Dėl naujo kelio ženklo – gyventojų pretenzijos

L1812-00038Neseniai Rietave, Daržų gatvėje, ties daugiabučiais gyvenamaisiais namais, išdygo naujas kelio ženklas „Stovėti draudžiama“. „Daugiabučių kiemuose vietos mažai, tad gyventojai savo automobilius statydavo prie gatvės. Atsiradus ženklui, to daryti nebegali. Suprantama, dabar yra nepatenkinti. Ne su vienu kalbėjau ir nė vienas nemano, kad tas draudimas reikalingas“, – per Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdį sakė jo pirmininkas Albinas Maslauskas.

Nors klausimas nebuvo įtrauktas į komiteto posėdžio darbo-tvarkę, dėl jo daug diskutuota. „Asmeniškai man dėl to problemų nekyla. Aš vietos savo automobiliui visada randu, bet kiti dėl to labai piktinasi. Tad ir kreipėsi į mane. Juolab kad kitose gatvėse tokių ženklų nėra, visi stato, kur nori. Tad kuo šie gyventojai išskirtiniai?“ – klausė toje pačioje Daržų gatvėje gyvenantis A. Maslauskas.
Meras Antanas Černeckis šiuo klausimu buvo visai kitokios nuomonės: „Tas ženklas labai laiku, labai vietoje ir labai geras. Po rekonstrukcijos gatvė susiaurėjo, o jei pristatoma automobilių, du važiuojantieji nebeprasilenkia. Jau dabar tai problema, o kas bus, kai prisnigs? Tuomet dar didesnių problemų kils. Ir dėl pravažiavimo, ir dėl sniego valymo.“
A. Černeckio teigimu, dėl palei gatvę statomų automobilių jau seniai šaršalas keliamas. Tačiau anksčiau, kol gatvė buvo platesnė, kol buvo galima užvažiuoti ant vejos, didelės bėdos nebuvo. O dabar jau reikia imtis priemonių. Nepaisant to, ko nori gyventojai.
Merui pritarė ir Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas. Pasak jo, problemą kelia tik vieno – Daržų gatvės 34-ojo – namo gyventojai, kurių kiemas – pats mažiausias. Direktorius minėjo, kad buvo susitikęs su tais žmonėmis, siūlė imtis iniciatyvos ir įsirengti didesnę automobilių stovėjimo aikštelę, tačiau toks variantas jiems esą nerūpi. „Juk tos aikštelės numatytos detaliajame plane. Be to, esame patvirtinę tvarką, pagal kurią Savivaldybė prisideda prie tokių projektų. Reikia tik, kad gyventojai imtųsi iniciatyvos“, – dėstė V. Dičiūnas.
Direktoriaus teigimu, yra žmonių, kurie piktybiškai automobilius gatvėje palieka. Taip jiems patogiau – nereikia stumdytis ankštame kieme. Be to, ir saugiau, nes gatvė apšviesta.
Pasak Savivaldybės vadovų, sprendimas statyti ženklą priimtas ne „ant karštųjų“. Jis dukart svarstytas Saugaus eismo organizavimo komisijos posėdžiuose. Daug diskutuota, kol galų gale nutarta, kad ženklas vis dėlto yra būtinas. Priešingu atveju, gatvės bus nesaugi, o žiemą – dar ir nekokybiškai nuvalyta.

Vienas komentaras

  • Juozas:

    Rekonstravo gatvę, ir vietoj to, kad įrengtų stovėjimo vietų, ją dar susiaurino! Kvailiau nesugalvosi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...