Po bažnyčios skliautais skambėjo sakralinė muzika

L1811-00021Lapkričio 18-ąją plungiškiai rinkosi į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kur surengta tradicinė sakralinės muzikos šventė. Ją dovanojo Plungės kultūros centro kamerinis choras ir šio kolektyvo pakviesti svečiai: Vilniaus mišrus choras „Sonoros“, Klaipėdos „Brass kvintetas“ ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė Beata Ignatavičiūtė. Atėjusieji nesigailėjo – juk tikrai ne kasdien turime galimybę klausyti muzikos, kurios garsai ne tik drebina bažnyčios skliautus, bet ir virpina klausytojų širdis.

Sakralinės muzikos šventė, kaip sakė jos vedėja Plungės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Simona Gudavičiūtė, – tai galimybė sustoti ir susikaupti prieš artėjančias kiekvienam iš mūsų labai svarbias metų pabaigos šventes, pamąstyti apie savo buvimo šiame pasaulyje prasmę.
Šventę pradėjo mišrus choras „Sonoros“, kurio vadovė – Valerija Skapienė, koncertmeisteris – Kazimieras Krulikovskis. Pirmasis nuskambėjęs kūrinys – Wolfgango Amadėjaus Mocarto motetas „Ave Verum“. Vėliau choras dar atliko „Ave Maria“ ir „Someone to watch over me“. Pastarąjį kūrinį dirigavo ne vadovė, o chore „Sonoros“ dainuojanti plungiškė Martyna Domarkaitė. Klausytojai mėgavosi choro atliekama lietuvių liaudies daina „Teka teka“, kūriniais „Ub Caritas“ ir „Esta Tierra“.
Koncertą tęsė „Brass kvintetas“, kuriam vadovauja Sigitas Petrulis. Kartu su pūtikais, kurių atliekama muzika, rodės, kyla iki pat dangaus, pasirodė ir solistė B. Ignatavičiūtė. Skambėjo uvertiūra „Vandens muzika“, arija „Alma del core“ ir kiti kūriniai: „Kancona“, „Dignare“, „Mio tesoro per te moro“ ir Georgo Frydricho Hendelio maršas.
Žinoma, labiausiai plungiškiai nudžiugo, kai pasirodymui ėmė rikiuotis savi – Alfonso Vildžiūno vadovaujamas Plungės kultūros centro kamerinis choras. Kolektyvas publikai dovanojo šešis kūrinius: „Ave Maris“, „Sanctus, Benedictus, Agnus Dei“, „Panis Angelicus“ ir kitus.
Koncerto kulminacija – Prosperio Guidi kūrinys „Maria Mater gratiae“, kurį kartu atliko abu chorai, kvintetas ir solistė B. Ignatavičiūtė.
Nuskambėjus šiam kūriniui, žodį tarė Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas dekanas Vytautas Gedvainis. Dėkodamas kolektyvams, jų vadovams ir klebonui, suteikusiam šiam koncertui ypač tinkančią erdvę, R. Matulis sakė: „Šiandien muzikos pavidalu čia nusileido tikrų tikriausia Dievo dovana. Nuskambėję kūriniai – fantastiški, tokie, kurių labai gera klausytis. Ačiū jums visiems, o ypač maestro Alfonsui Vildžiūnui, su kuriuo galima daryti tokius gražius darbus.“
Gražių žodžių negailėjo ir klebonas V. Gedvainis: „Jums pavyko sugiedoti taip, kad suvirpinote ir širdis, ir sielas. Puikiai pagarbinote Dievą. Ir už tai esu jums dėkingas. Neturiu tokios Dievo dovanos, kurią esate gavę jūs, bet mano mamytė buvo sopranas. Visi žinojome – jei jos skarelės kamputis virpa, vadinasi, jai pasisekė sugiedoti.“
Po gražių kalbų nuskambėjo paskutinysis koncerto kūrinys – Jano Botoro „Misericordias Domini“.

 

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...