Žurnalistams – apie nuveiktus ir laukiančius darbus

L1812-00051Paskutiniąją metų dieną Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis surengė spaudos konferenciją, per kurią žurnalistams pristatė 2018-aisiais nuveiktus darbus ir tai, kas suplanuota šiems metams. Spaudos konferencijoje dalyvavo ir Seimo narys Jonas Varkalys, jo padėjėjas Algirdas Pečiulis, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis bei Tarybos narys Liudas Skierus.

Kaimuose –lopšeliai-darželiai
Meras A. Klišonis praėjusiųjų metų apžvalgą pradėjo nuo švietimo įstaigose ir kaimo vietovėse įgyvendintų projektų.
Pasidžiaugta, kad į pabaigą eina darbai „Saulės“ gimnazijoje. Norint viską užbaigti, šiai įstaigai papildomai buvo paskirti 35 tūkst. eurų, kuriuos pavyko sutaupyti atnaujinant ir lopšelio-darželio veiklai pritaikant Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos patalpas.
Nemažai darbų pajudėjo Kuliuose. Sutvarkyta gimnazijos sporto salė, be to, biudžeto lėšomis atnaujinamos lopšeliui-darželiui skirtos patalpos. Darbus numatoma užbaigti vasario viduryje. Pinigų skirta ir Kulių kultūros centro stogo projektavimo ir remonto darbams. Pirmasis etapas – stogas virš diskotekų salės – jau baigiamas.
Kuliuose jau įgyvendinamas ir kaimiškųjų teritorijų viešųjų erdvių tvarkymo projektas. Taigi kuliškiai turės sutvarkytas Gaisrininkų, J. Tumo-Vaižganto gatves, Kultūros centro prieigas. Su Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašyta sutartis dėl Aušros ir Liepų gatvių, bus atnaujinta kelio Reiskių tyro link žvyro danga.
Nauju lopšeliu-darželiu džiaugiasi ne tik kuliškiai. Pernai ši paslauga pradėta teikti ir Šateikiuose. Beje, jos poreikis šioje gyvenvietėje toks didelis, kad šiemet planuojama steigti dar vieną grupę.
Lopšelis-darželis tuoj atsidarys ir Žemaičių Kalvarijos gimnazijoje. Statybos darbai ten jau užbaigti, laukiama baldų ir kitos įrangos. Įdomu tai, kad šiame darželyje bus pritaikyta norvegų praktika – bus įrengta vaikų lauko drabužių džiovyklė. Be to, grupėse bus sumontuotos išmaniosios grindys su 40 įvairių žaidimų.
Sausį darbai bus baigti ir Kantaučių lopšelyje-darželyje, kuris įrengtas kultūros centro patalpose. 2019-aisiais planuojama tvarkyti ir šios įstaigos antrąjį aukštą, kur įsikurs biblioteka ir medicinos punktas.
Investicijų sulaukė ir miesto lopšeliai-darželiai. „Vyturėlyje“ atidaryta papildoma grupė, be to, 30 tūkst. eurų skirta aplinkai sutvarkyti. Tai būsią daroma nestandartiškai – pagal projektą, kurį, kaip diplominį darbą, parengė vieno ugdytinio mama. O prie „Rūtelės“ rengiama visiems prieinama sporto treniruoklių aikštelė.
Dar viena žiedinė sankryža
Parlamentaras J. Varkalys gerų žinių atvežė iš Švietimo ir mokslo ministerijos – kad Kulių gimnazijai atnaujinti skirta dar 1,2 mln. eurų. Renovacija turėtų vykti 2019–2020 metais.
Seimo narys pasidžiaugė projektais, kuriuos 2018-aisiais mūsų rajone įgyvendino Kelių direkcija: rekonstruotas pietinis Plungės apvažiavimas (Žaltakalnio g.), dalis J. Tumo-Vaižganto gatvės, kurioje įrengta žiedinė sankryža, baigta tvarkyti 10-ies kilometrų kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė atkarpa.
Dar viena gera naujiena – kad šiemet Kelių direkcija planuoja imtis tvarkyti įvažiavimą į Plungę per Babrungo kaimą. Rytiniame apvažiavime, kur Babrungo kaimo Žemaitijos gatvė susikerta su Mažeikių–Plungės–Tauragės keliu, konkursą laimėjusi UAB „Žemaitijos keliai“ įrengs žiedinę sankryžą, be to, bus rekonstruojama pati Žemaitijos gatvė bei Dariaus ir Girėno gatvė (iki sankirtos su Lentpjūvės gatve). Konkursas šiems darbams atlikti turėtų būti paskelbtas per 1-ąjį šių metų ketvirtį.
„Taigi naujojo tunelio link vedančios gatvės bus rekonstruotos, apšviestos, turinčios dviračių ir pėsčiųjų takus“, – sakė parlamentaras. Viešojo pirkimo procedūros vyksta ir žiedinės sankryžos, jungsiančios Dariaus ir Girėno bei Lentpjūvės gatves, įrengimo.
Kelių direkcijos lėšomis numatyta rekonstruoti ir ypač aptriušusią Stoties gatvę – bus keičiama asfalto danga, įrengtas apšvietimas, dviračių ir pėsčiųjų takai. Beje, takai nuo Stoties gatvės toliau drieksis ir Birutės gatve, kur ypač daug einančiųjų ir važiuojančiųjų dviračiais į sodų bendrijas bei „Vičiūnus“. Tiesa, šie darbai numatyti ne 2019, o 2020-iesiems.
Sparčiai į priekį juda ir tunelio įrengimo darbai. Tiesa, iš pradžių jie strigo, bet dabar esą rangovai jau pasivijo grafiką. Gerų žinių J. Varkalys turėjo ir dėl 5 km ilgio kelio į Plokštinę  – šiemet jis bus pradėtas asfaltuoti.
Seimo narys pristatė ir kelių su žvyro danga dulkėjimo mažinimo programą, kurią yra parengusi ir finansuoja Kelių direkcija. Iš jos Plungės rajonas turėtų gauti 250–300 tūkst. eurų. Kadangi gatvės bus tvarkomos pagal paprastesnę – vadinamąją dvigubo apdaro – technologiją, už gautus pinigus bus galima išasfaltuoti apie 5 km žvyrkelių. O tvarkoma esą bus pagal prioritetinių gatvių sąrašą, kurį yra patvirtinusi Savivaldybės taryba.
Dar 24 km žvyrkelių (per 2018–2020 m.) tikimasi išasfaltuoti už žvyrkelių asfaltavimo programos pinigus. Į objektų sąrašą įtrauktas kelias Alsėdžiai–Dišliai, Liepgiriai–Šateikiai–Gintališkė, Stalgėnai–Luknėnai ir kt.
Startuos Babrungo slėnio projektas
2018-aisiais pagaliau pavyko užbaigti 11 metų trukusią Plungės kultūros centro renovaciją. Šiemet baigiamiesiems darbams papildomai gauti 352 tūkst. eurų. „Objektas sutvarkytas taip, kad jau tikrai nebėra gėda. Scena, apšvietimas, įgarsinimas – viskas šiuolaikiška“,  – sakė A. Klišonis.
Darbai jau finišuoja ir buvusiame centriniame miesto stadione, kuris virto aktyvaus poilsio zona. Tai pirmasis objektas, sutvarkytas už Europos Sąjungos lėšas, kurios Plungei skirtos kaip tikslinei teritorijai. Pamažu įsibėgėja ir antrasis tikslinės teritorijos projektas, pagal kurį bus tvarkomas Babrungo slėnis ir Laisvės alėja. Rangos darbai čia prasidės jau šiemet. Į stalčių neatgulė ir trečiasis projektas, į kurį įtrauktos vadinamosios Plungės jūros pakrantės bei Vytauto ir Paprūdžio gatvės. Jam įgyvendinti jau paskelbtas konkursas, sulaukta dviejų tiekėjų pasiūlymų.
Per spaudos konferenciją kalbėta ir apie nusivylimą keliančius objektus. Pirma – 2018-aisiais nepavyko pradėti keturių gatvių (Rietavo, Minijos, Telšių ir Laisvės) rekonstrukcijos projekto. Sausio 15-ąją, kai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinės bylą, bus aišku, kaip šio projekto reikalai klostysis toliau – arba bus leista toliau dirbti konkursą laimėjusiam rangovui, arba nurodyta viešąjį pirkimą skelbti iš naujo. Apmaudu esą ir dėl to, kad nepradėta Ryto gatvės rekonstrukcija. Teko daryti projekto pakeitimus, tad darbai nusikėlė į šiuos metus.
Pirmoji injekcija sporto kompleksui
Vienas didžiausių 2018-ųjų pasiekimų – iš Kūno kultūros ir sporto departamento gautos pirmosios lėšos Plungės sporto ir sveikatingumo komplekso statybai. Tiesa, suma nedidelė  – 150 tūkst. eurų, tačiau pradžia vis dėlto yra. Dabar svarbu baigti rengti projektą ir neužgaišti organizuojant viešąjį pirkimą. „Visos savivaldybės nori turėti tokius objektus, konkurencija didžiulė. Lėšos gautos sunkiai, tad dabar svarbu nepraleisti jokių terminų, kad pastangos nenueitų veltui“, – kalbėta per spaudos konferenciją.
O ką galima nuveikti už 150 tūkst. eurų? Pasak mero, Savivaldybei leista papildomai skolintis 900 tūkst. eurų. Taigi prie projekto bus prisidedama skolintais pinigais, tad suma nebebus simbolinė.
Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis kalbėjo, jog asmeniškai jam ypač džiugu dėl dar dviejų objektų  – kad pavyko sutvarkyti šachmatų klubo patalpas (kurias jis rado tokias pat, kokias paliko 1984-aisiais) ir išasfaltuoti Ežero gatvę Plateliuose, kurios būklė buvo tokia, kad vasarą nebeįmanoma buvo prie ežero nuvažiuoti.
Svarbu ir tai, kaip sakė G. Bagužis, kad 2018-aisiais pavyko suvaldyti per viešuosius pirkimus išleidžiamus pinigus. Pirma, dėl to, kad visus konkursus laimėjo pasiūliusieji mažiausią kainą. Antra, per kai kuriuos viešuosius pirkimus pavyko dar ir sutaupyti – tiekėjai užsiprašė mažiau, nei buvo numatyta. Na, o už sutaupytas lėšas nemažai kitų darbų pavyko nuveikti.
Ne partnerystė, o tarnystė
Tuo, kad per viešuosius pirkimus pavyko sutaupyti, pasidžiaugė ir Tarybos narys L.  Skierus. Tačiau dėl šilumos ūkio jis išsakė neigiamą nuomonę: „Užuot ieškoję galimybių mažinti šilumos kainą, mes įsiveliame į patalpų nuomos sutarties su UAB „Plungės bioenergija“ pratęsimo istoriją. Tai ne tik nereikalinga, bet dar ir žalinga. Mus su ta įmone turėtų sieti partnerystė, o dabar sieja tarnystė. Esame jų kainos įkaitai, o jei imtumėmės tvarkytis patys, įkainį galėtume sumažinti. Bent jau ketvirtadaliu. O dabar… Nuo Naujųjų metų turėsime didžiausią savo istorijoje šilumos kainą.“
L. Skierus sakė didelių blogybių įžvelgiąs ir UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centro veikloje. „TRATC-as – tiksinti bomba. Ten daug netvarkos, kuri ateityje žymiai užaugins rinkliavos mokestį. Sutvarkyti šios įmonės veiklą – viešas interesas, kurį gindami turime būti ypač vieningi“, – sakė politikas.
Pasak mero, į visus kylančius klausimus ir įtarimus atsakymus turėtų pateikti nepriklausomi auditoriai, kuriuos savivaldybės nusamdė TRATC-o veiklai patikrinti. „Tada ir matysime visas skyles, sužinosime, kokie pokyčiai reikalingi, kad galėtume judėti į priekį“,  – sakė A. Klišonis.

Vienas komentaras

  • Anonimas:

    Kaip Varkaliu kaimo kelias sodo gatveje ??? Neimanoma pravaziuoti, kokios duobes gilumo. Kada cia bus ziurima tvarkoma ????

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...