Žudikui – septyniolika metų nelaisvės

21801-15260Penktadienį Klaipėdos apygardos teisme nuosprendis paskelbtas 25 metų Platelių seniūnijos Gintališkės kaimo gyventojui Stasiui Lukavičiui, kuris šių metų sausio pabaigoje nužudė kaimynystėje gyvenusį 1952 metais gimusį vyrą. Už kastuvu suduotus smūgius, kurių ekspertai ant nužudytojo kūno aptiko daugiau nei trisdešimt, žudikui paskirti ilgi metai už grotų. Pataisos namuose jam teks praleisti net 17 metų.

„Žemaičio“ skaitytojams priminsime, kad sausio 26-osios ryte Platelių seniūnei Danutei Rapolavičienei paskambinusi viena Gintališkės kaimo gyventoja nerimavo dėl už sienos gyvenančio kaimyno. Esą jo namuose dega šviesa, viduje tylu, o išvakarėse buvę triukšminga. Seniūnijos darbuotojai nuvyko į Gintališkę. V. A. namų durys buvo uždarytos, bet neužrakintos. Pravėrę jas, priemenėje rado gulintį šeimininką. Suprato, kad žmogus negyvas, tad iškvietė policiją.
Atvykę policijos pareigūnai vyriškio galvoje aptiko kirstinę žaizdą. Tai reiškė, kad mirtis smurtinė. Netrukus nustatytas ir sulaikytas įtariamasis S. Lukavičius. Jis neneigė užmušęs V. A., parodė, kurioje vietoje į Salanto upelį įmetė nusikaltimo įrankį – kastuvą.
Tyrimą vykdę Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai išsiaiškino, kad sausio 25-osios vakare V.  A. kaimynystėje stiklelį kilnojo du pusbroliai. Sugėrovams susipykus, S. Lukavičius patraukė namo. Eidamas pro V. A. sodybą, pradėjo trankyti duris ir langus. Kai prieangyje pasirodė šeimininkas, jaunas vyras čiupo po ranka pakliuvusį kastuvą ir juo užmušė žmogų.
Apklausiamas teisme S. Lukavičius tvirtino kastuvo griebęsis todėl, kad V. A. esą pradėjo jį pulti ir stumdyti.
Gintališkės kaimo gyventojas policijai buvo žinomas ir iki šios žmogžudystės. Anksčiau jis teistas už sunkų sveikatos sutrikdymą ir savavaldžiavimą.
Po įvykio kalbinta Platelių seniūnė ne ką palankiau atsiliepė ir apie nužudytąjį – jį apibūdino kaip piktą, agresyvų, su niekuo nebendravusį, išgerti mėgusį žmogų. Į savo namus jis įsileisdavęs tik socialinę darbuotoją, o seniūnei net slenkstį peržengti drausdavęs.
Tą patį patvirtino ir V. A. kaimynė: „Buvo agresyvus, tad su juo niekas nenorėjo turėti reikalų. Ir man langus yra išdaužęs. Sausio 25-osios vakarą girdėjau kaimyno riksmus, bildesį, bet netrukus viskas aprimo. Ėjau pažiūrėti, kas vyksta, bet už durų girdėjau tik knarkimą. Po kurio laiko viskas nutilo. Maniau, kad prigėrė, pasibaladojo, o paskui užmigo. Bet ryte sunerimau.“
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė už nužudymą S. Lukavičiui siūlė skirti 18 metų nelaisvės.
Klaipėdos apygardos teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad S. Lukavičius yra recidyvistas ir pastarąjį kartą nusikalto būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Šios aplinkybės traktuotos kaip sunkinančios jo kaltę. Lengvinančių nenustatyta.
Už nužudymą jam paskirta 15 metų laisvės atėmimo bausmė. Subendrinus ją su ta, kurią Plungės apylinkės teismas jam paskyrė 2016 metų kovo 22-ąją, paskirta galutinė bausmė – 17 metų laisvės atėmimo, ją atliekant pataisos namuose. Į bausmės laiką įskaitytas laikinojo sulaikymo ir suėmimo laikas nuo sausio 26 dienos iki lapkričio 16-osios.
Nuteistasis nuosprendį gali skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...