Audrius Šapalas nusižengė Politikų elgesio kodeksui

21811-17028Trečiadienį posėdžiavusi Plungės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija nusprendė, kad Tarybos narys Audrius Šapalas nusižengė Valstybės politikų elgesio kodeksui – nesilaikė pavyzdingumo principo, reikalaujančio, kad politikas deramai elgtųsi visuomenėje, laikytusi visuotinai pripažįstamų dorovės, moralės ir etikos normų.

Priminsime, kad bėdų Liberalų sąjūdžio narys prisidarė vėlų rugpjūčio 23-iosios vakarą. Žmonos gimtadienio metu tarp politiko ir jo sutuoktinės kilo kivirčas. A. Šapalas puolė smaugti žmoną, o ši gindamasi lėkšte trenkė jam į galvą. Tada vyras metė į ją rankinį laikrodį ir taip prakirto moteriškei lūpą.
Iškviesti policijos pareigūnai nustatė, kad abu konflikto dalyviai yra neblaivūs. Tarybos nariui nustatytas 1,83 promilės girtumas, jo sutuoktinei – 0,62. Įdomu tai, kad tą vakarą politikas atsidūrė ne areštinėje, bet… Plungės ligoninėje. Ten daugiau nei savaitę gydėsi galvos muštinę žaizdą ir smegenų sukrėtimą.
Po šio įvykio A. Šapalas apie porą mėnesių nesirodė nei darbe (tuo metu jis vadovavo Šiaulių banko Plungės skyriuj), nei Tarybos bei komitetų posėdžiuose, mat dėl sveikatos problemų turėjo nedarbingumo pažymėjimą. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl iki šiol jo elgesys nebuvo apsvarstytas Etikos komisijos.
Per trečiadienį jos surengtą posėdį pats A. Šapalas nepasirodė. Komisijai jis pateikė pasiaiškinimą, kad dalyvauti negalės, mat tą dieną bus išvykęs. Kaip sakė komisijai vadovaujantis Tarybos narys Vaidotas Skierus, kiek anksčiau jam A. Šapalas sakė aiškintis dėl savo veiksmų neketinąs, mat tai yra asmeniniai jo ir jo šeimos reikalai.
„Nors ikiteisminis tyrimas dėl smurtinio elgesio A. Šapalui susitaikius su žmona ir buvo nutrauktas, mes rėmėmės ta nuostata, kad smurtas artimoje aplinkoje dėl jo sukeliamos žalos visuomenei yra laikomas visuomeninę reikšmę turinčia nusikalstama veika. Be to, politikas yra viešas asmuo, tad jo nederamas elgesys turi dar didesnę reikšmę, nei eilinio žmogaus. Atsižvelgdama į tai, komisija vienbalsiai nusprendė, kad A. Šapalas pažeidė Valstybės politikų elgesio 4 straipsnio 6 dalį, apibrėžiančią pavyzdingo elgesio principus“, – po posėdžio, kuris buvo uždaras, „Žemaičiui“ sakė V. Skierus.
Šis Etikos komisijos sprendimas turės būti paviešintas Savivaldybės interneto svetainėje. Be to, apie jį privaloma informuoti Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).
Beje, Savivaldybės administracija šiuo metu laukia STT ir VTEK išvadų dėl to, ar A. Šapalas gali eiti Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktoriaus pareigas. Į jas politikas pretendavo po to, kai į viešumą iškilus informacijai apie smurto protrūkį prieš žmoną jis neteko darbo Šiaulių banke. Tarybos nario kandidatūrą atrankos komisija įvertino kaip tinkamiausią.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...