Šešiolikmečio mirtis – ne pamoka?

Po to, kai lapkričio 10-ąją, kaip įtariama, nuo narkotikų mirė 16-metis plungiškis, atrodė, kad paaugliams šis atvejis turėtų būti skaudi, bet gera pamoka. Deja, kaip sakoma, iš svetimų klaidų nesimokoma – lapkričio 29-ąją, aną ketvirtadienį, policija vėl gavo pranešimą apie nuo narkotikų apsvaigusius jaunuolius. Šįkart informacija – iš Šateikių pagrindinės mokyklos.

Teikta pagalba nepadėjo
Nors minėtajai mokymo įstaigai laikinai vadovaujanti Asta Plataunienė nenoriai kalbėjo šia tema, vis dėlto prasitarė, kad ketvirtadienio rytą pedagogams įtarimų sukėlė kelių moksleivių elgesys. Spėjant, kad jie gali būti vartoję narkotikų, kreiptasi į Plungės rajono policijos komisariato pareigūnus. Šie atvyko į vietą.
Įtarimų sukėlę keturi 2002 ir 2003 metais gimę paaugliai (po du brolius iš dviejų skirtingų šeimų) buvo išvežti į policijos komisariatą. Jiems atliktas narkotikų vartojimo testas. Pas vieną iš vaikinų rastas lankstinukas, kuriame buvo augalinės medžiagos, turinčios specifinį marihuanos kvapą.
Įkliuvusieji paaugliai pareigūnams papasakojo, kad narkotikų jiems pardavė 1965 metais gimęs Šateikių seniūnijos Sėlenių kaimo gyventojas. Netrukus įtariamasis buvo sulaikytas. Įtariamasis policijai nežinomas, narkotinių medžiagų pas jį nerasta, sulaikytas remiantis moksleivių parodymais.
Šateikiškių moksleivių, kurie galimai buvo apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, šeimos institucijoms yra žinomos. Socialinių paslaugų centras joms yra sudaręs pagalbos planą. Mokyklai buvo pavesta sustiprinti tų vaikų mokymą ir priežiūrą, jaunuoliai įpareigoti atlikti visuomenei naudingą darbą ir t. t. Deja, tai nepadėjo – paaugliai ir vėl atsidūrė institucijų akiratyje.
Narkotikų platinimo atvejų daugėja
„Žemaitis“ rašė, kad lapkričio 10-ąją Babrungo seniūnijos Berenių kaime esančioje pirtyje buvo rastas be gyvybės ženklų gulintis 2002 metais gimęs jaunuolis. Nors medikai dar bandė jį gaivinti, jų pastangos buvo bergždžios – 16-metis mirė. Įtariama jo mirties priežastis – narkotikai.
Po pastarojo įvykio keletą kartų į posėdį buvo susirinkę Savivaldybės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisijos nariai. Jie konstatavo, kad pastaruoju metu Plungės ligoninės medikams kone kiekvieną savaitgalį tenka iš mirties gniaužtų gelbėti narkotikų vartojusius asmenis.
Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai patvirtino, kad narkotikų platinimo atvejų mūsų rajone daugėja. Šiemet dėl to pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, dar daugiau jų perėmė Klaipėdos pareigūnai. Be to, surašyta 15 protokolų pagal Administracinių nusižengimų kodeksą.
Parengė veiksmų planą
Atvejus, kai narkotikus vartoja nepilnamečiai, policija siunčia svarstyti Savivaldybei. Šiemet dėl to surengti 2  posėdžiai. Vienas vaikas buvo išvežtas gydyti.
Kalbėta ir apie konkrečius svaiginimosi ir narkotikų platinimo atvejus. Vienas iš jų – kai į švietimo darbuotojų akiratį pateko acetoną uostęs nepilnametis. Didelė problema, kad priverstinio gydymo nuo įvairių priklausomybių taikyti negalima, žmogus turi pats prašyti pagalbos ir gydytis savo noru. Tad teko įdėti daug pastangų, kol jaunuolis atsidūrė priklausomybių centre. Be to, pasidalyta turimais įtarimais, kad Plungėje narkotikus galimai platina vienas penkiolikmetis, tačiau jo motina paauglį gina ir nepriima jokios pagalbos.
Paskutiniųjų posėdžių, kurie vyko lapkričio 26 ir 27 dienomis, metu Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisijos nariai nutarė vykdyti socialinę akciją „Pranešk, kol nevėlu“.
Visi norintieji galės anonimiškai pranešti apie narkotikų vartotojus ar platintojus, pasidalinti kita su tuo susijusia informacija. Tam bus nupirktos ir neutraliose vietose pastatytos specialios dėžutės pranešimams įmesti. „Esame parengę veiksmų planą ir šiuo klausimu ypač aktyviai dirbame. Žinoma, tikimės gerų rezultatų“, – sakė Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...