Ar liberalai supainiojo interesus?

„Pastaruoju metu Liberalų sąjūdžio nariai sulaukė „Laisvės TV“ žurnalistų skambučių. Apeliuota į tai, kad įmonės, kurios priklauso liberalams, dalyvauja Savivaldybės konkursuose ir taip galbūt painioja viešuosius ir privačius interesus. Tad mes duodame darbo Etikos komisijai, kad ši viską išsiaiškintų“, – Liberalų sąjūdžio vardu per Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdį kalbėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Audrius Misiūnas.

Frakcijos narių pasirašytą prašymą imtis tyrimo jis įteikė Etikos komisijos pirmininkui, Tarybos nariui Vaidotui Skierui. „Etikos komisija į gautą raštą turi sureaguoti per 10 dienų. Tad nusprendėme gruodžio 31-ąją rinktis į posėdį. Tada ir nuspręsime, kokių veiksmų imsimės toliau“, – sakė gruodžio 28-ąją „Žemaičio“ kalbintas komisijos pirmininkas.
Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai savo rašte nurodė, kad jiems skambina minėtosios televizijos žurnalistai, kurie domisi, ar liberalai nepažeidžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo. „Etikos komisijos prašoma išaiškinti, ar privatų verslą turintys ir Savivaldybės skelbiamuose konkursuose dalyvaujantys liberalai painioja viešuosius ir privačius interesus“, – minėjo V. Skierus.
Panašu, kad Liberalų sąjūdis iš Etikos komisijos tikisi pažymos, kurioje būtų nurodyta, kad jie, dalyvaudami viešuosiuose pirkimuose, įstatymo nepažeidžia. Kam jiems tokia išvada? „Manau, rinkimams. Jie tiesiog turėtų pažymą, kurioje parašyta, kad interesų nepainioja“, – sakė Etikos komisijos pirmininkas.
Valdantiesiems oponuojančių partijų atstovų nuomone, liberalams nepatinka dažnai eskaluojama tema – kad jų partijos narių valdomos įmonės nuolat dalyvauja konkursuose, juos laimi ir gyvena iš Savivaldybės užsakymų. Tad šis kreipimasis į Etikos komisiją esąs gudrus jų ėjimas. Juolab kad klausiama tik vieno – ar pažeidžia įstatymą, jei dalyvauja konkursuose. Tačiau klausimas dėl konkursų laimėjimo teisėtumo nekeliamas.
Po posėdžio, kuris vyko gruodžio 31-ąją, kalbintas komisijos pirmininkas V. Skierus sakė: „Nutarėm rinktis pakartotinai. Antrasis posėdis numatytas sausio 9-ąją. Į jį kviesimės ir rašto autorius. Kodėl? Todėl, kad nė vienas iš penkių komisijos narių aiškiai nesupratome, ko tiksliai iš mūsų tikimasi. Mums reikia papildomų paaiškinimų. Jei Liberalų sąjūdžio nariai tiesiai šviesiai pasakys, kad nori tyrimo, pasitelksime Savivaldybės administraciją ir imsimės darbo. Tada peržiūrėsim visus konkursus, visus su jų įmonėmis sudarytus sandorius ir spręsim, ar įstatymas pažeistas, ar ne.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...