Kvietė prisidėti prie kilnaus tikslo

21812-17092Visiems gerai žinomas labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ šiuo metu įgyvendina ambicingą projektą – iš suaukotų lėšų Vilniaus pašonėje stato Šeimos namus, kuriuose tyrimų ir gydymo metu galės gyventi vėžių sergantys vaikai kartu su savo tėveliais, broliais bei sesėmis. Šiandien, kad išsipildytų ši graži sergančių vaikų svajonė, dar trūksta kelių žingsnių, kuriems įgyvendinti reikia paprasčiausio dalyko – pinigų. Tad žinomi mūsų kraštiečiai – radijo, televizijos laidų bei renginių vedėja, filmų garsintoja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė ir teatro aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis –  kvietė visus aukoti ir taip prisidėti prie kilnaus tikslo įgyvendinimo. Labdaringas renginys vyko praėjusio ketvirtadienio vakarą poilsio klube „SALA Plateliai Resort“.

Renginio organizatoriai sakė, jog tai, kada bus atvertos durys sergantiems vaikams ir jų šeimoms, priklauso tik nuo Lietuvos žmonių. Todėl jie aktyviai kviečia šalies verslininkus prisidėti prie šio projekto, kurio atitikmens nėra visoje Europoje. Vienas iš prisidėjimo būdų – dalyvavimas labdaros renginiuose, organizuojamuose vis kitame regione. Toks praėjusį ketvirtadienį vyko ir visai šalia Platelių įsikūrusiame klube.
Jautrus ir be galo prasmingas renginys čia sukvietė būrį geros valios žmonių. Jie buvo sutikti su specialiai tam vakarui pagaminta degustacine vakariene, kurią sukūrė prancūzų virtuvės šefas Frederikas Robitailas, bei kruopščiai atrinktais vynais.
Renginį vedė D. Tamošiūnaitė-Budrė ir V. Rumšas vyresnysis. Jų dėka neprailgo nė viena vakaro minutė. Šventinę renginio programą papuošė muzikiniai kūriniai. Šiltą atmosferą bei kalėdinę nuotaiką kūrė profesoriaus, tarptautinių konkursų laureato, baritono Deivydo Staponkaus atliekami kūriniai.
Ypač visiems malonu buvo išvysti neseniai sunkią ligą įveikusį mūsų kraštietį, Plungės garbės pilietį Andrių Kulikauską, kuris žinomas kaip kompozitorius, bardas bei poetas. Jis pats džiaugėsi įveikęs „biesą“ ir vėl galintis atsiduoti kūrybai. Atlikėjas demonstravo ir bene svarbiausią savo atributą – vešlias garbanas bei barzdą, taip parodydamas, kad liga išties atsitraukė.
Renginio metu surengtas ir aukcionas bei loterija. Per juos surinkti pinigai taip pat bus panaudoti Šeimos namams įrengti.
Nieko apie pastaruosius negirdėjusiems svečiams buvo parodytas vaizdo siužetas, atskleidęs, koks tai projektas ir kam jis reikalingas. Akcentuota, jog vėžiu sergančių vaikų gydymas vidutiniškai trunka nuo kelių mėnesių iki metų ir daugiau. Visą šį laiką ligoninėje tik vienas iš tėvų gali būti kartu su savo ligoniuku. Kitiems šeimos nariams gyventi kartu galimybių nėra, todėl vaikams stinga artimųjų rūpesčio. Geriausiu atveju iš atokiausių šalies vietovių atvykę sergančiųjų artimieji su savo vaikais gali pabūti kartą per savaitę ir tai tik kelias valandas.
„Mamų unijos“ fondo nariai kasdien girdi ir mato sergančių vaikų ir jų artimųjų gyvenimą, stebi jų išgyvenimus ir didžiulį norą visada būti kartu. Būtent tas žmogiškasis faktorius ir „pagimdė“ projektą „Šeimos namai“. Jo esmė – ne ligoninės patalpose esantys ir namų aplinką sukuriantys namai vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimos nariams. Juose bus galimybė namų aplinkoje apgyvendinti šeimos narius, atvykstančius aplankyti ir pabūti ilgesnį laiką kartu su sergančiu ir ligoninėje gulinčiu arba iš ligoninės jau išrašytu ir nuolatinei kontrolei bei tyrimams atvykusiu vaiku.
Šeimos namuose bus teikiama socialinė ir psichologinė pagalba ne tik sergantiems vaikams, bet ir jų artimiesiems. Po tuo pačiu stogu įsikurs reabilitacijos ir sporto centras, meno terapijos ir žaidimų kambarys. Informaciniame centre tėvai galės sužinoti apie ligą, gydymo eigą, gydymo galimybes užsienyje.
„Mamų unijos“ prezidentė Eglė Mėlinauskienė pasakojo, jog šie namai kurs saugią, jaukią, sveikti padedančią aplinką visai sergančio vaiko šeimai. Šalia Santariškių statomuose Šeimos namuose bus įrengta vienuolika gyvenamųjų kambarių, pritaikytų sergančių vaikų priežiūrai ir jų šeimų poreikiams. Ketinama šalia turėti ir savo šiltnamį bei daržą. Galvojama įsiveisti ir bityną. Už parduotą medų gautus pinigėlius taip pat bus galima skirti namams.
Idėja –  tikrai graži ir šiandien statybų darbai jau baigiami, tačiau viskam įgyvendinti  trūksta pinigų. Valstybė prie šios idėjos neprisideda nė euru, todėl tikimasi, jog pagalbos ranką išties geros valios žmonės. Juk ir dabar viskas, kas jau padaryta, atlikta rėmėjų lėšomis.
Pamatęs filmuotą medžiagą aktorius V. Rumšas neslėpė apmaudo, kad valstybė neprisideda prie namų statymo. „Apibūdindamas valdžią, pasakyčiau vieną žodį, bet nesakysiu. Man labai patinka vienas sakinys – niekšybė visada turi vardą“, – su liūdesiu kalbėjo V. Rumšas.
Renginyje dalyvavusi „Mamų unijos“ atstovė Justina Mėlinauskaitė sakė, kad, nepaisant valstybės abejingumo, Šeimos namai jau turi sienas, stogą, langus. Netrukus juose įsižiebs ir šviesa. Jauna moteris dėkojo visiems prisidėjusiems ir iki šiol tai darantiems žmonėms.
Susirinkusieji jautriai sureagavo į pasakojimą apie mažųjų ligoniukų kasdienybę ir didžiulį norą būti karu su savo artimaisiais, todėl noriai prisidėjo prie kilnaus tikslo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...