Už smūgius siunčiamas į areštinę

45-ios paros areštinėje – tokį Plungės apylinkės teismo rūmų nuosprendį praėjusią savaitę išgirdo 27 metų plungiškis Gražvydas Rimkus. Anksčiau penkis kartus teistas jaunas vyras šįkart į teisiamųjų suolą sėdo už tai, kad kumščiu smogė moteriai ir ją sužalojo. Tiesa, savo kaltės jis nepripažino.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad liepos 31 dieną, apie 17.30 valandą, Plungėje, vieno daugiabučio namo koridoriuje, kaltinamasis G. Rimkus tyčia sudavė nukentėjusiajai A. M. Nuo smūgio jai lūžo raktikaulis.
G. Rimkus savo kaltės neprisipažino. Jis tikino, jog tądien buvo atvykęs pas žmoną, su kuria kartu negyvena. Ši jam papasakojo, kad kaimynė A. M. užsipuolė koridoriuje bėgiojusius ir šūkavusius jų vaikus, išvadino juos pavainikiais.
G. Rimkus prisipažino, jog su moterimi apsižodžiavo, bet jos esą neužkliuvo. Tik pasakė, kad nelįstų prie jo vaikų, ir nuėjo. Neva paskui matė, kaip A. M. krito ant grindų, nes buvo girta. Pasak teisiamojo, gali būti, kad ji susižalojo krisdama, o gal kas kitas ją sužalojo, juolab kad policiją išsikvietė tik po pusvalandžio.
Nukentėjusioji tvirtino priešingai. Ji neneigė, kad buvo išgėrusi. Pripažino, kad su G. Rimkumi apsižodžiavo, nes šiam ir jo žmonai liepė eiti rūkyti į kitą koridoriaus galą, prie savo buto. Be to, dar sudrausmino vaikus, kad šie netriukšmautų. A. M. teigimu, praėjus 15-ai minučių po  konflikto ji išėjo į koridorių, o tada kaltinamasis jai trenkė į kairįjį petį. Nugriuvusi ant grindų, ji pajuto skausmą, o grįžusi į kambarį išsikvietė pagalbą. Į ligoninę nuvežtai nukentėjusiajai diagnozuotas raktikaulio lūžis, operacijos ji atsisakė. Be to, jai nustatytas 2,9 promilės girtumas.
Teismas apklausė ir dvi liudytojas. Kaimynė S. L. tvirtino mačiusi, kad G. Rimkus kumščiu stumtelėjo A. M., o ši sušuko ir nugriuvo. Teisiamojo žmona S. R. sakė girdėjusi, kad jos vyras ir kaimynė vienas ant kito šaukė, vėliau matė, kad ji guli ant grindų, o dėl ko parkrito, nežino. Moters teigimu, dėl to, kad A. M. užsipuola vaikus, ji kreipėsi į policiją, tad esą gali būti, kad kaimynė dabar už tai keršija, sakydama, jog G. Rimkus jai smogė.
Beje, specialistai paneigė G. Rimkaus versiją, kad A. M. raktikaulį galėjo susilaužyti griūdama. Jų teigimu, toks sužalojimas galėjo atsirasti tik sudavus smūgį. Tad teismas konstatavo, kad G. Rimkus savo kaltę neigia tik todėl, kad nori išvengti baudžiamosios atsakomybės.
Nagrinėjant bylą, nenustatyta jokių kaltinamojo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių. Priimant nuosprendį G. Rimkus turėjo keturias galiojančias administracines nuobaudas, ankstesnis teistumas išnykęs.
Teismas nusprendė G. Rimkui už nesunkų sveikatos sutrikdymą skirti 45-ias paras arešto. Šiaulių teritorinei ligonių kasai už A. M. gydymą jis privalės sumokėti 90,35 Eur.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...