Vietoj uždirbtų pinigų – peilio dūriai ir smūgiai

Į „Žemaičio“ redakciją užsukęs plungiškis Alfredas išdėstė neįtikėtiną istoriją. Vyras pasakojo per vasarą dirbęs vienoje statybų įmonėje. Kadangi jos vadovas nei su juo, nei su kitais neatsiskaitęs iki galo, vis paskambindavęs jam ir primindavęs apie skolą. Bet užuot atgavęs uždirbtus pinigus, vyras vieną dieną darbdavio ir jo sėbrų buvęs sumuštas. Maža to, plungiškis tikino, kad buvęs darbdavys prieš jį policijai yra parašęs pareiškimą, mat gindamasis jis ir jį sužeidė. O policija paties Alfredo pareiškimo esą nepriima. „Žemaitis“ pabandė išsiaiškinti, kiek šioje istorijoje tiesos.

Pasiūlė į dantis
Alfredas pasakojo, kad pas plungiškį Egidijų įsidarbino paskambinęs pagal skelbimą laikraštyje. Dirbo lygiai tris mėnesius – nuo šių metų gegužės iki rugsėjo. Kokie buvo tie darbai? „Įvairūs. Daugiausia statybose. Vežiodavo į Klaipėdą, Kretingą. Teko ir Plungėje darbuotis. Remontavome Mykolo Oginskio meno mokyklos stogą“, – dėstė plungiškis.
Alfredas niekaip negalėjo prisiminti tos jį įdarbinusios įmonės pavadinimo. Sakė tik žinąs, kad jai vadovauja toks Egidijus. Būtent tam Egidijui praėjusį rugsėjį jis ir skambino kelis kartus, mat už darbą nei su juo, nei su kartu dirbusiais vyrais iki galo nebuvo atsiskaityta. Esą už tris mėnesius jis pats gavo tik 300 eurų. Panašiai tiek sumokėta ir kitiems.
„Kelis kartus skambinau buvusiam savo darbdaviui ir klausiau, kada sumokės likusius pinigus. Ir visada būdavo ta pati dainelė  – kitą savaitę arba dar kitą. Bet sykį jam, matyt, trūko kantrybė. Atšovė, kad gausiu į dantis, jei dar skambinsiu. Atsakiau, tegul pabando. Nemaniau, kad jis rimtai kalba“, – prisiminė Alfredas.
Dar tą patį vakarą tapo aišku, jog Egidijus visai nepajuokavo. Alfredas savo namuose buvo užpultas keturių asmenų. Vienas iš jų esą – buvęs jo darbdavys, kuris siūlė į dantis. Neprašyti svečiai į neužrakintus namus, esančius Žemaičių gatvėje, Plungėje, įėjo, kai šeimininkas žiūrėjo televizorių.
Per grumtynes vyrui peiliu buvo sužalota galva. Tiesa, gindamasis jis sužalojo ir savo buvusį darbdavį. Kaimynui iškvietus policiją, užpuolikai buvo sulaikyti. Alfredui prireikė medikų pagalbos.
„Tegul kelia bylą“
Kiek vėliau Plungės rajono policijos komisariate surengta užpuolikų ir nukentėjusiojo akistata. Alfredas pasakojo, kad į komisariatą atsinešė pareiškimą, bet tyrėja esą atsisakė jį priimti. Maža to, jis čia neva išgirdo, kad buvęs jo darbdavys prieš jį patį parašė pareiškimą. Plungiškis sakė dabar bijąs, kad nubausti bus ne užpuolikai, bet jis, kadangi išdrįso gintis.
O kaip išspręstas skolos klausimas? „Niekaip. Prie tyrėjos pasirašėme raštą, kad Egidijus iki lapkričio 30 dienos man grąžins mano uždirbtus 200 eurų. Iš karto sumokėjo 50. Ir viskas. Likusių pinigų iki šiol neatgavau“,  – tikino vyras.
Plungiškis sakė ketinęs nebekelti pretenzijų dėl užpuolimo, jei atgaus uždirbtus pinigus. Bet nuomonę pakeitęs. „Tegul kelia bylą prieš juos, tegul sodina į kalėjimą. Ar tokiems įstatymai negalioja? Maža to, kad nesumoka, ką esu uždirbęs, kad drįso užpulti, bet dar ir gatvėje tyčiojasi. Vieną dieną eidamas per Senamiesčio aikštę išgirdau, kaip kažkokie vaikėzai šaukė, esą va, tas senis eina, kurį sudaužėm. Matyt, tie patys Egidijaus sėbrai“, – spėjo jis.
Nežino, ką pasirašė
Norėdamas sužinoti, kodėl nebuvo priimtas Alfredo pareiškimas dėl užpuolimo, „Žemaitis“ kreipėsi į Plungės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkę Loretą Tamaliūnaitę. Ji paaiškino, kad dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo rašyti pareiškimo nereikia – esant tokiai nusikalstamai veikai visada pradedamas ikiteisminis tyrimas.
Taigi ir šiuo atveju ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, bet netrukus… nutrauktas. Esą buvo surašytas susitaikymo protokolas, iš kurio matyti, kad nukentėjusysis susitaikė su įtariamuoju, kadangi šis atlygino padarytą žalą.
Išgirdęs, kad ikiteisminis tyrimas dėl jo užpuolimo jau nutrauktas, Alfredas sunkiai galėjo tuo patikėti. Kiek pagalvojęs prisiminė, jog policijoje pasirašė kažkokius dokumentus, bet nesupratęs, kokius. Per užpuolimą įsibrovėliai sulaužė jo akinius, ir kol gavo naujus, vyras vaikščiojo lyg pusaklis. Ką jau kalbėti apie skaitymą. Tad pasirašė neperskaitęs jam pakišto rašto.
„O aš maniau, jog ten parašyta, kad jis įsipareigoja iki sutartos dienos man tą skolą grąžinti“, – supratęs savo klaidą, pečiais traukė Alfredas. Šioje situacijoje beliko jam patarti ateityje visada skaityti tai, po kuo pasirašo, o dabar vėl skubėti į Plungės rajono policijos komisariatą arba prokuratūrą bei išdėstyti visą reikalą – gal per vasarą uždirbti pinigai dar nėra pražuvę.

Vienas komentaras

  • Plungiskis:

    7m kalejimo vien todel, kad neperskaiciau… geriau tegul zemaicio laikrastis paklausineja apie tikra plunges MAFIJA

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...