Už smurtą prieš dukrą – laisvės apribojimas

Lapkričio 8 dieną Plungės apylinkės teismo rūmuose nuosprendis paskelbtas 58 metų Kulių seniūnijos Šiemulių kaimo gyventojai Stefanijai Bumblienei. Moteris nuteista už tai, kad būdama girta smurtavo prieš 38-erių metų dukrą. Už tokį besikartojantį elgesį šiemuliškei paskirta pusės metų laisvės apribojimo bausmė.

Spalio pabaigoje „Žemaitis“ jau rašė, kad konfliktas tarp 1960 metais gimusios anksčiau triskart teistos šiemuliškės ir jos dukters kilo spalio 7-ąją. Moterys susipyko minėtosios dienos popietę sėdėdamos prie bendro stalo ir gerdamos. Kadangi taip nutinka jau nebe pirmą kartą, nei viena, nei kita įvykio pernelyg nesureikšmino ir teismui apie jį pasakojo kone kaip apie eilinę savo dieną.
Kaltinamajame akte nurodoma, kad S. Bumblienė savo dukrai delnu trenkė į skruostą, paskui abiem rankom sugriebusi už plaukų ją tampė, taip sukeldama fizinį skausmą. Nors moteriškė kai kurių įvykio detalių neprisiminė (to, kad tampė dukterį už plaukų), bet savo kaltę pripažino visiškai, sakydama, kad visko galėjo būti. S. Bumblienė minėjo liepusi dukrai kažką daryti, ši neklausiusi, atsikalbinėjusi, todėl ir susipyko. Iki teismo mama ir dukra jau buvo susitaikiusios, gyveno kartu. Tvirtino, kad nebegeria, tad ir problemų nebekyla, o dėl to, kas įvyko, esą labai gailisi.
Panašiai teisme kalbėjo ir kaltinamosios dukra, kuri dėl konflikto įžvelgė ir savo kaltę. Esą ji dvi paras gėrusi, negrįžusi į namus, todėl mama dėl to priekaištavo. Ši atsikalbinėjusi, užtat ir gavo. Tiesa, tąkart pačioms susitaikyti nepavyko – dukra čiupo telefoną ir išsikvietė policiją. Į Šiemulius atvykę pareigūnai abi konflikto dalyves rado gerokai įkaušusias: įtariamajai nustatytas vidutinis 2,21 promilės girtumas, nukentėjusiosios kraujyje alkoholio aptikta dar daugiau – 2,63 promilės.
Teismas S. Bumblienei paskyrė 6-ių mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Visą tą laiką ji įpareigota nevartoti alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, be to, tris mėnesius privalės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje. Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad S. Bumblienė už smurtą prieš dukrą teisiama jau ne pirmą kartą. Pastarąjį nusikaltimą padarė turėdama neišnykusį teistumą ir galiojančią administracinę nuobaudą už landynės laikymą. Kaltę lengvinanti aplinkybė – kad dėl įvykdytos veikos prisipažįsta ir gailisi, sunkinanti – kad smurtavo būdama girta.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...