Apie masalą

BunkaĖjo gatve žmogus, nugriuvo, guli, gyvybės žymių nerodo. Kažkuris praeivių paskambino bendruoju pagalbos telefonu, atlėkė greitoji, čia pat ėmė gaivint, paskui nulakino į ligoninę, ten gydytojai prijungė aparatų, suleido vaistų, ištraukė žmogų iš mirties nagų.
Kitam trenkė insultas. Vėl bendrasis pagalbos telefonas, vėl greitoji, ligoninės intensyvios terapijos skyrius, prie jo durų besibūriuojantys ir kiekvieną sutiktą gydytoją už skvernų tampantys palikimo laukiantys giminaičiai.
Rodės, jau viskas į gerąją pusę, jau giminaičių lūkesčiai pasidalinti turtą neišsipildys, bet – dar vienas insultas, kurio žmogus nebeatlaikė.
Dabar spėkite tris kartus, apie kurį iš dviejų įvykių parašys, parodys, kalbės žiniasklaida.
Absoliuti dauguma atspėjo: apie mirtį.
Kad žmogų išgelbėjo – menkas įvykis. O kad numirė ligoninėje – žiniasklaidai gardus kąsnelis. Juolab kad didelį rūpesti ne palikimu, o giminaičio gyvybe apsimestinai rodo artimieji ir noriai savo spragomis medicinos srityje dalijasi su visais, kas tik klausia.
Galų gale žiniasklaidos vartotojams laikas suvokti, kad ji parduoda ne žinias, o reklamos plotą bei laiką. Kitkas yra tik masalas įsijungti televizorių, radijo aparatą ar pirkti laikraštį bei žurnalą.
Jeigu masalas prėskas, bus mažai vartotojų, mažai reklamos, mažai ir pelno.
Bet nereikėtų kaltinti vien uždirbti norinčių žurnalistų. Kitose šalyse sukurta ir prieš beveik trisdešimt metų nukopijuota sistema verčia juos rodyti mirtį, o ne gerumą, nes mirtis, nelaimės, nusikaltimai, anot žiniasklaidininkų, visais laikais buvo ir tebėra paklausi prekė.
Gerumas tapo panašiu į dinozaurus. Tik jie išmirė dėl, kaip spėjama, gamtos kataklizmų, o gerumą žudome patys.
Gerai dar, kad gerumas bei žiniasklaidos noras uždirbti kartais sutampa. Tada ji, rodydama labdaros renginį ir rinkdama pinigėlių ligoniams, neigia pačios nuostatas net springdama tikindama, jog Lietuvoje labai daug gerų žmonių.
Bet kitą dieną pirmuose puslapiuose – vėl mirtys, nelaimės, nusikaltimai, politikų paklydimai. Žinių apie gerumą – lašas jūroje.
Galime virkauti tris dienas ir pokaitį, klausdami savęs, kokia užaugs nauja karta, nuo mažens murkdoma purve.
Koks masalas, toks ir laimikis.
Sveiki sulaukę šv. Kalėdų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...