Sulaukė bausmės už tyčiojimąsi

Lapkričio 29 dieną Plungės apylinkės teismo rūmuose paskelbtas nuosprendis Rietavo savivaldybės gyventojams – 32 metų rietaviškiui Mantui Kontrimui ir 34 metų Ramūnui Siginevičiui iš Alko kaimo. Pirmasis bausmės sulaukė už neteisėtą laisvės atėmimą ir viešosios tvarkos pažeidimą, antrasis – tik už viešosios tvarkos pažeidimą.

Nagrinėjant bylą teisiamieji pasakojo, kad šių metų liepos 30-osios vakarą jiedu atvyko į Plungę ir sustojo prie A. Vaišvilos g. 33-iojo namo. Kartu su jais esą buvo R. Siginevičiaus draugė Laura, jos vaikai ir automobilį vairavęs Tadas.
M. Kontrimo teigimu, Laura ėjusi pasikalbėti su kažkokia drauge, o kai grįžo į automobilį, papasakojo, kad bendrabutyje lankosi buvęs jos sugyventinis Robertas. Žinodami, kad pastarasis neva skriausdavo Laurą ir jos vaikus, vyrai nutarė jo palaukti – kad šnektelėtų apie tai, kodėl taip elgdavosi su moterimi.
Ir M. Kontrimas, ir R. Siginevičius tikino, kad veiksmų ėmėsi ne Lauros, o savo iniciatyva. „Kilnų“ vyrų norą apginti moterį, ko gero, pakurstė ir tai, kad abu buvo „įkalę“, tad drąsos ir įžūlumo nestokojo.
Kai Robertas išėjo iš laiptinės, veiksmų ėmėsi M. Kontrimas. Jis kaltinamas tuo, kad griebė vyrą už kaklo ir prievarta įsodino į automobilį. Šis pasuko Medingėnų pusėn.
Privažiavus Jėrubaičius, automobilis sustojo. Ten M. Kontrimas ir R. Siginevičius Robertui liepė nusiauti batus, paskui šortus ir net trumpikes. Šis, bijodamas susidorojimo, taip ir padarė. Kad nukentėjusysis niekam negalėtų paskambinti, paėmė ir telefoną. Tiesa, jo nepasisavino, tik išėmė ir sulaužė kortelę.
Nuogą, basą ir be telefono Robertą palikę miške, M. Kontrimas ir R. Siginevičius iš įvykio vietos spruko. Vyro drabužius ir batus tvirtino sumetę į griovį. Per teismą jiedu kalbėjo, kad vyrą išrengė ne todėl, kad pasisavintų jo drabužius, o norėdami iš jo pasityčioti. „Tiesiog norėjom, kad žinotų, kaip jaučiasi skriaudžiamas žmogus“, – sakė jie.
Kaip minėjome, lapkričio 29-ąją teisiamiesiems perskaitytas nuosprendis. M. Kontrimui paskirta 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas vieneriems metams. Be to, rietaviškis įpareigotas visą bausmės vykdymo atidėjimo laiką tęsti darbą ir 6 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje.
R. Siginevičiui už viešosios tvarkos pažeidimą paskirta 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Jis įpareigotas per du mėnesius pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Be to, prie paskirtosios bausmės jam pridėta ir 1 800 eurų bauda, kurią teismas jam buvo skyręs rugpjūtį už kitą nusikalstamą veiką.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...