Pasipriešinimas pareigūnui skaudžiai kirs per kišenę

Gruodžio pradžioje Plungės apylinkės teismo rūmuose sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėta baudžiamoji byla dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Dėl to į teisiamųjų suolą teko sėstis aštuoniolikmečiui plungiškiui Karoliui Ragainiui. Apklausiamas jaunuolis pripažino savo kaltę ir tikino dėl padaryto nusikaltimo labai besigailintis. Prokuroras policijos pareigūnui nepaklususiam plungiškiui siūlė skirti viešųjų darbų, tačiau teismas nusprendė kitaip – K. Ragainiui skirta bauda. Nuosprendį vaikinas išgirdo trečiadienį.

Gruodžio 7-ąją, nagrinėjant baudžiamąją bylą, buvo apklaustas tik kaltinamasis. Išgirsti nukentėjusiąją pusę proceso dalyviai galimybės neturėjo, mat šioji teismo posėdyje nepasirodė, nors apie jį buvo pranešta.
Į konfliktą su policijos pareigūnais K. Ragainis įsivėlė rugpjūčio 5-ąją, gerokai po vidurnakčio. Vaikinui ir jo draugams su buteliu švenčiant sekmadienį, į „svečius“ netikėtai užsuko policijos pareigūnai, kuriuos iškvietė triukšmu nepatenkinti žmonės.
Jaunuoliams nekviesti svečiai visai nepatiko, o dar kai pastarieji užsimojo juos vežti į ligoninę, kad būtų patikrinta, ar jie nėra vartoję narkotinių ar psichotropinių medžiagų, vaikinai visai supyko. K. Ragainis, panaudodamas fizinę jėgą – stumdamas pareigūną bei griebdamas jį už rankos, taip ją nubrozdindamas,  – pasipriešino teisėtus veiksmus atlikusiam policininkui.
Ligoninės plungiškis išvengė, bet nuo areštinės išsisukti nepavyko. Buvo nustatyta, kad vaikinas – išgėręs.
Kas įvyko vasaros pabaigoje, teko prisiminti ir kaltinamajam. Jaunuolis teisme pasakojo, jog policijos pareigūnus iškvietė garažo, kuriame jis su draugais leido laiką, kaimynystėje gyvenantys žmonės. Pastariesiems nepatiko jaunimo leidžiama muzika.
Nors apklausiamas K. Ragainis tikino negalintis prisiminti visų tos nakties detalių, mat buvo neblaivus, kad stūmė pareigūną vaikinui iš atminties neišdilo. Neneigė jis ir to, kad, griebdamas už rankos, galėjo šią nubrozdinti.
Iš pažiūros ramaus būdo vaikinas teisiamųjų suole atsidūrė pirmą kartą. Nuleidęs akis jis prisiekinėjo, kad labai gailisi dėl to, kas įvyko. O paklaustas, kokia bausmė jam būtų priimtinesnė – piniginė bauda ar viešieji darbai,  – iš pradžių buvo linkęs rinktis baudą. Esą pinigų būtų prašęs mamos, mat pats šiuo metu mokosi Plungės technologijų ir verslo mokykloje, todėl niekur nedirba. Bet išgirdęs, kad bauda gali siekti ne vieną tūkstantį eurų, K. Ragainis nutilo.
Atsižvelgęs į tai, kad kaltinamasis yra moksleivis ir niekur nedirba, prokuroras prašė teismo skirti jam du mėnesius viešųjų darbų (sumažinus trečdaliu). Bet teismas nusprendė kitaip. Tad K. Ragainiui pasipriešinimas policijos pareigūnui stipriai kirs per kišenę – jam teks susimokėti 1 600 eurų baudą.
Tiesa, nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...