„Plungės būstui“ ieškoma naujo vadovo

21806-16582Lapkričio pradžioje Plungės rajono savivaldybė paskelbė konkursą Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktoriaus pareigoms eiti. Lapkričio 22-oji buvo paskutinė diena, kai pretenduojantieji į šį postą galėjo teikti dokumentus. Norinčiųjų ne itin daug – trys. Kuris iš jų tinkamiausias vadovauti „Plungės būstui“, turėtų paaiškėti gruodžio 4-ąją – tuomet numatytas pretendentų atrankos komisijos posėdis.

Naujo vadovo paieškų priežastis – gruodžio 20-ąją iš pareigų traukiasi Zigmantas Daugėla, kuris „Plungės būstui“ vadovavo 16 metų.
Šių metų pradžioje pasikeitus Valstybės ir savivaldybės įmonių bei Akcinių bendrovių įstatymams, savivaldybės žinioje esančių įmonių ir bendrovių vadovai nebegali pareigų eiti neribotą laiką. Laimėjusieji konkursus į pareigas skiriami 5 metams ir eiti jas gali ne ilgiau kaip dvi kadencijas, t. y. 10 metų.
Terminas, kai privaloma skelbti konkursą „Plungės būsto“ direktoriaus pareigoms eiti, sueina šių metų gruodį (po to, kai įsigaliojo įstatymų pakeitimai, ilgai vadovaujančių savivaldybių įmonių direktorių kadencijos buvo pratęstos vieneriems metams, t. y., iki šių metų pabaigos, uždarųjų akcinių bendrovių direktoriams – dvejiems metams, t. y. iki 2019-ųjų pabaigos). Ar Z. Daugėla dar galėtų dalyvauti atrankoje ir siekti posto iš naujo? Ne, nes įmonei vadovavo jau gerokai daugiau nei dvi kadencijas.
Paskelbusi konkursą Savivaldybė pretendentų į „Plungės būsto“ vadovo pareigas laukė dvi savaites. Kaip minėjome, dokumentus pateikė trys kandidatai. Tiesa, šis postas – ne valstybės tarnyba, tad reikalavimai galimiems direktoriams nėra kažkuo labai ypatingi.
Reikia turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, mokėti valdyti, kaupti, sisteminti, apibendrinti informaciją ir rengti išvadas, savarankiškai planuoti, organizuoti įmonės veiklą,  išmanyti raštvedybos reikalavimus, mokėti naudotis kompiuteriu, žinoti įstatymų ir kitų norminių aktų reikalavimus, įmonės darbo specifiką bei kt.
Įstatymo pakeitimai liečia ne tik „Plungės būstą“, bet ir Savivaldybės kontroliuojamas uždarąsias akcines bendroves „Plungės šilumos tinklai“, „Plungės vandenys“ ir „Plungės autobusų parkas“. „Plungės vandenų“ direktoriaus Antano Borumo ir „Plungės autobusų parko“ vadovo Rimanto Kmieliausko kadencijos baigsis 2019 metų gruodį. Tad vėl bus skelbiami konkursai, kuriuose dabartiniai direktoriai dalyvauti nebegalės.
UAB „Plungės šilumos tinklai“ yra pirmoji Savivaldybės kontroliuojama įmonė, kurios naujasis direktorius Arūnas Tamošauskas patvirtintas jau pagal pakeistą tvarką. Jis priimtas penkerių metų kadencijai su galimybe darbo sutartį pratęsti dar tokiam pat laikotarpiui.
Paskirtasis vadovas turi parengti įmonės penkerių metų veiklos strategijos projektą, o baigiantis kadencijai pateikti ataskaitą, kaip sekėsi įgyvendinti užsibrėžtas užduotis. Ar vadovas tinka antrajai kadencijai, sprendžia įmonės valdyba, jei jos nėra – Savivaldybės administracijos direktorius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...