Manote, jaunimui trūksta patriotiškumo? Susipažinkite su Jonu

Jonas„Kam laukti rytojaus, jei kažką gero gali nuveikti šiandien“, – sako  alsėdiškis Jonas MOCKŪNAS. Idėjų bei energijos nestokojantis vaikinas tikina, jog kiekvienam reikia pagalvoti, ką jis gali padaryti, kad kažkas gyvenime pasikeistų, ir tada imtis veiksmų. „Permainas pirmiausia reikia pradėti nuo savęs“, – filosofiškai mąsto Jonas, su kuriuo „Žemaitis“ kalbėjosi apie dvi gražias jo idėjas, kuriomis šiemet džiaugėsi visas Plungės kraštas.

Norėjo kitokios Vasario 16-osios
Pirmiausia su Jonu grįžome prie šiųmetinės Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, kurią tautiečiai kasmet įprasmina įvairiais renginiais. Ši diena – ypatinga ir mūsų kraštui, ypač Alsėdžiams. Juk būtent iš šio krašto kilę broliai Stanislovas ir Gabrielius Narutavičiai. Pastarasis, kaip žinia, buvo pirmasis Lenkijos Prezidentas, o Stanislovas – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras.
S. Narutavičiaus vardu pavadinta ir Alsėdžių gimnazija, kurią prieš pat Vasario 16-osios minėjimą šiemet papuošė įspūdingo dydžio minėto signataro portretas. Šio sumanymo autorius – būtent mūsų kalbintas J. Mockūnas. Jis pasakojo, jog idėją pažymėti šimtmečio Vasario 16-ąją kaip nors ypatingai gvildeno jau seniai.
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) trečiakursis iš pradžių norėjo, jog būtų įamžinti abu iš Alsėdžių kilę signatarai – S. Narutavičius ir Jonas Smilgevičius. Jų portretais Jonas planavo papuošti senojo (mėlynojo) mokyklos pastato sieną.
„Svajojau, kad piešinys ten atsirastų per vieną naktį. Tai visiems būtų buvusi didžiulė staigmena. Bet pirminė idėja dažniausiai netampa realybe. Kartu su visomis Plungės jaunimo organizacijomis nusprendėme piešti 50 kvadratinių metrų S. Narutavičiaus portretą ir pakabinti jį ant gimnazijos sienos“, – kalbėjo alsėdiškis.
Tam, kad galėtų pasidžiaugti galutiniu rezultatu, teko nueiti ilgą, tačiau labai įdomų kelią. Reikėjo ir darbo jėgos, ir finansų, ir konsultacijų. Teko išsiaiškinti, ar siena nenuvirs, prie jos prikabinus papildomą pusę tonos. Laimei, į šį klausimą padėjo atsakyti Plungės rajono savivaldybėje dirbantys architektai.
Jaunimo organizacijos ir jų pirmininkai surado žmones, kurie prisidėjo šlifuojant plokštes bei piešiant portretą. Bet viso to nebūtų buvę įmanoma padaryti be pinigų. Jonas dėkingas UAB „Lietpak“ generaliniam direktoriui Pranui Kizniui, su kuriuo jaunimą suvedė Seimo narys Jurgis Razma.
Iš viso sumanymui pritarė ir į darbą įsitraukė net septynios dešimtys jaunų žmonių iš įvairių jaunimo organizacijų. J. Mockūnas džiaugėsi, kad jam pavyko suburti labai stiprią ir vieningą komandą. Idėjos koordinatore tapo Gintarė Petraitytė.
Signataro paveikslas buvo piešiamas ant dešimties atskirų lapų Plungėje ir tik prieš iškilmes atvežtas į Alsėdžius. Dvi dienas gimnazijos pastato viena siena buvo uždengta juodu audeklu. Smalsumas, kas po juo slypi, patenkintas Vasario 16-ąją, kai visuomenei pristatyta rajono jaunimo organizacijų iniciatyva „Narutavičius 1918“.
Meilę tėvynei įskiepijo mokykla
Jonas ir pats yra baigęs Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnaziją, kuri iš kitų išsiskiria savo prioritetine ugdymo sritimi – krašto gynybos moduliu. Vaikinas įsitikinęs, jog be žinių ši mokykla jam davė daug kitų prasmingų dalykų.
„Alsėdžių gimnazija garsi meile tėvynei, pagarba jai. Manau, tai labiausiai ir įsisavinau“, – atviravo buvęs šios mokyklos moksleivis ir tikino jaučiantis ypatingą pagarbą Lietuvai. Ne veltui jam tokios reikšmingos ir valstybinės šventės.
Būtent šis patriotiškumo jausmas pagimdė idėją netradiciškai paminėti ir dar vieną valstybinę šventę – Liepos 6-ąją. Tarsi perlus veriant į vieną vėrinį buvo surikiuota turtinga festivalio „Mindėėė“ programa.
Klausiate, iš kur toks pavadinimas? „Neseniai grupė „Šventinis Bankuchenas“ buvo išleidusi Lietuvos istoriją repo ritmu surimavusią dainą, kurioje buvo žodžiai „Mindėėė tapo Lietuvos karalius“. Iš čia ir kilo pavadinimas“, – prisiminė Jonas.
„Renginio idėjos įgyvendinimas buvo sunkus uždavinys. Net ir turint tokią komandą, su kokia teko dirbti man“, – neslėpė pašnekovas. Būtent toji komanda ir buvo stipriausia festivalio dalis: „Kamilė Raustytė, tuo metu laikiusi abitūros egzaminus, Ieva Pilitauskaitė – maža, bet tokia protinga ir niekad nepasiduodanti, Tautvydas Pilelis – neišnaudotų idėjų ir talentų žmogus, Gintarė Lipskytė – kaip ir Tautvydas, žmogus, turintis savyje labai daug potencialo, – vardino Jonas ir pridūrė: – Ir čia tik dalelė žmonių, prisidėjusių prie festivalio idėjos realizacijos.“
Renginys prasidėjo vidurdienį parke, kur įvairiose vietose išsidėstė zonos iškyloms į gamtą, vaikų pramogoms, išmaniosioms orientacinėms varžyboms, virtualios realybės pramogoms ir t. t. Popiet laukė žemaitiški pasikalbėjimai su humoristu, televizijos laidų ir renginių vedėju Mantu Stonkumi ir saksofonininku Petru Vyšniausku. Vakare Senamiesčio aikštėje vyko grupės „Quorum“ koncertas, Lietuvos himno giedojimas, o viską vainikavo dainininko Martyno Kavaliausko koncertas.
Jonas įsitikinęs, jog pirmas blynas nebuvo prisvilęs. Juolab kad po reginio sulaukta daug gražių žodžių. Žinoma, neapsieita ir be kritikos, tačiau festivalio sumanytojas sakė, jog ir pastaroji reikalinga, kad kitąmet renginys būtų dar geresnis ir ateityje taptų neatskiriama Plungės kultūrinio gyvenimo dalimi.
Ateities planai
Ir dabar Jono galva kupina įvairių sumanymų ir idėjų. „Ateities planų – labai daug. Vienas iš jų – atkurti Plungės rajono jaunimo reikalų tarybos reputaciją, padaryti, kad ši organizacija veiktų pagal paskirtį. Netrūksta ir visuomeninių idėjų, bet kol kas nesinori atskleisti. Reikia jas labiau išgryninti. Bet ruošiamės, oi ruošiamės“, –
kalbėjo J. Mockūnas.
Vaikino veržlumas, sumanumas ir noras padaryti kažką įdomaus nestebina. Kaip pats sako, jis gyvena dabartinėmis naujienomis, pasaulio politikos įvykiais. Po praktikos Švedijos karalystėje esančioje Lietuvos ambasadoje jaunuolis dar labiau susidomėjo ir pradėjo sekti investicijų, ekonomikos naujienas. Nepamiršta ir gimtojo krašto. Tikina aktyviai sekantis Plungės politinius vėjus, kultūros aktualijas.
Kalbėti apie save Jonas nemėgsta, tad apie jo asmenybę daugiau sužinojome iš jo draugų. Anot jų, Jonas – lyderis, motyvuojantis, idėjų pilnas asmuo, kuriam visiškai nesvarbu, kas tu, ką veiki, kokia tavo istorija. Su kiekvienu žmogumi alsėdiškis mielai išgertų arbatos ir pasidalintų idėjomis, pamąstytų, ką galima kartu nuveikti.
„Aš myliu gyvenimą, bet žinau, kad jis gali būti geresnis. Todėl kam laukt, kad kažkas kitas jį pagerintų? Ypač jeigu turi bendraminčių“, – įsitikinęs Jonas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...