Rietave – nauja sporto salė

DSC_1748xKaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, gražiausių metų švenčių – Kalėdų ir Naujųjų metų  – sandūroje rietaviškiai rinkosi į neatskiriama Rietavo kultūrinio gyvenimo dalimi tapusį kalėdinį mero padėkos vakarą. Jo metu prisimenami metus papuošę geri darbai, pagerbiami rietaviškiams bei visam kraštui nusipelnę žmonės.

„Šitam momentui aš pasiruošęs jau dešimt metų“
Šiemet buvusių ir esamų rietaviškių itin pamėgtas renginys buvo ypatingas, mat vyko naujose patalpose – ką tik įrengti baigtoje sporto salėje, priklausančioje Lauryno Ivinskio gimnazijai. Prieš pat šventinį padėkos vakaro koncertą surengta iškilminga naujojo pastato atidarymo ceremonija.
Pasidžiaugti pagaliau užbaigtu statiniu, kurį ne vienas pavadino rūmais, susirinko minia žmonių. Visi su didžiuliu nekantrumu laukė, kol bus atrišta simbolinė juostelė ir bus galima užeiti į vidų bei apžiūrėti šiuolaikiškai įrengtas erdves. Jų Rietavas laukė net dešimt metų.
Taip! Būtent tiek metų praėjo nuo tos dienos, kai gimnazijos pašonėje buvo įkasta laiko kapsulė, simbolizuojanti statybos darbų pradžią. Prireikė dešimtmečio, kad toje vietoje iškiltų gražūs, erdvūs ir moderniai įrengti sporto namai, kuriuose nuo šiol rietaviškiai galės ne tik sportuoti, bet ir organizuoti įvairius renginius.
„Šitam momentui aš pasiruošęs jau dešimt metų“, – neslėpdamas susijaudinimo, o kartu ir neapsakomo džiaugsmo kalbėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, paklaustas, ar yra pasiruošęs atrišti simbolinę atidarymo juostelę.
„Taip simboliška stovint prie 2019-ųjų metų slenksčio rikiuotis prie naujojo pastato prieigų“,  – pastebėjo Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė, pakvietusi merą atrišti raudoną kaspiną ir pakviesti šventiškai nusiteikusius žmones apžiūrėti naujųjų erdvių.
Viduje – erdvės įvairioms sporto šakoms
Po šios iškilmingos akimirkos, kurią palydėjo fanfaros, žmonių minia sugužėjo į naująjį pastatą, kur laukė kitas reikšmingas momentas – naujųjų erdvių pašventinimas. Ši ceremonija, kaip ir dera, buvo patikėta Rietavo šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonui kunigui andr. mgr. Antanui Gutkauskui.
Vėliau rietaviškiai bei visi norintieji buvo pakviesti apžiūrėti pastatą iš vidaus. Pirmame jo aukšte – didžiulė salė, rūbinė, persirengimo patalpos. Antrame – aerobikos ir treniruoklių salės.
Vaikštant po naująsias patalpas pasidžiaugta, jog nuo šiol bus sudarytos sąlygos skatinti ir ugdyti kiekvieno moksleivio fizinę ištvermę, tobulinti gebėjimus įvairiose sporto šakose. Moderniai įrengta sporto salė taip pat atvers galimybes plėsti sporto šakų įvairovę, į sportinę veiklą įtraukiant daugiau gyventojų, rengti sporto šventes, varžybas su užsienio sportininkais ir komandomis. Pasidžiaugta ir sutvarkyta aplink sporto salę esančia teritorija, joje įrengtomis sporto aikštelėmis, stadionu, bėgimo takeliais ir kitu sporto inventoriumi.
Išskirtinė proga pasidžiaugti gerais darbais
Po oficialiosios sporto komplekso atidarymo dalies ir apžiūros prasidėjo padėkos šventė. Anot jos vedėjų B. Gedminaitės ir Eglės Fabijonavičienės, šis vakaras – puiki proga padėkoti visai savivaldybės bendruomenei ne tik už didelius, bet ir už mažus darbus gerinant ir gražinant mūsų gyvenimą.
Tam pritarė ir meras, kurio teigimu, šis gražia tradicija tapęs vakaras – išskirtinė proga pasidžiaugti gerais darbais, gražiais dalykais bei vieni kitiems ištarti AČIŪ.
Džiaugdamasis sėkmingais 2018-aisiais, A. Černeckis išskyrė daugybę nuveiktų darbų, o kaip didžiausią įvardijo sporto salės statybos darbų užbaigimą.
„Pagaliau Rietavas susitvarkė dar vieną kampą, kuris nebuvo pats gražiausias“, – džiaugėsi meras ir dėkojo visiems prie to prisidėjusiems. Tarp jų – UAB „Rainių statyba“ atstovai – bendrovės direktorius Donatas Stasiulis ir darbų vadovas Linas Stasiulis, Seimo nariai ir kiti. Jų dėka rietaviškių svajonėse buvęs sporto kompleksas tapo realybe.
L. Stasiulis tikino, kad jam buvo labai malonu prisidėti prie tokio projekto įgyvendinimo ir bendradarbiauti su rietaviškiais. Įteikdamas padėkos raštą statybų įmonės atstovui meras sakė, jog iki šiol jam neteko sutikti tokių statybininkų, kurie pasiūlytų padaryti daugiau, nei numatyta projekte.
Nepamiršta padėkoti ir Savivaldybės darbuotojams, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo. Už atsakingą ir sąžiningai atliktą darbą padėkos raštais bei dovanėlėmis apdovanoti Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius, Vietos ūkio skyriaus vedėjas Juozas Albauskas, specialistai Jurgita Smilgevičienė ir Edgaras Varkalys bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Mantas Vaičekauskas.
Tylos minute pagerbtas ir statybas pradėjęs šviesaus atminimo Antanas Kundrotas, dirbęs projektuotoju-sąmatininku.
Prisiminė nueitą kelią
Šventinį vakarą savo apsilankymu pagerbė ir Seimo nariai Jurgis Razma, Jonas Varkalys bei buvęs jų kolega, Kazachtano garbės konsulas Jonas Jagminas. Pastarasis prieš dešimtmetį dalyvavo ir laiko kapsulės įkasimo ceremonijoje. Jis prisiminė, kokia sunki buvo šio projekto pradžia, kiek reikėjo kovoti, kad juo patikėtų tuometinė šalies valdžia ir būtų skirta lėšų.
„Tik jūsų mero didelio ryžto ir pastangų dėka viskas pajudėjo“, – kalbėjo J. Jagminas ir pasidžiaugė, kad ilgos statybos pagaliau vainikuotos atidarymu. Gražių žodžių Rietavui, jo šeimininkui bei visiems žmonėms negailėjo ir J. Razma bei J. Varkalys. „Pagaliau baigtos amžiaus statybos“, – sakė jie ir linkėjo, kad panašūs sumanymai nebepareikalautų tiek laiko, mat tokie projektai dabar įgyvendinami per 2–3 metus.

4 komentarai(-ų)

 • Andrius:

  Kaip laiku,prieš pat rinkimus ANIA?

 • Rietaviškis:

  Mums sporto aikštelės, bėgimo takai, mes laimingiausi pasaulį vaikai…

 • Pilietis:

  Žurnalistai gal paklauskit kaip ponas meras nepriduotoje salėje tokius renginius organizuoja. Ar susirinkusiems žmonėms ten buvo saugu. Ne per seniausiai Italijoje klube dėl per didelio kiekio žmonių bėgant į lauką buvo nemažai sutrypta.

 • Petras:

  O fotografiju daugiau nebuvo galimybes ideti? Taupot joustele?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...