Už neįgalaus kaimyno nužudymą – vienuolika metų nelaisvės

Rugsėjo viduryje Rietavo kraštą, o kartu ir visą Lietuvą apskriejo šiurpi žinia – savo namuose, esančiuose Girdvainių kaime, rastas nužudytas 45-erių neįgalus vyras. Netrukus buvo sulaikytas ir kraupiu nusikaltimu įtariamas vyriškis – 58-erių Zigmas Pocius. Jam mestų kaltinimų jis nesigynė, atvirkščiai – visiškai pripažino savo kaltę, todėl tyrimas neužtruko. Klaipėdos apygardos teismas gruodžio 18-ąją žudikui paskelbė nuosprendį – Z. Pocius vienuolikai metų pasiųstas už grotų.

Nuteistasis taip pat įpareigotas nužudytojo broliui ir seseriai atlyginti kiek daugiau nei 3  600 eurų siekiančią turtinę bei 20  000 eurų dydžio neturtinę žalas, padengti 1 000 eurų advokatų atstovavimo išlaidas.
Tiesa, nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, bet Z. Pocius, ko gero, to nedarys. Jis nuo pat pradžių visiškai pripažino savo kaltę, nors tokio brutalaus poelgio motyvų negalėjo įvardinti. Gal alkoholis paskatino tokiam kraupiam nusikaltimui, mat nustatyta, kad lemtingą dieną jis buvo girtas. Būtent ši aplinkybė ir sunkina Z. Pociaus atsakomybę.
Tiesa, nors kaltinamasis visiškai prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, tačiau esmines įvykio aplinkybes nurodė skirtingas, nei nustatyta bylos duomenimis. Be to, jis neatsiprašė žuvusiojo artimųjų. Atsižvelgęs į šiuos motyvus ir įvertinęs kaltinamojo asmenybę, teismas skyrė minėtąją bausmę.
„Žemaitis“ primena, kad apie kraupų nusikaltimą Rietavo policijai pranešta rugsėjo 15-ąją, apie 9.20 valandą. Pareigūnus pasiekė informacija, kad Girdvainių kaime rastas negyvas 1973-aisiais gimęs vyriškis.
Minėtą dieną jo pasigedo kaimynė, kuriai įtarimų sukėlė tai, kad girdvainiškio namuose buvo tamsu. Susisiekusi su kaimyno seserimi ir sužinojusi, kad vyras neatsako į jos skambučius, moteris dar labiau sunerimo. Tad nieko nelaukusi nuskubėjo pas kaimyną ir rado jį nebegyvą.
Vyriškis sėdėjo ant fotelio, jo drabužiai buvo iškruvinti. Kūną apžiūrėję ekspertai aptiko ir išorinių sužalojimų – pastebėta pjautinė žaizda kairės rankos dilbyje, kraujo dėmės kairėje krūtinės pusėje.
Netrukus išsiaiškinta, kad išvakarėse neįgalaus girdvainiškio namuose lankėsi tame pačiame kaime gyvenantis Z. Pocius. Vyrai girtavo. Vietos gyventojų kalbomis, po išgertuvių Z. Pocius sėdo ant dviračio ir numynė į namus. Galbūt savo auką jis paliko dar gyvą, tačiau ši mirė nukraujavusi.
Pareigūnai tada dar įtariamąjį rado jo namuose. Niekur nedirbantis ir anksčiau neteistas vyras buvo sulaikytas. Jau tada jis nesigynė nuo jam mestų kaltinimų.
Žudikas pas savo būsimąją auką užsukdavo ir anksčiau. Jam talkindavo ūkio darbuose, buityje. Tačiau pastarasis apsilankymas buvo lemtingas. Rugsėjo 14-ąją, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, per išgertuves kilusio konflikto metu jis keturis kartus dūrė kaimynui peiliu, su kuriuo tądien buvo grybavęs, į įvairias kūno vietas.
Pats Z. Pocius šio įvykio teisme nedetalizavo. Gal jam buvo gėda prieš žuvusiojo artimuosius. Spėjama, kad sėdėdami prie butelio vyrai galėjo prisiminti senus įvykius. Galbūt tai įsiutino Z. Pocių ir šis peiliu puolė savarankiškai vaikščioti negalėjusį kaimyną.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...