Paskutinysis posėdis – su šventiniais akcentais

Capture-2555„Ačiū už nuveiktus darbus, bendradarbiavimą, patarimus, už gražiai kartu praleistą laiką“, – padėkos žodžiais paskutinįjį šiais metais Rietavo savivaldybės tarybos posėdį pradėjo meras Antanas Černeckis. Tarybos nariams dėkojo ir artėjančių švenčių proga visus sveikino ne tik Savivaldybės vadovas, bet ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narės Birutė Stonkuvienė bei Vilija Razmienė, Rietavo Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas ir Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai ir mokytojai, susirinkusiems dovanoję gražios muzikos.

Nedarbas – tik 7,5 procento
Prasidėjus posėdžiui, pirmoji pasisakyti pakviesta Užimtumo tarnybos (buvusios Darbo biržos) Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė Dangirutė Jurkuvienė. Ji Tarybos nariams pristatė įstaigos struktūrinę pertvarką ir pateikė rietaviškiams aktualius skaičius.
Pasak D. Jurkuvienės, pastaruoju metu Užimtumo tarnyba daug dėmesio skiria bedarbių mokymams. Dabar jie gali ne tik įgyti profesiją, bet ir stažuotis, siekti pameistrių statuso ar kompetencijų pripažinimo. „Mokymų spektras išplėstas atsižvelgiant į tai, kad net 38  procentai bedarbių neturi jokio profesinio pasirengimo. O be profesijos darbo rinkoje sunku konkuruoti. Tiesa, Rietave nedarbas nėra didelis – tik 7,5 procento“, – kalbėjo D. Jurkuvienė.
Departamento direktorė užsiminė ir apie galimybes jauniems žmonėms (iki 29 metų amžiaus), kurie ryžtasi įkurti darbo vietą sau. Tie, kas imasi šio projekto, gali gauti iki 16 tūkstančių eurų paramą. Rietave ja kol kas pasinaudojo tik vienas jaunuolis – autoservisą atidaręs Martynas.
Užimtumo tarnyba įgyvendina ir daugiau projektų, pagal kuriuos darbo vietas kuriantys darbdaviai gali gauti subsidijas. Ypatingas dėmesys skiriamas toms teritorijoms, kuriose nedarbo lygis didžiausias (Rietavo savivaldybėje – Medingėnų seniūnija). „2018-aisiais mūsų parama pasinaudojo UAB „Reval baldai“, gavusi lėšų keturioms darbo vietoms steigti“, – pasakojo departamento vadovė.
Pakėlė globos įkainius
Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centras Savivaldybės tarybai pateikė prašymą leisti didinti įstaigos teikiamos paslaugos – trumpalaikės socialinės globos – įkainius. Iki šiol galiojo 2014-ųjų lapkritį patvirtintos kainos: globoti suaugusį ir senyvo amžiaus asmenį su negalia kainavo 522 eurus per mėnesį, su sunkia negalia – 765 eurus.
Įstaigos rašte nurodyta, kad kaina nekeista jau ketverius metus, o per tą laiką didėjo ir darbo užmokestis, ir išlaidos medicininėms priemonėms, vaistams, maistui, ūkinėms prekėms.
Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centras suaugusio ir senyvo amžiaus asmens su negalia globos įkainį prašė pakelti iki 710 eurų, su sunkia negalia  – iki 900 eurų.
Taryba naujoms kainos neprieštaravo. Jas įstaiga pradės taikyti nuo kitų metų.
Apie gatves
Savivaldybės taryba be jokių diskusijų priėmė sprendimus, susijusius su gatvių geografinėmis charakteristikomis ir pavadinimais. Pritarta, kad Rietavo seniūnijos Giliogirio kaime esanti Vingio gatvė būtų pratęsta, o tos pačios seniūnijos Drobstų kaime esanti Kukmedžių gatvė šiek tiek pasislinktų į kitą vietą.
Iki šiol Rietavo seniūnijos Gomontlaukio kaimui priklausiusią Naująją gatvę nutarta priskirti Giliogirio kaimui. Tame pačiame kaime esančiai naujai gatvei suteiktas Miško gatvės pavadinimas.
Senoji katilinė bus nugriauta
Tarybos nariai pritarė, kad Savivaldybė imtųsi rengti ir įgyvendinti projektą „Rietavo miesto apleistos teritorijos L. Ivinskio g. 16 atnaujinimas ir plėtra“ („Žemaitis“ plačiau apie tai rašė gruodžio 11 dienos numeryje).
Projektui, kurį Rietavo savivaldybė yra įvertinusi 100 tūkstančių eurų, lėšų tikimasi gauti iš Vidaus reikalų ministerijos. Pačiai savivaldybei prisidėti reikės nedaug – tik 7,5 proc., o tai yra apie 7 500 eurų. Už gautas lėšas būtų nurašyti ir nugriauti jau kelerius metus nebenaudojami ir Savivaldybei nebereikalingi senosios katilinės pastatai.
Nugriauti bus visi maždaug hektaro teritorijoje esantys statiniai: pagrindinis katilinės pastatas, sandėliai, dūmtraukis ir kt. Išsaugoti numatyta tik požeminius priešgaisrinius vandens rezervuarus ir vamzdynus. Teritorija bus išvalyta, išlyginta ir aptverta apsaugine tvora. Įgyvendinus šį projektą, bus sudarytos galimybės kurtis verslui.
Registrų centras liks kur buvęs
Valstybės įmonė Registrų centras Rietavo savivaldybės tarybai pateikė prašymą ne konkurso būdu penkeriems metams išnuomoti 17 kvadratinių metrų patalpas, esančias Parko g. 8, Rietave.
Įstaiga šiomis patalpomis naudojasi nuo 2007 metų, jose teikdama Rietavo savivaldybės gyventojams reikalingas paslaugas. Tarp Savivaldybės ir Registrų centro pasirašyta sutartis baigiasi gruodžio 31-ąją. Savivaldybės taryba neprieštaravo, kad ji būtų pratęsta dar 5 metams. Nustatytas ir nuompinigių dydis – 0,51 euro už 1 kv.  m per mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...