Bausmės ūkininkui nesušvelnino

Klaipėdos apygardos teisme išnagrinėtas Tverų seniūnijos Skaborų kaime gyvenančio ūkininko Tomo Stancelio (gim. 1979 m.) apeliacinis skundas, kuriuo jis prašė atleisti jį nuo atsakomybės už tai, kad kartu su bendru neteisėtai atėmė savo buvusiam samdiniui laisvę bei žiauriai jį kankino. išnagrinėjęs apeliacinį skundą, Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti ankstesnį – Plungės apylinkės teismo rūmų – nuosprendį, kuriuo ūkininkas pripažintas kaltu ir jam paskirta 2 metų ir 6 mėn. laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams.

Didžiulio rezonanso visuomenėje sulaukęs nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų rug-pjūčio pradžioje. Apie tuomet 24-erių metų kėdainiškiui Kęstučiui Stulgiui surengtą egzekuciją policijos pareigūnai išgirdo iš jo paties lūpų. Samdiniu pas minėtą ūkininką dirbęs vyras pasakojo, jog du pažįstami asmenys (T. Stancelis ir šio bičiulis, Vatušių kaime gyvenantis Vaidas Verseckas, gimęs 1991 m.), grasindami pistoletu, privertė jį lipti į automobilio bagažinę ir iš Skaborų nuvežė į gretimame kaime esantį malūno grūdų sandėlį. Ten, surišę rankas virve, pakabino jį ant sijos ir žiauriai kankino: kumščiais trankė veidą bei kratė elektros srove.
Nagrinėjant bylą teisme nukentėjusysis pasakojo, jog, V. Verseckui purtant jį elektra, jam buvo ir grasinama. Esą jei jis neprisipažins iš ūkininko pavogęs piniginę, kentės ir jo artimieji. Vėliau skriaudikai išvažiavo. Tuo pasinaudodamas vyras išsivadavo iš pančių ir spruko.
Teisme apklausiamas ūkininkas neneigė, jog visa ši situacija kilo dėl pavogtos jo piniginės, kurioje esą buvo nemaža pinigų suma. T. Stancelis teisme tikino, jog atsirado žmonių, kurie matė, kaip iš jo gyvenamojo namo Skaborų kaime išėjo K. Stulgys, kuris jau kelis mėnesius dirbo jo ūkyje. Būtent po to ir pasigesta piniginės. Ūkininkas sakė, jog apie vagystę jis pranešė policijos pareigūnams, tačiau šie nieko neišsiaiškino, todėl šio reikalo jis nutarė imtis pats. Pagalbon buvo pasitelktas bičiulis V. Verseckas, kuris daugybę kartų jau teistas už vagystes, plėšimą bei viešosios tvarkos pažeidimą.
Ūkininkas teisme tikino, jog iš anksto nusikaltimas nebuvo planuotas. Esą viskas įvyko spontaniškai, „juoko forma“, norint pagąsdinti galimą ilgapirštį, priverčiant jį prisipažinti vogus. Bet K. Stulgys neigė pasisavinęs piniginę, tad nutarta jį pagąsdinti rimčiau.
Išnagrinėjus bylą, šių metų gegužę tiek T. Stancelis, tiek V. Verseckas buvo pripažinti kaltais. Ūkininkui Plungės apylinkės teismo rūmai skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant pusantrų metų. Nutarta ir konfiskuoti jo ginklus bei šaudmenis. V. Verseckui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant pusantrų metų. Abu nuteistieji įpareigoti ir tris mėnesius lankyti elgesio pataisos programą.
Pastarasis šio nuosprendžio nebeskundė, o ūkininkas T. Stancelis kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą apeliaciniu skundu. Jame dėstoma, kad jam paskirtoji bausmė yra per griežta, nes įrodymai vertinti neišsamiai. Vis dėlto uostamiesčio teisėjų kolegija konstatavo, jog iš byloje nustatytų aplinkybių matyti, jog nuteistojo vaidmuo darant šiuos nusikaltimus buvo pagrindinis. Būtent T. Stancelis buvo šių veikų iniciatorius, turėjo revolverį, kuris panaudotas darant nusikaltimą, parūpino kitas reikalingas priemones. Teismas atsižvelgė ir į panaudotą smurtą, fizinę ir psichinę prievartą prieš nukentėjusįjį. Todėl nuspręsta, kad keisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį nėra pagrindo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...