Apie turėjimą

BunkaJau keletą mėnesių „Žemaičio“ laikraštis kviečia dalyvauti apklausoje ir pasakyti, ką palaikysite artėjančiuose mero rinkimuose. Žemaičiai nebūtų žemaičiai: kantriai tyli. Nes tik du šimtai keturiasdešimt penki tespragtelėję pele – itin menkas nuomonių pareiškimas.
Šimtas trisdešimt vienas sako dar laukiantys, kada prasidės rinkimų kampanija ir kas ką žadės, penkiasdešimt keturi ruošiasi balsuoti už tą patį kandidatą, trisdešimt penki prisipažino eisiantys kur tik nori, bet ne balsuoti, o dvidešimt penki žada apsispręsti paskutinę dieną.
Įtariu, kad nebalsavusieji po rinkimų bus aršiausieji naujojo mero plakėjai liežuviais. Nes smagu papostringauti. Ir smegenų nereikia sukt.
Balsuoti eisiu. Girdėjau, jog tai reikia daryti objektyviai, o ne pagal simpatijas ir antipatijas, partinę priklausomybę ar laisvę nuo jos.
Viskas aiškėja lyginant. Bet kai kurių buvusių merų ne tik darbai, bet ir atmintis apie juos išblėso.
Tiesa, prieš keletą metų kalbinau anuos laikus prisimenančius žmones, klausinėjau, kas, jų manymu, buvo geriausias rajono šeimininkas. Beveik visi kaip susitarę minėjo jau amžinatilsi Plungės rajono Darbo žmonių deputatų tarybos Vykdomojo komiteto pirmininką Antaną Vindašių.
Bet jo neprikelsi.
Po jo atėjo rajono valdytojų, o nuo 1995-ųjų – merų laikai. Porą metų juo buvo Antanas Lapukas, nuo 1997-ųjų – Aleksandras Lukas, po trejų metų atėjo Vytautas Jonutis, 2003-aisiais jį trumpam pakeitė Vigantas Danilavičius, 2004-aisiais vietoje jo meru tapo Algirdas Pečiulis. 2007-aisiais Plungės rajonui vadovauti pradėjo Elvyra Valerija Lapukienė, 2011-aisiais – Albinas Klimas.
Dabar jau beveik ketveri metai turime pirmą kartą tiesiogiai išrinktą Audrių Klišonį.
Va, ir yra objektyvumo užuomazga – palyginti visus iki šiol buvusiuosius.
Niekam neperšu savo nuomonės, bet buvusiųjų sąraše yra tokių, kurie merais geriau nebūtų buvę.
Bet tada juos rinkdavo politikai. Tad gal iš tikrųjų, kaip sako ekonomistas Rimantas Kuodis, ryškėja buvęs (esantis) jų kvailumas.
Ko gero jį, Alberto Einšteino pavadintą begaliniu, reikėtų prisimint balsuojant ir pabandyt neužlipti ant politikų grėblio.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...