Apie gavėjus

BunkaĮprasta, kad vergas darytų, ką jam liepia, ir lauktų gauti tai, ką šeimininkas jam numeta. Prakutęs vergas vis dar laukia įsakymo veikti, bet jau išmoko reikalauti, ką jam turi duoti.
Aną kartą citavau, kaip Aušra Maldeikienė verge vadino Prezidentę, o šį kartą knieti tęsti vergystės temą, nes anądien kompanijoje priešais sėdėjusiai poniai užkliuvo Mo muziejus.
Ji garsiai pareiškė nežinanti, kas jo įkūrėjai, iš kur jie gavo pinigų kultūros įstaigos statybai. Apie tai, už kokius pinigus įsigyta kolekcija, nesiteiravo.
„Pati kalta, kad nežinai“, – kažkas tarstelėjo.
Kaip žibalo į ugnį pilstelėjo.
Ponia pareiškė, jog jos smalsumą privalėjo patenkinti žiniasklaida.
Va, taip ir būna, kai prakutęs, bet vis dėlto vergas jau moka reikalauti, bet be įsakymo nežino, ką jam veikti.
O juk lengva rasti, kad muziejų įkūrė Viktoras ir Danguolė Butkai, kad Viktoras Butkus – Lietuvos chemikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, vienas iš biotechnologijų kompanijos „Fermentas“ įkūrėjų, o kompanijos pardavimą už 260 milijonų JAV dolerių specialistai vadina vienu sėkmingiausiu Lietuvoje.
Ir dar pasidžiaugti reikia žmonėmis, milijonus leidžiančiais ne pilims, jachtoms, kaip perša blizgantys žurnalų viršeliai, o mums visiems. Vergams tiesinti – irgi.
Būtų ponia vienintelė tokia, galėtume dėmesio nekreipti. Bet kai bemaž pusę gyvenimo Rusijos didmiestyje praleidusi, o dabar gimtajame miestelyje Lietuvoje apsistojusi kita panašiai elgiasi, darosi kraupoka.
Pasiūlymą miestelyje gimusiam pasaulinio garso veikėjui, vienam iš Izraelio valstybės tėvų pastatyti atminimo ženklą ji vadina prašymu ir dėsto, jog ne miestelėnai turėtų domėtis savo istorija, o žydams reikėtų koncertą su dainom ir šokiais (ant nužudytųjų kaulų!?) surengti, kuo daugiau medžiagos atvežti į biblioteką, o tik po to „prašyti įamžinti nusipelniusį veikėją atminimo lentoje“.
Matyt, vergiškai mąstančiai galvai niekas neįsakė visus, miestelyje gimusius, vadinti savais, bet pešti naudos galvelė jau sugeba.
Sugebame, oi kaip sugebame reikalauti gauti. Bet kai reikia pasiimti, ir rankos per trumpos, ir su protu striuka.
Apie davimą verčiau nė kalbos nepradėti. Tai – homo sapiens vadinamo dvikojo žinduolių klasės primato evoliucijos tema.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...