Žengti į didžiąją sceną paskatino tėtis

Gerda4Televizijos projektas „Lietuvos balsas“ jau subrandino ir išpopuliarino būrį šiandien žinomų atlikėjų bei grupių. Tarp pastarųjų – ir puikiai mums visiems pažįstami kraštiečiai „Žemaitukai“ bei „Du Donatai“. Išbandyti savo jėgas didžiulio populiarumo nuo pirmųjų savo gyvavimo metų sulaukusiame projekte šiemet ryžosi ir plateliškis Kristijonas Vaičiukauskas bei visai šalia Alsėdžių esančiame Dišlių kaime gyvenanti Gerda Šukytė. Šešiolikmetė mergina prisipažino, jog dalyvauti „Lietuvos balse“ ją paskatino tėtis. Jis yra ir didžiausias jos talento gerbėjas bei motyvatorius. „Tėtis iš manęs tikisi labai daug. Jis tiki mano sėkme ir vis nepaliauja kartoti, jog aš laimėsiu“, – kukliai šypsodamasi „Žemaičiui“ sakė Gerda.

„Nesijaučiu verta“
Vienuoliktoje klasėje Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje besimokanti mergina – išties reto kuklumo. Bet tai nėra blogai. Atvirkščiai – ši savybė ją puošia bei išskiria iš kitų. Net ir tą faktą, kad jai pavyko nukeliauti iki „Lietuvos balso“ finalinių kovų, kurios startuos jau šį sekmadienį, Gerda vertina labai atsargiai ir prisipažįsta, jog nesitikėjo tiek toli nueiti. „Nesijaučiu verta. Mano supratimu, buvo vertesnių dalyvių“, – sakė mergina.
Paprašyta prisiminti, nuo ko viskas prasidėjo, ji pasakojo, jog su šeima visada žiūrėdavo „Lietuvos balsą“ arba kitą televizijos projektą – „X Faktorių“. Merginos tėtis vis garsiai pasvarstydavo, kaip toli pavyktų nueiti nuo vaikystės dainuojančiai jo dukrai. Gerda šių tėčio žodžių pro ausis nepraleido – ėmė domėtis, kada prasideda dalyvių į šiuos projektus registracija.
„X Faktoriuje“ mergina negalėjo dalyvauti dėl savo jauno amžiaus, tačiau užsiregistruoti „Lietuvos balse“ kliūčių nebuvo. Tad nieko nelaukusi tą ir padarė. Tiesa, „Lietuvos balsą“ mergina mano esančiu rimtesniu projektu muzikiniu atžvilgiu.
Pasirodė neįdomi
Apie tai, kad duktė užregistravo projekte, tėvai nežinojo, mat šeimos jaunėlė tai padarė slapta, su niekuo nepasitarusi. Netrukus Gerda buvo pakviesta ir į pirmąją atranką, surengtą Plungėje. Vėliau vyko atranka sostinėje.
„Vilniuje vykusios atrankos maniau nepraeisiu. Ne dėl to, kad jaučiausi silpna kaip dainininkė. Suklupusi pasijutau gavusi užpildyti prašymą, kuriame buvo pora klausimų, į kuriuos per tokį trumpą laiką, koks mums buvo skirtas, aš nesugebėjau atsakyti. Visų dalyvių klausta įdomiausio, linksmiausio bei blogiausio įvykio gyvenime. Aš nežinojau, ką taip greitai sugalvoti ir tiesiog padėjau brūkšnelius“, – pasakojo Gerda ir prisiminė komisijos narių jai pasakytus žodžius. Dėl to, kad nepateikė atsakymų į minėtus klausimus, merginą jie apibūdino kaip neįdomią asmenybę.
Būtent tą akimirka jaunoji atlikėja suvokė, kad čia jai gali tekti sustoti. Laimei, Gerda klydo. Mat netruko sulaukti laiško su kvietimu dalyvauti tolimesniame „Lietuvos balso“ etape. „Ir štai aš – šeštojo projekto sezono finalinėse kovose“, – juokėsi viena jauniausių „Lietuvos balso“ dalyvių.
Visi labai draugiški
Gerda pasakojo, jog visi projekte dalyvaujantys žmonės – tiek mokytojai, tiek jų mokiniai – labai malonūs, pozityvūs.
„Visi labai susidraugavome. Nors atmosfera – ne visai mano. Tarp dalyvių – daug muzikoje jau pasiekusių žmonių. Yra tokių, kurie jau dalyvavę įvairiuose muzikiniuose renginiuose, gali pasigirti pažintimis su žinomais muzikos pasaulio atstovais ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Mano patirtis – kur kas kuklesnė. Gal dėl to projekte nesijaučiu sava, save nuvertinu“, – pamąstymais dalijosi mergina, kuriai, nepaisant jos kuklumo bei uždarumo, „Lietuvos balse“ sekasi labai neprastai. Juk jau sekmadienį ji pasirodys finalinėse kovose.
Anot Dišlių kaime gyvenančios šešiolikmetės, maloniai su dalyviais bendrauja ir mokytojai. Tenka dažnai vienu kitu žodžiu persimesti ir su Leonu Somovu, ir su Donatu Montvydu, ir su Justinu Jaručiu.
Pastarasis Gerdai paliko itin gerą įspūdį. Ji žavisi tuo, kad šis mokytojas savo mokiniams skiria labai daug dėmesio, daug su jais dirba, stengiasi įsiklausyti į jų norus bei nuomonę.
Pasigenda mokytojos dėmesio
Gražiai vienuoliktokė atsiliepė ir apie savo mokytoją Ingą Jankauskaitę, kuri žinoma ne tik kaip dainininkė, bet ir kaip aktorė. Tik prisipažino, jog pasigenda jos dėmesio, norėtų, kad daugiau jai skirtų laiko, pasidalintų patarimais, ypač – aktorine patirtimi. Anot merginos, jai labai trūksta sceninės patirties, todėl  I. Jankauskaitė galėtų padėti jai užpildyti šias spragas.
Muzikinių paslapčių Gerdą, kaip ir kitus dalyvius, moko ir kita mūsų šalyje garsi atlikėja Rosita Čivilytė bei jos dukra Agneta Gabalytė. Mergina įsitikinusi, jog darbas su šiais žmonėmis, kurie gali didžiuotis turtinga muzikine patirtimi, jai labai pravers.
Pasitarnaus ir patirtis, sukaupta per filmavimus. Nors filmavimo dienos būna labai įtemptos, kupinos sumaišties ir chaoso, Gerda džiaugiasi, kad jos daug ko išmokė – ji ėmė laisviau bendrauti, greitai ir sklandžiai dėstyti mintis. Sunkūs buvo tik pirmieji pašnekesiai, per kuriuos priešais kameras Gerda tiesiog tylėdavo.
Aptarinėti pasirodymų drovisi
Gerda pokalbio metu ne kartą pakartojo, jog nesitikėjo projekte taip toli nukeliauti ir jau tikrai nesitikinti laimėti. Tačiau ji džiaugiasi iš aplinkinių sulaukianti didžiulio palaikymo. Žinoma, labiausiai už ją serga tėvai, ypač – tėtis. Gerdos iki šiol neapleidžiančia sėkme džiaugiasi ir jos draugai.
„Iš tikrųjų turiu nuostabius draugus, kurie mane labai palaiko. Aš jiems bet kokiu paros metu galiu paskambinti ir pasiguosti ar paprašyti pagalbos bei patarimo. Jie vis pajuokauja, jog tapsiu žvaigždute“, –  pasakojo jaunoji talentė.
Gerda turi ir du vyresnius brolis. Jie taip pat seka visas „Lietuvos balso“ laidas. Susisiekę su jaunėle sesute pataria, kaip elgtis, pamoko, kad nepasirašinėtų dokumentų, kurių nesupranta, bei nekalbėtų „nesąmonių“.
Aptarinėti pasirodymų su šeima mergina drovisi. Leidžia tai daryti tik tėvams, kurie, žinoma, dukrą tik giria. Palaikymo moksleivė sulaukia ir iš Alsėdžių gimnazijos mokytojų. Jie nebara jos už tai, kad dėl projekto neretai tenka praleisti pamokas. Atvirkščiai – siūlosi pamokyti po pamokų.
Ne taip seniai Gerda pradėjo lankyti ir privačias vokalo pamokas Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Dainavimo paslapčių ją moko mokytoja Irena Bakanuskienė. Pastaroji irgi stebi projektą, vertina mokinės pasirodymus, po kurių visada negaili įvairiausių patarimų.
„Elgiuosi natūraliai“
Mergina prisipažino, jog  palaikymo sulaukia ir per įvairius socialinius tinklus. Dauguma žinučių – palaikančios, tačiau sulaukianti ir kandžių. Atsiranda tokių žmonių, kurie ją vadina arogantiška, „pasikėlusia“.
Bet Gerda tikina, jog tokį įspūdį sukuria jos santūrumas. „Aš elgiuosi natūraliai. Tiesiog nesu iš tų, kurie akivaizdžiai demonstruoja savo jausmus, išgyvenimus. Jei aš neparodau, kad dėl kažko esu labai patenkinta, tai nereiškia, kad aš nesidžiaugiu. Tiesiog viską išgyvenu viduje. Nemoku šaukti, cypti, rėkti, kai man kas nors pasiseka“, – sakė mergina.
Paprašyta prisiminti akląsias perklausas ir tai, ką teko išgyventi laukiant, ar mokytojai į ją atsisuks, taip suteikdami jai teisę dalyvauti projekte ir toliau, Gerda tikino, kad ji tikrai nebijojo būti nepasirinkta.
„Per pirmąjį aklųjų perklausų filmavimą nuėjau ant scenos ir tiesiog padainavau. Jaučiausi taip, tarsi dainuočiau kokiame nors koncerte. Ir tik tada, kai atsisuko Inga, prisiminiau, kur esanti“, – pasakojo jaunoji projekto dalyvė.
„Nueini į tualetą, o ten – visi rėkia, cypia, bando prasidainuoti. Aš nelabai repetavausi. Aišku, galėjau, bet ėjau tiesiog išbandyti save. Nemačiau prasmės tiek repetuoti, kad nebūtų kaip tame posakyje: „Iš didelio rašto išėjo iš krašto“.
Koziris – balso tembras
Ją pasirinkusią I. Jankauskaitę Gerda papirko savo išskirtiniu balso tembru. Turinti unikalų balsų neneigia ir pati Gerda. Ji mano, jog „Lietuvos balse“ tai – pagrindinis jos koziris. Žinoma, žmones traukia ir jos santūrumas, ramus charakteris. Jaunoji dainininkė dėl savo uždaro būdo dažnai apibūdinama kaip paslaptingiausia projekto dalyvė.
Gyva muzika, odą šiurpinantys galingi balsai, nesuvaidintos reakcijos ir emocijos. Taip atrodo „Lietuvos balso“ dalyvių pasirodymai. Tiesa, Gerdai perteikti kūrinio emociją dažnai būna sunku. Mat ji, kaip pati sako, yra santūri, jausmus laikanti savyje.
Todėl nenuostabu, kad jai buvo itin sunku dainuoti duetu su Ovidijumi Budginu. Gerda sakė, jog tas pasirodymas jai buvo sudėtingiausias, mat reikėjo išreikšti apdainuojamus jausmus. Sunku buvo ir dėl to, kad anksčiau merginai nėra tekę dainuoti su vaikinu. Koją esą kišo ir daina, kuri nebuvo jos stiliaus. Tiesa, pastarųjų dalyviai rinktis negali. Dainas jiems parenka mokytojai.
Tikisi palaikymo
Dar kartą scenoje Gerdą žiūrovai išvys jau šį sekmadienį. Mergina tikisi visų palaikymo. Nusikeldama mintimis į vos už poros dienų vyksianti jos ir kitų projekto dalyvių pasirodymus, Gerda prisiminė ir pirmąjį savo koncertą.
„Pirmą kartą į sceną išėjau būdama penkerių. Dainavau Kultūros namuose per Mamos dienai skirtą renginį. Tai buvo  pirmoji mano sceninė patirtis“, – prisiminė Gerda. Mergina prisipažino, kad nors muzika yra neatskiriama jos gyvenimo dalis, su ja savo gyvenimo ji nesieja. Nebent labai pasisektų „Lietuvos balse“.
„Dabar man labai sekasi tikslieji mokslai. Su tuo bus susijusi ir mano profesija, tačiau kokia ji bus, kol kas nežinau. Tiesiog pasirinkau mokytis tuos dalykus, kurie man labiausiai sekasi ir patinka. Viskas priklausys nuo to, kaip pavyks išlaikyti brandos egzaminus“, – kalbėjo mergina ir tuo pačiu pažadėjo, kad bet kokiu atveju muzikos tikrai neapleis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...