Senoji Rietavo katilinė pasmerkta myriop

L1812-00041Prieš trejus metus pradėjus eksploatuoti naująją Rietavo katilinę, senoji, kuri – avarinės būklės, liko nebereikalinga. Tad Savivaldybės administracija nusprendė ją nugriauti, o teritoriją išvalyti, paverčiant ją patrauklia investuotojams. Tam pritarė ir aną savaitę posėdžiavęs Savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komitetas. Ir ko nepritarti, jei Savivaldybės biudžetui tai kainuos tik apie 7,5 tūkstančio eurų. Kitos lėšos – Europos Sąjungos parama.

Neseniai Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad savivaldybės gali teikti projektus, kuriais ruošiasi sudaryti sąlygas verslui ateiti. Tada Rietavo savivaldybės administracija ir nusprendė, kad reikia imtis žygių ir atsikratyti avarinių senosios katilinės pastatų. Išvalius teritoriją, ją būtų galima pasiūlyti vietos ar užsienio verslininkams. Juolab kad sklypas nemažas – apie vieno hektaro ploto.
Norint įgyvendinti projektą, pirmiausia reikia turimą turtą pripažinti nebetinkamu naudoti, jį nurašyti ir priimti sprendimą, kad pastatus galima likviduoti, t. y. nugriauti. Tų pasta-tų – ne tik katilinė, bet ir keturi sandėliai, mazutinė, dūmtraukis ir kt. Bendra jų likutinė vertė – beveik 54 tūkst. eurų. Visi statiniai bus griaunami, liks tik priešgaisrinis vandens rezervuaras ir vamzdynai.
O gal tuos pastatus dar buvo galima atnaujinti ir panaudoti? „Ne, jie avarinės būklės, todėl juk ir naują katilinę statėme. Pastato sienos buvo sutrūkinėjusios, tad naujo šildymo katilo jame statyti nebegalėjome. Būtų pernelyg didelė rizika“, – sakė meras Antanas Černeckis.
Mero teigimu, suskaičiuota, kad nugriauti pastatus, išvalyti ir sutvarkyti teritoriją atsieis apie 100 tūkstančių eurų. Savivaldybei teks prisidėti 7,5 proc. nuo reikiamos sumos, o tai yra apie 7 500 eurų. Visos kitos išlaidos bus padengtos europiniais pinigais. „Vidaus reikalų ministerija į mūsų norą paruošti dirvą investicijoms pažvelgė labai palankiai. Mūsų paraiška – pirmoje vietoje. Tad didelė tikimybė, kad projektas tikrai bus finansuojamas“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Mero teigimu, iki metų pabaigos Savivaldybės administracija turėtų paskelbti viešąjį pirkimą. Sulaukus pasiūlymų, bus matyti, už kiek tiekėjai pasiruošę atlikti suplanuotus darbus.
Pagal projektą, kuris vadinasi „Rietavo miesto apleistos teritorijos L. Ivinskio g. 16 atnaujinimas ir plėtra“, planuojama nugriauti visus teritorijoje esančius susidėvėjusius statinius, teritoriją išvalyti, išlyginti ir aptverti apsaugine tvora. Dalį griovimo atliekų tikimasi panaudoti aikštei, kuri bus pritaikyta sandėliavimo reikmėms, suformuoti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...