys savo kalbą baigė džiaugdamasis, kad Plungėje yra ne ūkininkai ir jų sutuoktiniai, o stiprios ūkininkų šeimos. Geriausioms iš jų ministras buvo paruošęs padėkas. Jos įteiktos Babrungo seniūnijos ūkininkams Irmai ir Albertui Urbonams bei Nausodžio seniūnijoje ūkininkaujantiems Dovilei ir Pauliui Bartkevičiams. Už ilgametį darbą apdovanotas Žlibinų seniūnijos vyr. specialistas Antanas Mikalauskas.
Padėkomis vežinas į Plungę atvyko ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas A. Svitojus. Jos įteiktos jauniesiems ūkininkams Indrei ir Justinui Petručiams, daržininkystės ūkį plėtojančiam Martynui Šimkui bei Vaivai ir Giedriui Kosams, kurių ūkį yra apdovanojusios ir Švedijos bei Pasaulio gamtos saugotojų organizacijos. A. Svitojus juokavo: „Dabar Plungė valdo visą Lietuvos žemės ūkį: ministras – plungiškis, mano pavaduotojas Vytautas – plungiškis, Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas – taip pat jūsų kraštietis. Plungiškiai stiprūs. Ne be reikalo jie ir į Briuselį nuvykę drąsiai savo interesus gina.“
Šventės metu, kaip ir kasmet, pagerbti labiausiai savo ūkius ir sodybas puoselėjantys kaimo žmonės. Pirmiausia paskelbti „Metų ūkio“ nominantai: trečioji vieta paskirta Babrungo seniūnijos ūkininkams Alinai ir Arūnui Šatkauskams, antroji – Jovitai ir Alfredui Mikalauskams iš Žemaičių Kalvarijos, o pirmoji – Platelių seniūnijoje ūkininkaujantiems Anicetai ir Marijui Kakčiams.
Gražiausių sodybų ir gražiausių ūkininkų sodybų šeimininkams vietų nutarta neskirstyti – esą jos visos viena už kitą gražesnės, tad nuspręsti, kuri pati pačiausia – sudėtinga. Tad padėkos už aplinkos puoselėjimą įteiktos Aušrai ir Juozui Panumiams iš Šateikių seniūnijos, Almai ir Vidmantui Jonikams iš Žemaičių Kalvarijos, Anicetai Ramanauskienei iš Alsėdžių, Vilijai ir Andriui Zaborskiams iš Nausodžio seniūnijos, Zinaidai ir Marceliui Andruškams iš Paukštakių seniūnijos bei Marijai ir Virginijui Brezgiams iš Babrungo seniūnijos.
Vyskupui K. Kėvalui ir kunigui V. Gedvainiui pašventinus šiųmetinę duoną, žemdirbiai vakarą pratęsė bendraudami jau neformalioje aplinkoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...