Darbą pradėjo rinkimų komisija

J1812-16379Pirmadienio pavakarę Plungės rajono savivaldybės posėdžių salėje surengtas pirmasis Plungės rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimų komisijos posėdis.

Į jį pakviesti asmenys pirmiausia prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, laikytis jos konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas rinkimų komisijoje ir susilaikyti nuo poelgių, pažeidžiančių įstatymus ir žmogaus teises.
Šią priesaiką davė 11 narių: Savivaldybės administracijos direktoriaus deleguota Ilona Meškauskienė, teisingumo ministro deleguotas Stasys Žilinskas, Lietuvos teisininkų draugijos deleguota Saulena Gasiūnienė, Darius Trišauskas (jį delegavo visuomeninis rinkimų komitetas „Vieninga Plungė“), Zina Pranskietienė (partija „Tvarka ir teisingumas), Vitalija Pociutė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Irena Rimkutė (Lietuvos socialdemokratų partija), Airida Montvydienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Stanislovas Staigvilas (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), Lija Tolpegina (Darbo partija) ir Vytautas Tumas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis).
Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriui vadovaujantis V. Tumas paskirtas komisijos pirmininku.
Šios sudėties komisija, tik be „Vieningos Plungės“ atstovo, dirbs ir per Prezidento rinkimus, kurie vyks gegužės 12 dieną, ir per rinkimus į Europos Parlamentą, vyksiančius gegužės 26 dieną.
O pirmieji rinkimai – savivaldybių tarybų ir merų – pakvies jau kovo 3-ąją. Kalbėdamas apie laukiančias naujoves, V. Tumas užsiminė, kad šįkart komisija darbo turės daugiau nei per ankstesnius rinkimus. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nebesudarė sutarties su Lietuvos paštu, kuris organizuodavo išankstinį balsavimą specialiuosiuose paštuose. Ši funkcija bus pavesta savivaldybių rinkimų komisijoms.
Be to, pasak komisijos pirmininko, ypatingai svarbus bus kibernetinis saugumas, todėl komisijos nariams griežtai rekomenduojama nesijungti prie VRK sistemos iš nepatikrintų, galimai nesaugių kompiuterių.
Kita naujovė, nulemsianti komisijos darbą, – šiemet įsigaliojęs naujasis asmens duomenų apsaugos reglamentas. Komisijos nariams priminta neviešinti rinkėjų duomenų tretiesiems asmenims, tų duomenų naudoti tik tiek, kiek reikia komisijos darbui.
Susipažinę su naujovėmis, susirinkusieji išsirinko komisijos pirmininko pavaduotoją (ja tapo I. Meškauskienė) bei sekretorę (A. Montvydienė). Dar sudarytos politinės reklamos stebėsenos (S. Staigvilas ir D. Trišauskas) bei rinkėjų papirkimo tyrimo grupės (S. Gasiūnienė, S. Žilinskas ir V. Pociutė).
Kiek padiskutavus sutarta, kad rinkimų apylinkių komisijos bus sudaromos iš 5–9 narių (priklausomai nuo apylinkės dydžio). Į jas po vieną atstovą deleguos rinkimuose užsiregistravusios dalyvauti partijos ir rinkiminiai komitetai.
Plungės rajone, kuriame yra 30 485 rinkėjai, per Savivaldybės tarybos ir mero rinkimus veiks 28 apylinkės. Rietavo savivaldybėje, turinčioje 6 906 rinkėjus, veiks 8 apylinkės.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...