Už šilumą paklosime daugiau

Praėjusią savaitę UAB „Plungės šilumos tinklai“ vyriausioji ekonomistė Laima Antanavičienė Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje konstatavo, kad prasidėjus naujam šildymo sezonui nauja bus ir šilumos kaina. Žinoma – didesnė.

Kaip pasakojo L. Antanavičienė, didžiausios įtakos kainos augimui turės vienas faktorius – labai brangsta biokuras, kurį bendrovė perka energijos išteklių biržoje „Baltpool“. Ruošdamiesi 2017–2018 metų šildymo sezonui šilumos tiekėjai už toną biokuro (naftos ekvivalentu) mokėjo 150 eurų, šiemet jo kaina išaugo net iki 265 eurų.
„Plungės šilumos tinklų“ parengtoje ir komitetui pateiktoje medžiagoje matyti, kad bendrovė nemažai investavo, vietoj dujų pradėjo naudoti daugiau biokuro ir tai davė ilgalaikės naudos. 2012 m. kilovatvalandė šilumos energijos kainavo 7,12 cento, iki 2018-ųjų kaina nukrito iki 6,09 cento, o tai yra 15 procentų mažiau (kainos nurodytos su PVM). Įmonės skaičiavimu, per tą laikotarpį vartotojai sutaupė net 722,5 tūkst. eurų.
Kaip minėjome, brangstant biokurui brangs ir šiluma. Pasak L. Antanavičienės, šį sezoną kaina turėtų šoktelėti maždaug vienu centu – už kilovatvalandę energijos mokėsime jau ne 6,09, o 7,12 cento (kaip ir 2012 metais).
Lyginant su kitais Lietuvos miestais, „Plungės šilumos tinklų“ tiekiamos šilumos kaina pastaruoju metu būdavo kažkur ties viduriu. Analogiškos tendencijos išliks ir naująjį sezoną, nes biokuras brangsta visoje Lietuvoje, tad ir šildymo kaina visur šoktelės.
Vietos ūkio ir ekologijos komiteto narys Romas Remėza domėjosi, kiek šildymas kainuotų, jei „Plungės šilumos tinklai“ grįžtų prie ankstesnės kuro rūšies – dujų. Pasak bendrovės vyr. ekonomistės, įkainis išaugtų maždaug 30 procentų, juolab kad nuo naujųjų dujos brangsta dar apie 20 procentų.
L. Antanavičienės teigimu, vartotojus nuo didelių sąskaitų už šildymą gelbėja vienas dalykas – renovacija. Mat renovuotuose namuose šilumos energijos sunaudojama triskart mažiau nei prastos kokybės pastatuose. Vadinasi, ir mokama pigiau.
 Bendrovė atkreipia dėmesį ir į tai, kad nuo 2017 metų liepos 1 dienos, įsigaliojus naujai lengvatų teikimo tvarkai, gyventojai, kurių išlaidos šildymui viršija 10 proc. jų pajamų, gali gauti kompensaciją. Anksčiau buvo galima kreiptis tik tuomet, jei išlaidos pranokdavo 25 proc. pajamų.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...