Gyventojai pyksta, seniūnas teisinasi

J1811-16366Po lygiai prieš savaitę „Žemaityje“ pasirodžiusio straipsnio „Kaip gatvei remontuoti skirtas žvyras atsidūrė seniūno kieme?“ „Žemaičio“ interneto svetainėje ir feisbuko paskyroje pasipylė pasipiktinusių gyventojų komentarai. Skaitytojai nevyniodami žodžių į vatą rėžė, ką mano apie Nausodžio seniūną Darių Preibį, kuriam mesti kaltinimai esą jis Babrungo gatvei asfaltuoti skirtu žvyru tvarko savo kiemą. Tačiau pats D. Preibys sako buvęs apšmeižtas be reikalo, mat ir už žvyrą, ir už jo valdose dirbusią techniką susimokėjo, o laikraštyje išspausdintoje nuotraukoje matomą sunkvežimį tądien esą vairavo jis pats.

Aplinkiniai stebėjosi jau senokai
Priminsime, kad praėjusią savaitę „Žemaitį“ pasiekė kelios nuotraukos, užfiksavusios, kaip sunkvežimiu iš aikštelės, kur UAB „Valda“ laiko žvyrą Babrungo gatvei remontuoti, šis vežamas į D. Preibio valdas. Tąkart telefonu kalbintas seniūnas piktinosi, jog yra sekamas bei fotografuojamas jo privatus gyvenimas, ir aiškino, kad žvyrą pirko iš privačios įmonės.
Šį straipsnį komentavę skaitytojai tikino tokį jiems įtarimų sukėlusį vaizdelį pastebėję jau ir anksčiau.
„Nuo pat kelio remonto pradžios kas rytą važiuoju į darbą ir grįžtu iš jo tuo keliu. Preibio kieme laikoma visa technika, bet tikrai ne žvyras ir skalda. Jau seniai po truputį kiemas yra tvarkomas, nukastu gruntu ir ta pačia technika lyginamas sklypas. Pradžioje buvo išpilta žvyro, o neseniai kiemas išpiltas ir granitinės skaldos sluoksniu, kuriuo tvarkomas kelias. Ir kaip ne keista, kiemas išlygintas būtent ten, kur jokia „Valdos“ technika nebuvo laikoma ir tuo labiau nevažinėjo. Taip kad, plungiškiai, prie to paties sutvarkysime ne tik kelią, bet ir Preibio kiemą“, – „Žemaičio“ interneto svetainėje rašė vienas skaitytojas.
„Tai kad tik dabar į laikraštį įdėjo, o jau seniau žmonės feisbuke komentavo ir net video buvo įdėta, kaip kieme veiksmas vyksta“, – rašė dar vienas komentatorius. Dar keli asmenys piktinosi, jog Nausodžio seniūnijoje keliai – apgailėtinos būklės, trūksta lėšų jiems pažvyruoti, tačiau seniūno valdose nei žvyro, nei skaldos netrūksta.
Savo sunkvežimiu vežė savo žvyrą
Pats D. Preibys, po šio straipsnio pasirodymo užsukęs į redakciją, neneigė, kad remontuojamoje Babrungo gatvėje esančiose jo valdose, kur statomi svečių namai, taip pat vyksta aplinkos tvarkymo darbai. Bet seniūnas tikino, jog ir už medžiagas, ir už techniką yra sumokėjęs.
Jis pateikė tą įrodančias sąskaitas, iš kurių matyti, jog spalio pabaigoje už žvyrą, smėlį, dolomitinę skaldą bei vikšrinio ekskavatoriaus darbą UAB „Reimeda“ jis sumokėjo 2 065 eurus. Be to, seniūnas sakė, jog „Žemaityje“ išspausdintoje nuotraukoje užfiksuotas žvyrą į jo kiemą vežantis sunkvežimis priklauso… jam pačiam.
Esą būtent tą dieną jis atsivežė kelias priekabas žvyro iš kito savo sklypo, esančio vadinamosios Plungės jūros pakrantėje. Tada kažkas iš važiavusiųjų pro šalį ir nufotografavo, kaip sunkvežimis suka į D. Preibio kiemą ir išverčia ten žvyrą.
Per daug sutapimų?
Įdomu tai, kad minėtame D. Preibio sklype, esančiame Plungės jūros pakrantėje, žvyrą laiko ne tik jis pats, bet ir UAB „Valda“, remontuojanti Babrungo gatvę. Abi krūvos – vos per kelis metrus viena nuo kitos.
Maža to, paaiškėjo, kad tas pats ekskavatorius, kuris lygino D. Preibio kiemą, darbavosi ir minėtoje Babrungo gatvėje. Tad komentatoriai, pastebėję, jog ta pati technika sukiojasi ir minėtoje gatvėje, ir seniūno kieme, buvo visiškai teisūs.
Paklaustas, kaip tai paaiškintų, D. Preibys tikino tik pasinaudojęs galimybe, kol remontuojama gatvė ir aplink pilna sunkiasvorės technikos, nusisamdyti ekskavatorių bei išlyginti gruntą ir savo valdose. Esą minėtasis „Remestos“ ekskavatorius, samdomas „Valdos“, dieną darbavosi Babrungo gatvėje, o vakare, nusamdytas seniūno, – jau jo kieme.
„Taip, sutinku, kad situacija gana paini, bet net nebūčiau pagalvojęs, kad dėl to kils toks triukšmas. Manau, kad aš, kaip fizinis asmuo, pilnai turiu teisę samdyti tą techniką po darbo valandų. Ar ne taip? Bet dėl to buvau išvadintas žvyro vagimi“, – neslėpė apmaudo seniūnas.
Užsivėrė kelias į rinkimus
D. Preibys pridūrė, kad dėl visos šios istorijos jam užsidarė durys dalyvauti pavasarį vyksiančiuose Savivaldybės tarybos rinkimuose, mat Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija, kuriai jis priklauso, išbraukė jį iš rinkiminio sąrašo.
Paklaustas, ar dėl Tarybos nario mandato jis ketino atsisakyti seniūno darbo, o gal rinkimuose ketino dalyvauti tik „fiktyviai“, D. Preibys sakė dar nebuvęs galutinai apsisprendęs, kuriuo keliu pasukti.
Kaip bebūtų, dėl šios istorijos seniūnui dar teks aiškintis ne kartą. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta speciali komisija, kuriai pavesta išsiaiškinti, ar Nausodžio seniūnas nepažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatų.

9 komentarai(-ų)

 • Statybinkas:

  Nu klounai cia rasytojai ir koncervatoriai. Negi fizinis asmuo negali pirkti medziagu, nuomotis technika. Manau gali ir nebutinai po darbo valandu. Nuomotojai gali nuomoti savo nuoziura. Pvz. Valdai darbo valandomis nuo 8 iki 13,o nuo 13 iki 17 preibiui. Ir kas cia ne normalaus?

 • Taip:

  ne naujiena,jeigu nori su žmogumi susidoroti,tai pasistenki apšmeižti,apkaltinti. Iš straipsnio supratau,kad seniūnas nepadarė jokio nusikaltimo. Negi jeigu jau seniūnas,tai jau negali susitvarkyti už savo pinigus. Matyt ,tas skundikas nori seniūno pareigų. Kol nenustatyta,kad pažeidė įstatymus,tol negalima žmogaus apkaltinti,apšmeižti. Manau,kad TS-LKD Plugės skyrius pasiskubino išbraukti iš sąrašo. Plungiškė

 • Vivo:

  O jūs manot, kad Preibys būtų metęs savo darbą ir ėjęs į Tarybą? Nebejuokinkit. Kiek partijų sąrašuos būna tokių fiktyvių kandidatų, kurie po to savo vietą taryboj užleidžia tokiems politinimas klounams, kurių žmonės nerinko, bet jie vis tiek patenka į tarybą. Tai ir gerai kad išbraukė, lai neapgaudinėja žmonių.

 • Anonimas:

  Tai. Jūs dar nieko nežinot apie seniūną Preiby ir smelys ir žvyras ir skalda viskas buvo vežama keliui skirtų medžiagų ir pašaliniai dirba pastoviai jo namuose ir pats daugiau būna namie nei darbe

 • Anonimas:

  Atsiprašau turėjo būti pašalpiniai visus darbus nu dirba ukije ir iš kokių pinigų tokius darbus gelbėjo pasidaryt žmonės turi daug info apie seniūną Darių Preiby

 • Piktas:

  Visi jus klaunu klaunai. Jei jau zinomas zmogus tai jau jis vagis. Patis nesuvokiat ka kalbat. Jei jis pateike visas saskaitas kad susimokejo tai ka jis vistiek vagis. Tai kaip dabar tie zmones kalbetu. Piktis ima uz tuos zmones kurie tik ir stebi kitu gyvenimus o nea savo.

 • FURISTAS:

  Graži foto prie gazelkas , tegul nuperka seniūnijai gales seniūnas važineti į darbą.

 • Kaimynė:

  Ko jūs pavydite? Dirbkite, užsidirbkite ir turėsite viską. Žmogus užsidirba ir iš savo pinigų nusiperka, o jei kažkam rodosi, jog vagia, tai tegul žegnojasi. Seniūno vietoje už tokį šmeižtą eičiau tiesiai į teismą! Sėkmės ir stiprybės seniūnui kariaujant su tokiais dykaduoniais pavyduoliais!

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...