Bankui užtrenkus duris, atsivėrė „Plungės būsto“ langas

21805-16441Savaitės viduryje Savivaldybės administracija paskelbė, kad gruodžio 4 dieną įvyko konkursas Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktoriaus pareigoms užimti. Po konkurso šios pareigos pasiūlytos daugiausiai balų surinkusiam Tarybos nariui liberalui Audriui Šapalui. Tam pačiam, kuris maždaug prieš mėnesį neteko darbo Šiaulių banke, mat į viešumą iškilo istorija apie skandalingai rugpjūčio pabaigoje pasibaigusį jo žmonos gimtadienį, kurio metu girtas politikas puolė smaugti savo sutuoktinę.
Išgirdę, kad susikompromitavusiam A. Šapalui pasiūlytos šios pareigos, plungiškiai šaiposi, esą kitokios šios istorijos baigties ir negalėjai tikėtis, mat išrinktieji savų bėdoje nepalieka.

Pavyko tik iš antro karto
Naujo vadovo „Plungės būstui“ teko ieškoti dėl to, kad iš pareigų traukiasi Zigmantas Daugėla, kuris „Plungės būstui“ vadovavo 16 metų. Šių metų pradžioje pasikeitus Valstybės ir savivaldybės įmonių bei akcinių bendrovių įstatymams, ilgai vadovaujančių savivaldybių įmonių direktorių kadencijos buvo pratęstos vieneriems metams, t. y. iki šių metų pabaigos. Z. Daugėla nebegalėjo dalyvauti atrankoje ir siekti posto iš naujo, mat įmonei vadovavo jau gerokai daugiau nei dvi kadencijas.
Konkursą „Plungės būsto“ direktoriaus pareigoms eiti Savivaldybė skelbė du kartus. Pirmąjį kartą nesulaukta nė vieno pretendento, o į antrąjį kvietimą atsiliepė trys asmenys. Po konkurso paskelbta, kad daugiausia balų (7,7) surinko Audrius Šapalas, jo konkurentai atitinkamai surinko 7,3 ir 5,4 balo.
Tinkamesnio nebuvo?
Atrankos komisijai pirmininkavusio Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio „Žemaitis“ teiravosi, kaip atsitiko, kad vadovauti Savivaldybės įmonei žadama skirti asmenį, kuris visai neseniai jo atžvilgiu pradėto ikiteisminio tyrimo metu prisipažino girtas smurtavęs prieš žmoną?
„Komisijoje iš viso buvo 5 nariai ir visi vienbalsiai pasisakė, jog geriausiai pasirodė ir šioms pareigoms tinkamiausias yra būtent A. Šapalas. Stengėmės į politinius aspektus nežiūrėti. Vertinome kandidatų išsilavinimą, gebėjimą vadovauti kolektyvui ir bendrauti, mat šiame darbe labai svarbus komunikabilumas, mokėjimas rasti bendrą kalbą su gyventojais“, – vardino direktorius.
O pretendentų reputacija ar nebuvo vertinta? „Tikrai ne. Informacijos, ar pasirinktas asmuo gali vadovauti Savivaldybės įmonei, lauksiu iš Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos. Lai jos ir vertina. Bet galiu labai atsakingai pareikšti, kad šiuo atveju A. Šapalas tikrai pasirodė geriau nei kiti du“, – dar kartą pakartojo G. Bagužis.
„Klausia, kaip galime leisti, kad tokie dalykai vyktų?“
Kaip vertina šią kuriozišką situaciją, kai verslas išmeta susikompromitavusį asmenį, tačiau jam netrukus pasiūlomas direktoriaus postas Savivaldybės įmonėje, pasiteiravome valdantiesiems dažnai oponuojančio Tarybos nario Roberto Endriko.
„Išties, žiūrint iš šalies ši situacija atrodo nekaip. Suprantama, darbo ieškantis žmogus gali dalyvauti konkurse – to jam niekas neuždraus. Bet kam jį reikėjo pasirinkti ir paskirti vadovu?“ – retoriškai klausė „Vieningos Plungės“ atstovas R. Endrikas.
Pasak jo, šiuo atveju vertėtų prisiminti liaudies išmintį, teigiančią, kad gerą vardą prarasti gali labai greitai, bet susigrąžinti jį užtrunka. „Galėjo pradėti nuo žemesnių pareigų. Kam iškart skirti į direktorius?“ – samprotavo politikas.
Dar kritiškesnė šiuo klausimu yra opozicijos Taryboje lyderė konservatorė Asta Beierle-Eigirdienė. Pasak jos, visa ši istorija mus nubloškia atgal į gilų sovietmetį, kai buvo svarbu tik viena – priklausyti partijai. O reputacija…
„Apie tai sužinoję žmonės skambina man ir klausia, kaip galime leisti, kad tokie dalykai vyktų? Norėčiau ir mero paklausti, ar jis sutiktų, kad šias pareigas užimtų taip pat susikompromitavęs, tačiau ne Liberalų sąjūdžiui priklausantis asmuo? Tarkim, koks konservatorius. To tikrai nebūtų leista. O dabar… Čia reikia rimto žmogaus, negali būti nė įtarimų apie bėdas su alkoholiu, apie smurto protrūkius. Juk reikės įmonei vadovauti, kolektyvui. Šitaip negalima“, – kalbėjo politikė.
Problemos tame nemato
Vis dėlto pats meras A. Klišonis, ant kurio metamas įtarimo „delegavus“ bendrapartietį į Savivaldybei pavaldžios įmonės vadovus šešėlis, šioje situacijoje nemato jokio kriminalo ir ramiai sako norįs pasitikėti komisijos, rinkusios direktorių „Plungės būstui“, sprendimu.
„Jei žmogus kartą paslydo, ar turime jį nukryžiuoti, paskandinti ar nušauti?“ – klausimu į klausimą atsakė A. Klišonis, kai norėjome išgirsti, ar, jo nuomone, į tokį skandalą įsivėlusiam žmogui gali būti patikėtas Savivaldybės įmonės vairas.
Prieš vėją nepapūsi
Priminsime, kad po incidento su žmona A. Šapalas ilgokai gydėsi ir nesirodė ne tik dabar jau buvusioje darbovietėje, bet ir Savivaldybės tarybos bei komitetų posėdžiuose. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl iki šiol jo elgesys neapsvarstytas Savivaldybės tarybos Etikos komisijos.
O kai galiausiai prieš porą savaičių politikas pasirodė Tarybos posėdyje, išaiškėjo dar viena įdomi aplinkybė. Etikos komisiją norėjęs sušaukti ir apie posėdžio datą paskelbti šios komisijos pirmininkas Vaidotas Skierus sužinojo, kad negali to padaryti, nes… komisijai nėra priskirta sekretorė. Anksčiau šis darbas buvo patikėtas vienai iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialisčių, o kai skyriaus veikla buvo atskirta nuo Savivaldybės, komisija liko be sekretoriaujančio asmens.
„Kreipiausi į administracijos direktorių, kad šis paskirtų kitą sekretorę, tačiau gavau raštą, jog tai Protokolo skyriaus reikalai. Tuojau pat kreipsiuos į šį skyrių, bet bijau, kad šaukštai jau po pietų. Sklando kalbos, kad A. Šapalas jau yra įteikęs merui prašymą atsistatydinti iš Tarybos. Jei taip ir yra, jo išpuolio prieš žmoną mes vertinti nebegalėsime“, – sakė V. Skierus.
Tiesa, vakar meras „Žemaičiui“ sakė dar negavęs A. Šapalo prašymo išbraukti jį iš Tarybos narių sąrašo. Tad jei suskubtų ir įveiktų visas biurokratines kliūtis, minėtoji Etikos komisija galbūt suspėtų susirinkti į posėdį ir pareikštų savo nuomonę apie tai, ar tautos išrinktajam dera smurtauti prieš savo žmoną.
Bet šiai komisijai vadovaujantis V. Skierus, kalbėdamas su žurnalistais, vis kartojo, kad Etikos komisijos sprendimai jokios teisinės galios neturi ir yra tik rekomendacinio pobūdžio. Suprask – yra kaip yra, nieko čia nepakeisi ir prieš vėją nepapūsi. Net jei tas vėjas nuo Plungės baltųjų rūmų neša labai ne kokį kvapelį.

18 komentarai(-ų)

 • knš:

  nesupronru o tai kaip čia yra dirbo tik 19 metų o plungės vandenų direktorius ar tik nedaugiau ir dar šmočiau,net 27 metus ir dar dirba ir kieno dėka???

 • plungiškis:

  Įdomu,kas įeinà į tà komisijà iš 5 asmenú kuriems taip ,, įtiko,, kandidatas?

 • vytka:

  vienu straipsniu daugiau ar mažiau, Klišoniui yra tas pats, o partietis pareigose liks ir po rinkimų. Geležinė logika

 • lietuvis:

  Yra toks liaudies posakis,,kad ir durnas bet savas,,

 • jonas:

  ontele yr nepakeiciams

 • Algis:

  Kažin kur įsitrins buv. adm. direktorius? Juk 5 asmenų komisija turėtų nustatyti jo talentus kažkurioje srityje.

 • Juta:

  O ką ten smaugs, juk santechniko neįveiks ???

 • lietuvis:

  rinkime ir toliau juk mes išsirinkome merą, miesto tarybą, ką renkame tą ir turime ,o santechniką su laikrodžiu nudauš, ko verkiame patys juk juos išrinkome liberalai jau pakankamai savo veidą parodė Masiūlys Klaipedos meras bus, Plungeje irgi turime pačius geriausius merą, administracijos direktirius kuris kišius imė, na ir kas juk ,,suklydo,,

 • Plungiškis:

  Gėda baisiausa.Kaip dar galit žmonėmsį akis žiūrėt,o juk rinkimai ant nosies.Nusileiskit ant žemės, nes jau darotės panašūs į ,,nepajudinamus,, kaip mafijos klestėjimo laikais.Dar sykį gėda tokam merui ir visai jo šutvei.

 • lietuvis:

  O savivaldybės administratorius juk žodžio neturi, kaip meras pasakys taip ir bus,jei ne,, laisvas,,, juk taip jau buvo , neoritarsi nebūsi,apgailėtini .Tiek ir beliko rinkimai jau greitai, gal tauta šį kartą atrinks,kas ir kaip.

 • Va:

  tik tokie veikėjai ,,tinka,, į valdiškus postus. Tikras nesusipratimas.Kas dedasi. Moralė nesvarbi. Mere,neklýskite…

 • ŽEM:

  tai va kaip būn pas mus Plungėje, dedi bobaj į skūrą ir gauni postą,kas sekantis?

 • klausimas:

  idomu,kokiam albertui patiketa plunges vandenu kede,gal MONCIUI albertui? kas gali atsakyti,a?

 • nu jo:

  galvoju ir aš smaugti žmoną, kad gauti gerą postą, bet gaila savo brangiosios… Teks likti bedarbiu…

 • Pelėda:

  Labai tikslus pasakymas konservatorės Astos Beierle-Eigirdienės. Pasak jos, visa ši istorija mus nubloškia atgal į gilų sovietmetį, kai buvo svarbu tik viena – priklausyti partijai. O reputacija…

 • Ona:

  toks tokį sutiko, manau neilgai karaliaus meriukas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...