Dėl plikledžio – galvos trauma

plikledis1Savaitgalį „Žemaičio“ skaitytojai redakciją atakavo pranešimais apie čiuožyklomis virtusius Plungės šaligatvius. Paeiti nebuvo įmanoma net centrinėje aikštėje, pagrindinėse gatvėse, tai ką jau bekalbėti apie atokesnes vietas. Visur – vien ledas. Nors žmonės pyko ir dėl nepatogumo, ir dėl pavojaus, į problemą sureaguota gerokai pavėluotai. Iki tol, kaip sakoma, skęstančiųjų gelbėjimas buvo pačių skęstančiųjų reikalas.

„Ir Gandingos, ir V. Mačernio gatvės – tikros čiuožyklos. Vakar ėjom Gandingos gatve, šiandien – iki „Lidl“. Ledas storas, niekur nevalyta, nebarstyta. Galėtum su pačiūžomis čiuožti. Žmonės eina ne šaligatviais, o žole. Nematėm ir dėžių su smėliu, vienintelė – prie šviesoforo. Galvojam, kad traumų bus apsčiai. O kaip ryt vaikams į mokyklas nueiti, suaugusiesiems į darbus?“ – sekmadienį rašė viena plungiškė.
Ne ką mažiau piktinosi ir kita: „Ryte su šuniuku išėjau ir išsigandau. Neįmanoma iš vietos pajudėti. Maniau, kad taip tik pas mus, miesto pakraštyje, bet nuvažiavusi iki centro pamačiau, kad ir ten ne ką geriau – moterėlės link bažnyčios vos juda. Kiek laiko prireiks, kiek žmonių turės susižaloti, kad problema būtų išspręsta?“
Diskusija apie nebarstytus šaligatvius virė ir socialiniuose tinkluose. Vieni, gindami miesto tvarkytojus, sakė, kad prieš gamtą nepakovosi, ir ragino būti atsargesniais. Kiti siūlė daryti taip, kaip daroma užsienyje – kai prognozuojamas plikledis, gatvės ir šaligatviai smėlio bei druskos mišiniu barstomi iš vakaro.
Kaip „Žemaičiui“ sakė atostogaujantį Plungės miesto seniūną pavaduojanti Laima Laivienė, prižiūrėti gatves ir šaligatvius – konkursą laimėjusios UAB „Valda“ darbas. Ar seniūnija patenkinta tuo, kaip tas darbas atliekamas? „Dėl šeštadienio nieko negaliu pasakyti, bet sekmadienį pati mačiau, kad ir gatvės buvo barstomos, ir šaligatviai. Visko iškart padaryti, žinoma, nespėja, bet darbai tikrai vyksta. Patys štai važinėjame, tikriname. Po pietų dar kartą su „Valdos“ atstovais susitiksime“, – tikino pirmadienio rytą kalbinta L. Laivienė.
Seniūno pavaduotojos teigimu, „Valda“ gatves prižiūri pagal du sąrašus. Pirmajame – pagrindinės gatvės, kurias įmonė turi valyti be atskiro pavedimo. Antrajame – atokesnės, tačiau dabar seniūnija jau davusi nurodymą barstyti ir pastarąsias. Mat gauta skundų iš gyvenančiųjų Vingio, S. Daukanto ir kitose gatvėse, kad nebeįmanoma išvažiuoti.
Šaligatviai, takai, laiptai taip pat esą barstomi pagal sąrašą. „Darbas tikrai atliekamas, – sakė L. Laivienė. – Žiūrėsim, kad kuo skubiau visi šaligatviai būtų pabarstyti.“
„Žemaitis“ pasidomėjo ir plikledžio pasekmėmis. Jų, kaip ir reikėjo tikėtis, esama. Plungės ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė minėjo, kad vieną parkritusį žmogų dėl galvos traumos teko guldyti į ligoninę. „Matydami, kokios gatvės ir šaligatviai, manėme, kad pacientų bus itin daug. Laimei, dėl lūžusių kojų ar rankų nesikreipė. Matyt, žmonės buvo atsargūs.“
Policija taip pat sunkių eismo įvykių neužregistravo. Socialinių tinklų vartotojai kelyje Kulių link užfiksavo nuo važiuojamosios dalies nuslydusį pienvežį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...