Kai kurių sklypų savininkams – mokesčio lengvata

Praėjusią savaitę Rietavo savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas pritarė siūlymui žemės ūkio paskirties sklypams, kurių naudojimo būdas – specializuotų ūkių, rekreacinio naudojimo ir kitos paskirties, taikyti 35 proc. žemės mokesčio lengvatą.

Kaip per komiteto posėdį aiškino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, šiemet buvo perskaičiuotos žemės sklypų vertės. Jos gerokai išaugo, tad šoktelėjo ir žemės mokestis, kuris tiesiogiai priklauso nuo sklypo vertės. Pasak mero, tai labiausiai pajuto minėtosios paskirties ir naudojimo būdų sklypų savininkai. „Ūkininkai tų perskaičiavimų pernelyg neseka, tad apie išaugusį mokestį sužinojo tik spalio pabaigoje, kai gavo Valstybinės mokesčių inspekcijos pranešimus. Kai ūkininkas Stanislovas Jurkus parodė, jog jam suma nuo 500 eurų išaugo iki 800, supratome, kad kažkas čia negerai“, – kalbėjo meras.
A. Černeckio teigimu, žemės mokesčio tarifai patvirtinti dar 2017-aisiais. Taigi kelio atgal nėra, todėl likęs tik vienas variantas – taikyti lengvatą. „Jei pritaikysime 35 procentų lengvatą, ūkininkai mokės tiek, kiek mokėjo 2017-aisiais. Taigi biudžetas gaus tiek lėšų, kiek ir gaudavo, o ir sklypų savininkai nebus nuskriausti. Mes šį klausimą aptarėme ir su kitų savivaldybių merais. Visi – už lengvatų taikymą“, – komiteto nariams pasakojo meras.
Komiteto narys Arturas Kungys piktinosi: „Kas penkerius metus kažkas pažiūrėjęs į Mikaldos knygą ar padangę ima ir nustato sklypų vertes. Pagal tai, kas ką ir už kiek pardavė. Aš pasidomėjau ir galiu pasakyti, kad parduodama tik pati geriausia žemė. Taip, už ją mokama brangiai – be trijų tūkstančių eurų hektaro nenupirksi. Tačiau prastų sklypų, kurie, žinoma, ir pigesni, niekas neperka. Jais niekas nesidomi. Vadinasi, vertės nustatomos tik pagal brangius sandorius. Tad ir atrodo, kad visų sklypų kainos čia didelės.“
Komitetas pritarė, kad mokesčiui reikia taikyti lengvatą. Ar sprendimui pritars ir Taryba, paaiškės šią savaitę. Beje, analogišką sprendimą spalio mėnesį priėmė ir Plungės rajono savivaldybės taryba – ji pritarė 50 proc. lengvatai.

Vienas komentaras

  • visiems:

    Ne tik ūkininkams padidėjo. Pavyzdžiui Rietavo mieste namų valdos 20 arų sklypo mokestis per metus padidėjo nuo 30 iki 56 eurų. Kuo remiantis? Ir kalbama ne apie Rietavo miestelio centrą, O apie Vatušius, Sauslaukį. Ir jokio paaiškinimo. Kada norim ir kiek norim, tada branginam. Šiaip valdžia turėtų prisimint, kad rinkimai irgi artėja.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...