Keturiems rietaviškiams – simboliniai padėkos angelai

DSC_1930xŠventiniu laikotarpiu visoje Lietuvoje netrūksta įvairiausių renginių. Paminimos artėjančios didžiausios metų šventės, stengiamasi prisiminti praėjusius metus: nuveiktus darbus, gerus žmones ir jų poelgius. Pasidžiaugti gerais darbais, puikiais veiklos rezultatais bei pagerbti prie to prisidėjusius žmones užpraėjusį penktadienį kvietė ir rietaviškiai.

Džiaugėsi sėkmingais metais
Gražia tradicija tapęs kalėdinis mero padėkos vakaras šiemet surengtas naujose erdvėse – dar dažais tebekvepiančioje sporto salėje, neseniai pastatytoje šalia Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos. Renginio vedėjos Birutė Gedminaitė ir Eglė Fabijonavičienė kalbėjo, kad mero padėkos vakaras – išskirtinė proga padėkoti visai savivaldybės bendruomenei ne tik už didelius, bet ir už mažus darbus, kurie prisideda prie kiekvieno iš mūsų gyvenimo gerinimo ir gražinimo.
„Ačiū visiems politikams, kultūros, meno, sporto, medicinos ir kitose srityse dirbantiems Rietavo krašto žmonėms. Dėkoju verslininkams, kurie, plėtodami savo verslą, sukuria gyvenimą ne tik sau, bet ir kitiems. Ačiū visiems už mažus ir didelius darbus. Galime pasidžiaugti, jog praėję metai mums buvo sėkmingi. Savo veiklą pradėjo nauja įmonė, kurioje šiuo metu dirba apie šimtas darbuotojų. Daug darbų atlikta įvairių projektų dėka, naujai apšviestos bei išasfaltuotos gatvės ir dar daug kitų darbų padaryta“, – kalbėjo šventės šeimininkas, meras Antanas Černeckis.
Pasak jo, visiems per metus nuveiktiems darbams išvardinti neužtektų viso vakaro. „Galiu tik trumpai pasakyti – dirbome gerai, padarėme daug ir turime kuo džiaugtis“, – pridūrė jis.
Pats didžiausias darbas – sporto salės statybos darbų užbaigimas. Mero teigimu, reikėjo įveikti daug kliūčių, kol sulaukta galutinio rezultato. Jis dėkojo visiems, prie to prisidėjusiems. Nauja erdve pasidžiaugė ir šventiniame vakare dalyvavę Seimo nariai Jurgis Razma ir Jonas Varkalys bei buvęs jų kolega, Kazachtano garbės konsulas Jonas Jagminas.
„Prieš jus – reto gerumo žmogus“
Po gausybės sveikinimų, gražių žodžių ir palinkėjimų sulaukta ir simbolinių angelų įteikimo ceremonijos. Pirmasis angelas nusileido į Rietavo socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos Jolantos Jedenkutės rankas. Moteris buvo pastebėta už tai, kad sugeba ne tik savo, bet ir kito gyvenimą daryti prasmingesnį.
2000–2010 metais J. Jedenkutė dirbo Kaune, VšĮ „Vaiko tėviškės namai“. Į gimtąjį Rietavą ji sugrįžo 2010-aisiais. Netrukus įsidarbino Socialinių paslaugų centre. Už savo veiklą ji ne kartą skatinta įvairiomis padėkomis. Antai 2015-aisiais Rietavo policijos komisariatas ją apdovanojo už aktyvią prevencinę veiklą ir nuoširdų bendradarbiavimą. J. Jedenkutei už darbą su vaikais bei pagalbą įgyvendinant įvairius projektus kasmet dėkoja ir jos darbovietė.
2016-aisiais ji net buvo siūloma kaip geriausia socialinė darbuotoja ženklo „Gerumo žvaigždė“ apdovanojimams už darbą su vaikais ir buvo apdovanota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkos raštu.
„Prieš jus, rietaviškiai, reto gerumo žmogus“, – teikdamas simbolinį padėkos angelą bei padėkos raštą už begalinę meilę, rūpestį ir atsidavimą žmonėms, o ypač – vaikams, kurie neturi šeimos, kalbėjo A. Černeckis.
Itin gerbiamas ir vertinimas rietaviškių
Antroji angelo statulėlė nutūpė į ilgamečio Rietavo kultūros centro režisieriaus Vinco Andriuškos delnus. Vos tik nuskambėjo jo pavardė, salėje pasigirdo plojimai ir šūksniai, iš kurių buvo galima suprasti, jog režisierius – itin gerbiamas ir vertinimas  rietaviškių. Simbolinis angelas V. Andriuškai įteiktas už ilgametį vadovavimą teatro studijoms Rietavo savivaldybės mokyklose ir Kultūros centre.
„Jūsų dėka užaugo teatrą ir poeziją mylinčių moksleivių karta, be to, daug saugusiųjų atrado savyje aktoriaus talentą. Ačiū už nuostabias akimirkas žiūrovams ir Rietavo vardo garsinimą respublikiniuose renginiuose“, –  kalbėjo meras.
O režisierius nesugebėjo nuslėpti jaudulio. „Aš nežinau, ar pavyks ką nors šiandien pasakyti. Esu labai sujaudintas. Labai smagu gauti tokį įvertinimą tokioje gražioje salėje“, – sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo antrojo padėkos angelo šeimininkas.
Žadvainių pagrindinėje mokykloje teatro mokytoju pradėjęs dirbti V. Andriuška kūrė puikius lėlių teatro spektaklius. Teatro meno paslapčių rietaviškis mokė ir Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje. Užsidarius šioje įstaigoje teatro skyriui, režisierius jaunąją kartą ruošė skaitovų konkursams. Jam teko dirbti ir su Žemaitijos kolegijos studentais. O šiemet V. Andriuška aktorinio meistriškumo vėl moko meno mokyklos ugdytinius.
Dabar rietaviškis jau daugiau nei dešimtmetį dirba Rietavo kultūros centre, prisideda prie įvairių renginių organizavimo. Režisierius vadovauja ir suaugusiųjų teatrui „Ruoda“, kuris ne kartą buvo pastebėtas šalies mastu. V. Andriuška pripažintas vienu geriausių 2018-ųjų Lietuvos režisierių, apdovanotas diplomu už Vydūno spektaklį „Ne sau žmonės“.
Dėkojo už novatoriškus darbus
Trečiasis gerumo angelas atiteko Laimai Dockevičienei. „Simbolinis angelas jums įteikiamas už nuveiktą darbą vadovaujant Rietavo turizmo ir verslo informacijos centrui. Jūsų iniciatyva parengta ir įgyvendinta nemažai respublikinių ir tarptautinių projektų, kurie padėjo daugeliui jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių atrasti savo kelią. Ačiū už gražius, prasmingus ir novatoriškus darbus Rietavo žmonių labui“, – perduodamas statulėlę sakė A. Černeckis.
O pati L. Dockevičienė dėkojo jai talkinantiems žmonėms. Pasak jos, be komandos nieko nebūtų. „Ačiū ir Savivaldybei, kad prieš šešiolika metų įkūrė centrą. Nors rizika buvo. Juk Rietavas – nedidelis“, – dėkojo direktorė ir linkėjo drąsių svajonių bei jų išsipildymo.
Į Rietavą L. Dockeviečienę įdomių veiklų paieškos atvedė 2003-aisiais. Atvyko ji iš Kelmės rajono ir pradėjo dirbti Verslo informacijos centro vadove. Be verslumo skatinimo ir informavimo dar viena iš jos vadovaujamo centro veiklos krypčių – kaimo plėtra. Rietavas tapo vietos veiklos grupės „Rietavo iniciatyvos“ steigėju ir įgyvendina bandomąją vietos plėtros strategiją. 2010-aisiais L. Dockevičienė tapo minėtos grupės pirmininke.
Moteris apibūdinama kaip inovacijų šalininkė ir diegėja, drąsi praktikė, turinti strateginių įžvalgų. Nenuginčijami ir jos gebėjimai vystyti kontaktų tinklus.
Visas Rietavas džiaugiasi ir didžiuojasi
Simbolinio gerumo angelo šiais metais sulaukė ir L. Ivinskio gimnazijos mokytoja Giedrė Žlibinienė. Sveikindamas ją, meras dėkojo už begalinį atsidavimą diegiant sveikos gyvensenos pagrindus moksleiviams ir vyresniems žmonėms, už daugybę organizuojamų sporto renginių, už Rietavo vardo garsinimą. Pasak A. Černeckio, visas Rietavas džiaugiasi ir didžiuojasi jos pasiekimais aerobikos ir tinklinio varžybose.
Rietave kaip pedagogė savo karjerą G. Žlibinienė pradėjo 1994-aisiais, įsidarbindama „Aušros“ katalikiškojoje vidurinėje mokykloje. Po ketverių metų ji priimta į dabartinę gimnaziją.
Mokytoja puikiai dirba ne tik gimnazijoje. Daug jėgų ji atiduoda mokydama tinklinio ir gimnazijos mokines, ir Rietavo moteris. Ne viena mergaitė, moteris lankė ir lanko jos vedamus aerobikos užsiėmimus, linijinius šokius. Kasmet G. Žlibinienė veža mokinius į respublikines sporto šventes, festivalius, varžybas, o iš jų grįžta su aukštais įvertinimais. Kartu su mokytoja rietaviškės mokinės dalyvavo Danijoje vykusiame sporto festivalyje.
G. Žlibinienė priklauso Lietuvos sporto asociacijai „Gimnastika visiems“, yra aktyvi Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos narė. Mokytoja jau penkis kartus dalyvavo pasaulinėje gimnastiadoje.
Įvertinimo sulaukusi rietaviškė sakė, jog norėtų savo apdovanojimu pasidalinti su visais, su kuriais jai tenka dirbti, bei su savo tėčiu, mat pastarasis jai yra didžiausias pavyzdys, kaip reikia aktyviai ir sveikai gyventi.
Išdalijus gerumo angelus, apdovanojimų ceremoniją vainikavo ir gražiu padėkos vakaro pabaigos akcentu tapo vyrų vokalinės grupės „Quorum“ atliekamos dainos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...