Tarpušvenčiu – bėdos dėl kiauro stogo

Prieš pat naujuosius metus – gruodžio 28-ąją – „Žemaičio“ redakciją pasiekė laiškas, kuriame rašoma apie įgriuvusį remontuojamo Kulių kultūros centro stogą. Laimei, dėl to žmonės nenukentėjo, tačiau įstaigos darbuotojai patyrė didžiulių nepatogumų. Skaitytojai klausė, koks gudročius sumąstė stogą remontuoti šaltuoju metų laiku ir kas atsakys už galimą darbo broką?

„Šįryt šeimos klinikos „Inesa“ Kulių ambulatorijos darbuotojos rado peršlapusias lubas ir nuo jų varvantį vandenį. Mat nuo remontuojamo stogo atsilupo plėvelė ir naktį iškritę krituliai pasipylė ant darbo stalo. Laimei, darbuotojos laiku suspėjo išjungti elektrą, išgelbėti kompiuterį ir ligonių sveikatos korteles. Ligonių konsultuoti atvykusiai daktarei Gintai Pupelytei buvo labai sudėtinga dirbti ekstremaliomis sąlygomis bei išrašyti vaistus, tačiau medikė priėmė visus atėjusius prašyti pagalbos pacientus.
Vis tik, kas suplanavo remontuoti stogą žiemą, o ne vasarą, kai saulė žeme ritinėjosi? Ir kas atsakys už darbo broką?…
Be to, šiandien Kulių bendruomenė tuose pačiuose „suplyšusiuose“ kultūros namuose, kuriuose įsikūrusi ir minima ambulatorija, palydės senuosius tradicinėje savo vakaronėje…“  – dėstoma laiške, kurį pasirašė laikraščių skaitytojų grupė.
Apie ištikusią bėdą „Žemaitis“ pirmiausia kalbėjosi su Kulių kultūros centro šeimininke Mirga Gulbinskiene. Direktorė patvirtino, jog iš tikrųjų praėjusio penktadienio rytą po Kultūros centro stogu besiglaudžiančių įstaigų darbuotojus pasitiko itin nemaloni staigmena. Dėl įgriuvusio stogo į vidų ėmė bėgti vanduo.
Vadovė sakė, jog vos tik sužinojo apie nelaimę, susisiekė su Savivaldybės darbuotojais ir ėmė rūpintis, kad kuo skubiau būtų viskas sutvarkyta. Stogą remontuojančios UAB „Telšių meistras“ darbininkai plušėjo visą savaitgalį, kol sutvarkė stogą.
Pasiteiravus, ar ištikusi bėda nesutrukdė Kultūros centro bei ambulatorijos veiklai, M. Gulbinskienė tikino, jog dėl to darbas nenukentėjo. Įvyko ir planuota tradicinė vakaronė. Anot direktorės, tik ryte buvo didžiulis sujudimas, mat reikėjo apsaugoti kompiuterius, kitą įrangą, nusausinti patalpas. Direktorė pasidžiaugė, kad niekas nebuvo sugadinta ir kad vanduo sukėlė tik laikinų nepatogumų.
Tikėjomės išgirsti ir M. Gulbinskienės nuomonę, kas kaltas dėl šio incidento ir kodėl stogas remontuojamas žiemą, tačiau ji nuo komentarų susilaikė ir pasiūlė su šitais klausimais kreiptis į Vietos ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoją Arvydą Liutiką, kuris esą koordinuoja Kultūros centro stogo remontą.
Tad nieko nelaukęs „Žemaitis“ susisiekė su minėtu Savivaldybės darbuotoju. Klausėme jo, kodėl stogą nutarta remontuoti žiemą ir kas atsakingas už parėjusią savaitę ištikusią bėdą? Pavaduotojas aiškino, jog kol startuoja darbai, reikia nueiti ilgą biurokratinių procedūrų kelią, todėl viskas ir nusikėlė.
O dėl prakiurusio įstaigos stogo, anot A. Liutikos, esą kalti statybininkai, kurie ne tik nesugebėjo pasirūpinti, kad laiku būtų pristatyta stogo danga, bet ir blogai uždengė remontuojamą stogą. Plėvelė, kuria buvo uždengtas stogas, buvo nekruopščiai pritvirtinta, dėl to kai kur atsivėrė skylės. Vietomis dėl kritulių gausos ji tiesiog įplyšo. Taip vanduo pateko į įstaigos vidų.
Pavaduotojas sakė, jog stogą remontuojančios bendrovės „Telšių meistras“ vadovybė šiuo metu atostogauja ir į darbą grįš tik kitą savaitę. Tada su jais bus kalbama apie padarytus nuostolius. O jų tikrai yra.
„Patys lipome ant stogo. Žiūrėjome, kas padaryta, patarėme statybininkams, kaip ir ką daryti. Dirba jauni žmonės, jie žinių gal ir turi, tačiau patirties tikrai stokoja. Dėl to ir nutiko minėta bėda“, – kalbėjo A. Liutika.
Šiuo metu stogo danga jau gauta, tačiau dengti jos kol kas negalima. Mat dėl po plėvele pakliuvusio vandens sudrėko šiltinimo vata, tad ją reikės keisti. Bet tikimasi, jog stogo remontas ilgai nebeužtruks. Juo labiau kad pirmojo etapo darbai, kurie turėjo būti baigti praėjusių metų gruodžio 10-ąją, jau ir taip vėluoja.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...