Albertas vėl prie vairo

21811-16937Lygiai prieš metus vietos spauda ir nacionalinė žiniasklaida mirgėjo antraštėmis, kad tuometinis Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius socialdemokratas Albertas Krauleidis priešpaskutinę savo darbo Savivaldybėje dieną, atšventęs išleistuves, girtas sėdo prie vairo ir sukėlė avariją. Dėl tokio savo elgesio politikas trejiems metams neteko teisės vairuoti.
Kaip manote, ar nevairavo? Vairavo, nes yra tokių žmonių, kurie mano, kad teismo sprendimai jiems negalioja.

Nematė ar nenorėjo matyti?
Įdomu, ar Plungėje tik žurnalistus stebina teisės vairuoti netekę, tačiau kasdien savo automobilius vairuojantys įvairūs veikėjai? Jei juos pastebi žurnalistai, kodėl nepastebi policijos pareigūnai?
Ir kokiam dvigubų standartų pasaulyje gyvena mūsų meras, šalia kurio „Škodos“ kiekvieną rytą sustoja buvusio jo kolegos Alberto Krauleidžio automobilis, o iš jo išlipa ir jis pats, ir Savivaldybėje dirbanti jo žmona? Ar kam iš Savivaldybės rūmų nekilo mintis pasidomėti, gal automobilį vairuoja pats A. Krauleidis?
Būtent tokį vaizdelį teko matyti ne kartą. Nutarėme išsiaiškinti, ar buvusiam administracijos direktoriui praėjusių metų pabaigoje paskirtas draudimas vairuoti tebegalioja.
Priminsime, kad nemalonumų jis prisidarė pernai lapkričio 14-ąją, kuomet būdamas neblaivus (1,17 promilės), vairuodamas valdišką automobilį „Honda Acord“, Plungėje, netoli J. Tumo-Vaižganto ir Paprūdžio gatvių sankryžos, susidūrė su BMW. Įvykio metu buvo aplamdytos abi mašinos, be to, nukentėjo BMW vairuotojas.
Dėl to A. Krauleidžiui paskirta 1 200 eurų bauda ir trejiems metams atimtas vairuotojo pažymėjimas. Šį Plungės apylinkės teismo rūmų sprendimą jis apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Išnagrinėjęs apeliaciją, jis paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą.
Daugiau apskundimų ar prašymų sutrumpinti bausmės laiką nebuvo. Vadinasi, A. Krauleidis dar dvejus metus neturi teisės sėsti prie vairo.
Bet šis teismo sprendimas buvusiam administracijos direktoriui nė motais. Ir kiek reikia turėti drąsos ir, žinoma, įžūlumo, kad drįstum važinėti po miestą, kuriame visi iki vieno žino apie tavo nuotykius?
Kas tai – žmogaus, kuriam nusispjaut į mūsų teisėtvarką, kvaila drąsa ar žinančiojo, kad nebus nubaustas, beribis pasitikėjimas?
Pasitikėjimo savimi A. Krauleidžiui netrūko ir vakar rytą, kai policijos pareigūnai su švyturėliais atsivijo jį, bevairuojantį automobilį, ir sustabdė Savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelėje.
Prie vairo sėdėjo A. Krauleidis. Pamatęs, jog yra į darbą skubėjusių žurnalistų fotografuojamas, vyras visą laiką ironiškai šypsojosi ir neprarado geros nuotaikos. Tiesa, redakcija turi įrodymų, kad
A. Krauleidis, neturėdamas tam teisės, vairavo automobilį ne tik vakar.
„Reikėjo vaikus į darželį nuvežti“
„Žemaitis“ pakalbino A. Krauleidį, tik išlipusį iš policijos automobilio, kur ilgokai pildytas administracinio nusižengimo protokolas.
– Sakykite, kodėl nuolat vairuojate, nors neturite tam teisės?
– Kas jus čia atsiuntė?
– Niekas nesiuntė, pačios atėjom. Tai kodėl vairuojate?
– Nes jau praėjo metai.
– Bet jums vairuotojo pažymėjimas atimtas trejiems?
– Iš kur žinote?
– Žinome, nes rašėme apie šį teismo sprendimą. O dabar matome, kad kas rytą atvežate žmoną į darbą.
– Taip reikėjo. Reikia vaikus į darželį nuvežti.
– Bet ar jūsų žmona to negali padaryti?
– Gali, bet… Gerai, viso, – paskubėjo atsisveikinti ir nužingsniavo.
Kas galėtų paneigti…
Toje pačioje automobilių aikštelėje tą rytą sutikti Savivaldybės administracijos darbuotojai kalbėjo, kad A. Krauleidis kasdien laiką stumia… Savivaldybėje.
Ką ten veikia? „Lanko savo buvusius kolegas, draugus. Kažką tariasi. Gal nori atgal sugrįžti“, – tiek teišgirdome. Keista? Gal, bet žinant, kad pastaruoju metu šis žmogus itin aktyviai pradėjo reikšti savo nuomonę viename rajono laikraštyje, valdomame mero žmonos ir jo bendrapartiečių, toks A. Krauleidžio marširavimas po Savivaldybės koridorius nestebina.
Kaip sakoma, kas galėtų paneigti, kad… Galbūt čia jau dėliojama naujosios Savivaldybės tarybos koalicijos strategija ir kurpiamas planas, kaip buvusį administracijos direktorių vėl pasodinti į šiltą kėdę?
Tokios lyg iš pelenų pakylančių politinių feniksų istorijos Lietuvos jau nebestebina. Keista tik viena. Kaip žmogus, apie kurio atimtas vairavimo teises skelbė visi vietiniai laikraščiai ir didžiausi naujienų portalai, sugebėjo visus metus vairuoti nepastebėtas ir net kas rytą statytis automobilį šalia mero, jo pavaduotojo ir patarėjo tarnybinių mašinų, visam pulkui valstybės tarnautojų po langais?
Ir visiems tai – nė motais. Štai tokioj dvigubų standartų valstybėj gyvename. Tiksliau – štai taip gyvena mūsų esami ir buvę išrinktieji.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...