Apie nemelavimą

BunkaSu Naujais metais!
Palinkėjimus sau susigalvokime patys. Nes tik pats žmogus žino, ko jam reikia. Todėl nėra prasmės meluoti bendromis frazėmis apie išmintį, perkėlimą į kitą klasę, sveikatą, pinigus, vaikų, anūkų ateitį.
Ir patys sau nemeluokime, kad šiais metais būsime protingesni, geresni, atlaidesni, gražesni nei per tą patį praėjusių metų laiką.
Jeigu vienas kitas pasikeisime į gerą, tai bus toks mažytis procentas, kad jo nė statistika nemato.
Dėl aplinkos poveikio tikimybė pasikeisti blogon pusėn yra didesnė. Bet tai žinodami ar bent nujausdami, galime keisti savo požiūrį, elgesį, bendravimo būdą.
Tačiau tam reikia motyvacijos. Arba Seimo priimto įstatymo apie kapitalistinį lenktyniavimą bendrabūvio sferoje ir gerųjų žmogaus savybių indeksavimą.
Kodėl toks įstatymas negali atsirasti, jeigu tautos išrinktieji svarsto įstatymais apriboti šuns amtelėjimų skaičių ir jo garsumą?
Nemeluokime sau girdamiesi šlovinga Lietuvos praeitimi ir vadindami tai patriotizmu.
Argi ne kvaila girtis tuo, prie ko ne tik visiškai niekuo nesi prisidėjęs, bet ir dažnai žaloji. Matyt, ne be reikalo Albertas Einšteinas sakė, jog „Patriotizmas – viena iš žmogaus kvailumo išraiškų“.
Gal tik reikėtų pridėti apie perdėtą, pinigais, o kartais net užsienio valiuta matuojamą patriotizmą.
Panašiai šnekėjo ir rašytojas Oskaras Vaildas, ir Nobelio literatūros premijos laureatas Bertranas Raselas, ir filosofas Samuelis Džonsonas, ir rašytojas Levas Tolstojus.
Būkime „biedni“, bet teisingi ir nemeluokime, jog „po rinkimų viskas pasikeis“. Padėtis pati nesikeičia, ją keičia žmonės.
Ir ne per rinkimus, o tarp jų.
Ir ne Seimo, Prezidentūros salėse, o už jų langų.
Ak, kaip springo Lietuvos žiniasklaida, rodydama Rusijos pasipriešinimą pensijų amžiaus ilginimui, pristatydama jį kaip žmonių pasipriešinimą blogiui.
Ech, kaip mes garsiau net necyptelėjome, kai tai buvo Lietuvoje.
Kol kas padėtį tarp rinkimų keisti bando bemaž vieni mokytojai.
Ir nesvarbu, teisūs jie ar ne. Svarbu, kad jie sako, jog žmonės Lietuvoje nėra į šviesų piemenų rytojų vedama avių banda. Kad kiekvienas žmogus yra svarbus.
Tik svarbu, kad kiekvienas svarbus suvoktų, jog svarbus ne jis vienas.
Nemeluokime, kad svarbių tik sau neturime.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...