Savivaldybės taryboje – naujas veidas

21811-17026Aną ketvirtadienį, kai į posėdį rinkosi Plungės rajono savivaldybės taryba, tarp visiems pažįstamų politikų buvo ir naujas veidas – į Tarybos narių gretas įsiliejo Liberalų sąjūdžio atstovė Gintarė Drackienė. Jai mandatas atiteko po to, kai iš politikos pasitraukė skandalingasis bendrapartietis Petras Beinoras.

G. Drackienė dalyvauti priimant sprendimus galėjo tik po to, kai prisiekė. Specialiai tam į Tarybos posėdį atvykęs Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Andrius Puksas pirmiausia patikrino, ar yra visi būtini rekvizitai – Lietuvos Respublikos Konstitucija ir priesaikos tekstas, – o tada pakvietė naująją Tarybos narę perskaityti ir pasirašyti priesaiką.
Kaip minėjome, G. Drackienė Taryboje pakeitė P. Beinorą. Beje, ne tik Taryboje, bet ir Švietimo, kultūros ir sporto komitete.
Spalį „Žemaitis“ rašė, kad 2017-ųjų rudenį plungiškiui verslininkui ir politikui P. Beinorui buvo pareikšti įtarimai dėl vengimo mokėti mokesčius ir apgaulingo apskaitos tvarkymo jo valdytoje laidojimo paslaugų UAB „Beinoro gralis“. Ikiteisminio tyrimo metu P. Beinoras prisipažino, kad, vengdamas dalies mokesčių, daugiau kaip pusantrų metų savo įmonėje klastojo finansines ataskaitas. Šių metų spalį, įtariamajam susitaikius su Valstybine mokesčių inspekcija, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.
Netrukus po to Plungėje pasklido kalbos, kad P. Beinoras traukiasi ir iš verslo, ir iš politikos, be to, jis esą išvyksta iš Lietuvos. „Žemaičio“ kalbintas P. Beinoro bendrapartietis meras Audrius Klišonis tuomet sakė: „Prieš porą dienų gavau P. Beinoro raštą, kuriame jis informavo, jog atsistatydina iš Rajono tarybos. Kiek žinau, jis pardavė verslą ir su šeima keliasi gyventi į Baltarusiją.“
P. Beinoro prašymą pirmiausia turėjo patenkinti Vyriausioji rinkimų komisija. Tikėtasi, kad visi formalumai bus sutvarkyti iki spalio 25-osios ir kad tądien vykusiame Tarybos posėdyje vietoj P. Beinoro jau dalyvaus G. Drackienė. Tačiau taip neįvyko – spalį tarp Tarybos narių dar buvo ir P. Beinoras.
Sutvarkius formalumus, P. Beinoras nuo Tarybos nario pareigų atleistas. Jo mandatą perėmė per rinkimus Liberalų sąjūdžio sąraše po jo likusi „Eurovaistinės“ farmacininkė G. Drackienė. Pildydama kandidato į Savivaldybės tarybos narius anketą (2015 metais), ji nurodė, kad yra baigusi tuometinį Kauno medicinos universitetą, kuriame įgijo vaistininkės specialybe. Dar viena įdomi detalė – naujoji Tarybos narė yra penkių vaikų mama.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...