M. Oginskio rūmus sudrebino Jazzu dainos

J1901-16388Praėjęs ketvirtadienis buvo išskirtinis Plungės nakvynės namų ir Moterų krizių centro bendruomenei. Šių dviejų įstaigų darbuotojai ir gyventojai rinkosi į Mykolo Oginskio rūmus, kur koncertų salėje jų laukė susitikimas su garsia dainininke Juste Arlauskaite-Jazzu.
Šis – jau antrasis, mat dainininkė Plungės nakvynės namuose bei Moterų krizių centre viešėjo ir prieš metus. Tik šįkart nutarta susitikimą surengti M. Oginskio rūmuose, turinčiuose didesnę salę, bei į jį pasikviesti ir tuos, kurie prisideda prie minėtųjų dviejų įstaigų veiklos – Savivaldybės, Socialinių paslaugų centro, Plungės ligoninės ir poliklinikų atstovus, socialinius darbuotojus.

Liga nesutrukdė tesėti pažado
Kaip ir prieš metus, taip ir šįkart susitikimas su Jazzu buvo numatytas tarpušvenčiu, tačiau dėl dainininkės ligos teko jį atidėti. Buvo paskelbta, jog moteris į Plungę atvyks sausį. Vis dėlto niekas netikėjo, kad tai įvyks jau sausio 3-iąją, mat atskriejo žinia, jog Jazzu gydosi ligoninėje. Tačiau vos tik išleista į namus ji suskubo tesėti savo pažadą ir ketvirtadienio vakarą, nors dar visiškai neišgijusi, jau stovėjo prieš gausią publiką, susirinkusią į M. Oginskio rūmus.
Ją pristatė ir šio susitikimo priešistorę papasakojo Pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys. Jis prisiminė, jog kiek daugiau nei prieš metus Justė kreipėsi į jį su mintimi, kad prieš Kalėdas reikėtų nuveikti kažką gražaus ir gero. Vyras sakė iš karto pagalvojęs apie Plungės nakvynės namus ir Moterų krizių centrą, mat šioms įstaigoms vadovauja jo buvęs klasės draugas ir dabar geras bičiulis Gintaras Armalis.
Dainininkei šis pasiūlymas taip pat patikęs, tad ji suskubo organizuoti draugų vakarėlį, į kurį atėjusieji buvo kviečiami prisidėti prie gražaus sumanymo. Už surinktus pinigus buvo nupirkta dovanų šių dviejų įstaigų gyventojams.
Žinia, kad lankysis garsi dainininkė, tąkart šių įstaigų bendruomenėms atnešė ne tik daug džiaugsmo, bet ir rūpesčių. Jų darbuotojai netgi susidėjo pinigų ir ta proga nupirko nebenaują pianiną „Ukraina“. Jam suderinti buvo iškviestas specialistas iš Klaipėdos. Sužinojęs, kam šis instrumentas ruošiamas, žmogus netgi nebeėmė pinigų už savo darbą. Tad galima sakyti, jog ši graži iniciatyva netikėtai įgavo didesnį mąstą, nei planuota.
Net būdama Peru nepamiršo plungiškių
Beje, per 2017-ųjų metų Kalėdas tarp Jazzu ir Plungės nakvynės namų bei Moterų krizių centro bendruomenės užsimezgusi bičiulystė tęsėsi ir vėliau. Dainininkė pakvietė šių įstaigų darbuotojus bei gyventojus į savo koncertą, vykusį šv. Valentino dieną „Švyturio“ arenoje, Klaipėdoje.
„O berods praėjusį balandį gavau žinutę iš Peru. Justė klausė, kaip jai pervesti 2 proc. savo pajamų mokesčio šioms dviems įstaigoms. Ir prieš šias šventes jau nieko nebesakiau, bet Justė pati paklausė: „Tai ką, važiuojam vėl?“ Vėl vakarėlis, į kurį susirinko per 100 Justės draugų. Galiu išduoti paslaptį, kad tarp jų buvo ir tokių garsių žmonių kaip dainininkas Merūnas Vitulskis su žmona bei dizaineris Juozas Statkevičius. Vėl surinkom iš jų pinigų, o dabar esame čia“, – kalbėjo G. Duoblys.
Pati Justė pridūrė, kad visi tie finansiniai dalykai yra tik simbolinė išraiška. „Geriausia, ką galiu duoti žmonėms, yra dėmesys ir muzika“, – sakė dainininkė, tą vakarą susirinkusiesiems į M. Oginskio rūmus, akompanuojant pianistui Kęstučiui Pavalkiui, dovanojusi ne vieną savo pačios ar kitų sukurtą muzikinį kūrinį.
Prireikė laiko įtikinti kitus ir pačiai patikėti savimi
Renginio dalyviai galėjo ne tik paklausyti Jazzu dainų, bet ir užduoti jai klausimų. Iš pradžių susirinkusieji neskubėjo naudotis šia galimybe, tačiau vėliau, įsidrąsinus, klausimai pasipylė lyg iš gausybės rago.
O galiausiai atsirado net norinčiųjų apkabinti itin šiltai su visais bendravusią įžymybę.
Plungiškiai teiravosi, kada viešnia susidomėjo muzika, kiek dainų yra sukūrusi, ką mėgsta veikti laisvu nuo muzikos laiku. Justė pasakojo, kad lankyti muzikos mokyklą ją paskatino močiutė. Iš pradžių spyriojosi, mat, užuot skambinusi pianinu, mieliau užsidariusi kambaryje vaidindavo, jog yra Džordana Butkutė. Bet galiausiai suprato, kad būtent muzika yra jos kelias.
„Esu šventai įsitikinusi, kad prie muzikos prisilietę žmonės yra kitokie. Mano vaikai tikrai eis mokytis muzikos, kai tik jų turėsiu“, – sakė atlikėja. Tiesa, artimieji ilgai nenorėjo tikėti, kai jaunoji maištininkė pareiškė norą savo ateitį susieti su muzika. Matyt, tėvai svajojo, jog atžala pasirinks kokią perspektyvesnę specialybę. Bet galiausiai turėjo pripažinti, jog dukros noras per daug stiprus, kad pavyktų atkalbėti nuo to.
Vis dėlto kelias į šlovę nebuvo rožėmis klotas. „Puikiai prisimenu savo pirmąjį koncertą. Man tada buvo 14 ar 15 metų. Paklausyti manęs atėjo gal 12 žmonių. Pusę iš jų buvo mano artimieji. Bet kitaip ir negalėjo būti, mat tada per televiziją rodė „Eurovizijos“ finalinį koncertą ir kažkokias svarbias krepšinio varžybas“, – juokėsi Justė ir pridūrė, kad šios skaudžios patirtys bene labiausiai formavo ją kaip atlikėją.
Už rodomą dėmesį ir kartu praleistą laiką viešniai dėkojęs Plungės nakvynės namų ir Moterų krizių centro direktorius
G. Armalis sakė, kad tokie susitikimai šių namų gyventojams labai reikalingi. Mat kas daugiau, jei ne muzika ir nuoširdus bendravimas gali padėti atverti gyvenimo išbandymų sužalotas širdis. O Moterų krizių centre kartu su mamomis gyvenantys vaikai, žinoma, labiausiai laukė dovanų, tad ir jų norai buvo išpildyti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...