Aukštai užsimojęs urėdas krito žemai

1604-112503xTik pradėjęs vadovauti Rietavo miškų urėdijai, Vaidotas Šliogeris iš karto pareiškė, kad tai darys remdamasis sąžiningumo, reiklumo ir supratingumo principais. Tačiau pastaruosius urėdas labai greitai pamiršo. O pasirinkti su jais nieko bendra neturintys prioritetai miškininką nuvedė tiesiai iki teisiamųjų suolo.

Plungės apylinkės teismo rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje trijų nusikaltimų padarymu kaltintas jau buvęs valstybinės įmonės Rietavo miškų urėdija miškų urėdas V. Šliogeris. 48 metų vyras pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento suklastojimo ir suklastoto dokumento panaudojimo. Už tai jam skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas porai metų, bei baudžiamojo poveikio priemonė.
Nusikaltėliu tapęs miškininkas negalės dvejus metus dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose bei įstaigose, atlikti viešojo administravimo, ūkinių ar techninių funkcijų arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei.
Kartu su V. Šliogeriu ant teisiamųjų suolo sėdo ir taip pat jau buvęs Rietavo miškų urėdijos informatikos specialistas Linas Remeza. Už analogiškų nusikaltimų padarymą jam skirta lygtinė pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė. Ji atidėta tokiam pačiam laikotarpiui.  Jos metu galios ir tokia pati, kaip ir bendrininkui, baudžiamojo poveikio priemonė.
V. Šliogeris ir L. Remeza, kuriam buvo patikėtos įmonės viešųjų pirkimų organizatoriaus ir komisijos pirmininko funkcijos, susitarė, jog atgaline data bus pakeisti Rietavo miškų urėdijos viešuosius pirkimus reglamentuojantys dokumentai, kurie bus panaudoti teisme nagrinėjamame ginče. Vyrai siekė palankios baigties Klaipėdos apygardos teisme dėl miško kelių taisymo darbų viešojo pirkimo narpliojamoje civilinėje byloje.
Konstatuota, kad nusikalstamais veiksmais V. Šliogeris irb L. Remeza padarė didelę žalą Rietavo miškų urėdijai. Buvo diskredituotas šios valstybinės įmonės vardas, sumenkintas pasitikėjimas jos veiklos skaidrumu bei patikimumu. Tyčia klaidinant bylą nagrinėjantį teismą apie tikrovės neatitinkančių teisiškai reikšmingų aplinkybių buvimą, sukelta grėsmė priimti neteisingą ir neteisėtą sprendimą, pažeisti šalies Konstitucijoje įtvirtintą teisingumo principą bei padaryti didelę žalą valstybei.
Penkiolika metų Pagramančio regioninio parko direktoriaus pareigas ėjęs V. Šliogeris Rietavo miškų urėdijos urėdu, laimėjęs konkursą, tapo 2016 metų balandžio 1-ąją. Prisistatydamas rietaviškiams, jis iš karto skambiai pareiškė, kad yra nusiteikęs vadovautis sąžiningumo, reiklumo ir supratingumo principais ir to paties reikalaus iš darbuotojų.
Kad tai buvo tik puikiai Melagių dienai tinkantis pokštas, Rietavo miškininkai suprato, kai jau tų pačių metų lapkritį V. Šliogerį kartu su L. Remeza sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai. Įtarta, kad pasinaudojęs tarnybine padėtimi ir anksčiau eitomis pareigomis V. Šliogeris turėjo įtakos kelio remonto darbų sąmatos projekto rengėjui nepagrįstai padidinti numatytų darbų vertę.
Šį viešąjį konkursą laimėjo ir darbus pagal fiktyvią darbų sąmatą atliko urėdo proteguojama įmonė. Taip pat įtarta, jog V. Šliogeris iš savanaudiškų paskatų protegavo sau palankias įmones kituose Rietavo urėdijos vykdomuose viešuosiuose pirkimuose bei kitaip piktnaudžiavo tarnyba.
Rietavo urėdija valstybinių ir privačių miškų teritorijose esančių apleistų kelių tvarkymui 2016 m. buvo gavusi beveik 97 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...