„Tai jau karinė parengtis“

J1811-16387Į šios savaitės pradžioje socialiniuose tinkluose išplatintą kvietimą dalyvauti protesto akcijoje „Raudonas balionas“ atsiliepė ir būrelis plungiškių mamų. Nešinos raudonais balionais trečiadienį priešpiet jos susirinko Senamiesčio aikštėje, taip siekdamos atkreipti dėmesį į pastaruoju metu plačiai nuskambančias istorijas, kai iš tėvų atimami vaikai.

„STOP vaikų vagystėms iš šeimų!“ – pasitelkę tokį šūkį akcijos rengėjai kvietė visus nūdienos įvykiams neabejingus žmonės trečiadienį, 11 valandą, rinktis miestų aikštėse ir tuo parodyti nepritarimą naujajai vaiko teisių apsaugos sistemai. „Tai nėra mitingas ar piketas, tai socialinė akcija, kai miestiečiai susirinks su raudonais balionais rankose, parodydami, kad supranta kitų šeimų skausmą, kad yra visuomenės palaikymas, kad visuomenė buriasi, priešinsis ir nenurims“, – rašė akcijos organizatoriai.
Į kvietimą atsiliepė keletas plungiškių mamų. Žurnalistų kalbintos jos sakė, jog visos nerimauja dėl savo vaikų, mat auginant mažamečius kasdien netrūksta akimirkų, kai šie visu garsu paleidžia dūdas. „Dabar užtenka susipykti su kaimynais ir jau gali laukti, kada į tavo duris pasibels policija aiškintis, ko tas tavo vaikas verkia“, – sakė viena mama. „O jei kas pastebės mėlynę ant vaiko kojų? Mano mergytė dabar mokosi ropoti, tad jos keliukai nuolat nusėti mėlynių. To užtektų, kad galėtų iš manęs atimti vaiką“, – kalbėjo kita.
Moterys sakė nebežinančios, kaip bedrausminti viešoje vietoje netinkamai besielgiančius savo vaikus. Esą jei stipriau sugriebsi už rankos ar griežčiau užriksi – jau gali būti apskųstas vaiko teisių apsaugos specialistams. „Pati augdama gaudavau nuo tėvų į užpakalį. Nesakau, kad buvau mušama stipriai, bet ir to vieno pliaukštelėjimo užtekdavo, jog suprasčiau, kad elgiausi netinkamai. Mes visi taip augom. Ar tai reškia, kad tapome kažkokiais traumuotais žmonėmis?“ – retoriškai klausė akcijos dalyvė.
Susirinkusiosios piktinosi, kad kilus įtarimui, jog prieš vaiką šeimoje smurtaujama, ikiteisminis tyrimas atliekamas pusę metų ar net ilgiau. Visą tą laiką vaikas būna atskirtas nuo šeimos. Pasak moterų, to neturėtų būti. Atsakingos institucijos privalėtų daug greičiau ištirti situaciją, kad vaikui būtų padaryta kuo mažesnė žala. „Kaip man reikėtų gyventi pusę metų be savo vaiko?! Būtų kažkoks košmaras…“ – tarstelėjo savo mergytę vežime sūpuojanti jauna mama.
Akcijos dalyvės kalbėjo nė neabejojančios, jog naujoji vaiko teisių apsaugos sistema paskatins dar daugiau šeimų emigruoti. Esą anksčiau, pasklidus žiniai apie labai griežtą Norvegijoje galiojančią vaiko teisių apsaugos tvarką, moterys bijodavo su vaikais vykti lankyti toje šalyje dirbančių savo vyrų, o dabar esą ne viena jau kalba apie tai, kad bijo gyventi savojoje šalyje. „Iš mokyklos grįžę vaikai pasakoja, kad dabar jau net ir gatvėje stabdo mokinukus ir klausinėja jų vardų, dar kažko. Tai jau karinė parengtis… Kitaip dabartinės situacijos nepavadinsi“, – piktinosi plungiškės.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...