Į Rietavo mero postą – trys pretendentai

ČERNECKIS Deltuviene MockusArtėjant rinkimams į savivaldybių tarybas (jie vyks už poros mėnesių, kovo 3-iąją), visuomenė pradeda domėtis pasirinkimo galimybėmis. Praėjusiame „Žemaičio“ numeryje rašėme, kad Plungėje prie starto linijos stoja septyni kandidatai į merus. O kiek jų yra Rietave? Mažiau – trys. Tiesa, tiek pat jų buvo ir 2015-aisiais, kai rinkėjai pirmąkart turėjo galimybę Savivaldybės vadovą rinkti tiesiogiai.

Jau penktąją kadenciją
Priminsime, kad Liberalų sąjūdžio atstovas Antanas Černeckis Rietavo savivaldybei vadovauja nuo pat jos įsteigimo – nuo 2000 metų. O tai jau yra penkios kadencijos. 2015-aisiais rietaviškiai, nors turėjo galimybę tiesiogiai išsirinkti kitą merą, liko prie senojo – A. Černeckiui neprireikė net antrojo rinkimų turo. Į mero postą jis ėjo, galima sakyti, be konkurencijos: už jį rietaviškiai atidavė 76,67 proc. balsų, už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovą Povilą Batavičių – 14,54 proc., už socialdemokratą Vytautą Blažaitį – 8,79 proc.
Rietavo savivaldybės tarybos daugumą sudaro mero bendrapartiečiai – Liberalų sąjūdžio atstovai, turintys 11 iš 17 mandatų. Tris yra gavę konservatoriai, du – socialdemokratų atstovai, vieną – Darbo partijos deleguotas narys. Šiems rinkimams savo kandidatus į Tarybą teikia tos pačios partijos: liberalų sąraše – 29 asmenys, konservatorių – 17, „darbiečių“ – 15, socialdemokratų – 34.
Tik mero rinkimuose A. Černeckio konkurentai bus jau kiti. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai savo žmogaus į šiuos rinkimus apskritai nedeleguoja. O Darbo ir Lietuvos socialdemokratų partijos į kovą su A. Černeckiu siunčia iki šiol politiko duonos neragavusius asmenis. „Darbiečių“ atstovė – Darbo partijos Rietavo skyriaus pirmininkė, Giliogirio kaimo bendruomenės vadovė Vanda Deltuvienė, socialdemokratų – Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Rietavo savivaldybės susivienijimo vadovas, Lauryno Ivinskio gimnazijos kompiuterijos mokytojas Alfredas Mockus. Beje, jis – ne partijos narys.
„Žinau, ką darau“
Nors kandidatų į mero postą – trys, tikimybė, kad Rietavo politikos padangėje bus permainų, – menka. Tiesa, pats A. Černeckis savo pergale nėra šimtu procentų garantuotas. Paklaustas, kaip vertina konkurentus ir ar šie turi šansų jį įveikti, Savivaldybės vadovas atsakė: „Vertinu ne aš, o rinkėjai. Esame trys, o kurį rinksis, bus matyti. Kiekvieni rinkimai – nauja pradžia. Ir jokių garantijų nėra.“
Vis dėlto jis tikisi, kad rinkėjai bus jam palankūs. „Žinoma, tikiuosi. Kaip ir per kiekvienus rinkimus. Juolab kad reikalai Savivaldybėje klostosi neblogai, žmonės mano vadovavimu lyg ir patenkinti. Suplanuoti darbai vyksta kryptingai ir tvarkingai, ką pradedam, tą ir baigiam, niekur nepuldinėjam. Projektai įgyvendinami, infrastruktūra tvarkoma, o ir verslas išjudintas“, – kalbėjo A. Černeckis.
Kokie jo planai būtų, jei vėl laimėtų rinkimus? „Dar labiau skatinti verslą, darbo vietų kūrimą, bandyti pažaboti emigraciją, susigrąžinti jaunimą, spręsti švietimo problemas. Veiklos tikrai netrūktų, reiktų tik spėti dirbti“, – kalbėjo meras. O jei nelaimėtų? „Turėdamas tokį patirties bagažą, manau, tikrai nepražūčiau. Rasčiau kuo užsiimti. Bet turiu pripažinti, kad eidamas mero pareigas jaučiuosi gerai – savose rogėse.“
O kodėl nepabandžius?
Giliogirio kaimo bendruomenės vadovė ir Darbo partijos Rietavo skyriaus pirmininkė V. Deltuvienė sako, kad ją kandidatuoti į merus paskatino bendrapartiečiai ir kiti žmonės. „Ir pati pradėjau galvoti – o kodėl nepabandžius? Juk esu aktyvi ir partinėje, ir visuomeninėje veikloje. Žmonės manimi pasitiki.“
Septyniolika metų Giliogiryje gyvenanti moteris anksčiau yra dirbusi Statistikos departamente, vėliau trejiems metams buvo emigravusi į Angliją, o šiuo metu darbo neturi. Jei reikia, dirba pavaduojančia paštininke.
Paklausta, ar tiki, kad gali nurungti dabartinį merą, 55-erių V. Deltuvienė sakė: „Neturiu tikslo rungtis ir kažką nurungti. Einu norėdama išbandyti save, juolab kad tikrai neturiu ko prarasti. Pabandyti juk galima. Partinėje veikloje dalyvauju, tačiau Tarybos nare nesu buvusi. Man tai būtų nauja patirtis.“
V. Deltuvienės teigimu, padrąsinimo ji sulaukia ne tik iš partijos kolegų, bet ir iš vaikų – ją palaiko ir dukra, ir keturi sūnūs. „Jie ragina mane eiti. Sako: esi stipri, gabi, tad pabandyk. O ir žmonės nori permainų – daug kas pastebi sustabarėjimą, vis atsainesnį požiūrį, menkas pastangas kažką daryti.“
Žinomas tarp pedagogų
Rietavo socialdemokratai į rinkimus deleguoja ne partijos atstovą, o švietimo visuomenei gerai žinomą asmenį – „švietimiečių“ profsąjungos lyderį A. Mockų.
Lietuvos socialdemokratų partijos Rietavo skyriaus pirmininkas Vytautas Blažaitis komentavo: „Tarp partijos narių nebuvo tokių, kurie veržtųsi į šį postą, todėl nutarėm ieškoti nepartinio kandidato. Nusprendėm, kad A. Mockus mums tinkamas – išsilavinęs, aktyvus, Rietave žinomas, turintis lyderio savybių. Tiesa, jis pats pasiūlymą priėmė be didelio entuziazmo, teko įkalbinėti, bet galiausiai sutarėm, kad kandidatuos.“
Paklaustas, ar šis kandidatas – stiprus konkurentas A. Černeckiui, ar turi galimybių jį įveikti, V. Blažaitis atsakė: „Politinės prognozės – nedėkingas dalykas. Tad geriau apie tai nekalbėti. Bus kaip bus. Rinkimuose kartais viskas baigiasi labai netikėtai. Mūsų kandidatas Rietave tikrai žinomas, na, dar kaimuose jį bandysime pristatyti, kad žmonės žinotų, jog turi iš ko rinktis.“
Šiuo metu du mandatus turintys socialdemokratai siekia ne tik mero posto, bet ir padidinti savo atstovų Taryboje skaičių. Kiek? Šito V. Blažaitis vėlgi neprognozuoja.
Pats A. Mockus, paklaustas, kodėl į rinkimus nusprendė eiti būtent su socialdemokratais, atsakė: „Mes jau senokai bendradarbiaujam. Nuomonės sutampa, tad ir sutarėm, kad būsiu šios partijos atstovas rinkimuose.“ A. Mockus minėjo matąs galimybių tapti Savivaldybės meru – Rietave tikrai yra žmonių, kuriems norisi pokyčių.
Pasak A. Mockaus, socialdemokratai – ta partija, kuri iškelia problemas, jas viešina ir nori spręsti. „Esu parengęs savo, kaip kandidato į merus, programą. Viena didžiausių bėdų – socialinio dialogo trūkumas. Trūksta viešumo, bendradarbiavimo su organizacijomis, toleruojami įmonių vadovų nusižengimai, nesprendžiamos švietimo problemos. Be to, nėra ir vizijos – rietaviškiai nežino, koks jų miestas bus ateityje“, – kalbėjo kandidatas.
„Perspektyvą tapti meru matau. Jei nieko nedarytume, jos ir nebūtų, o dabar yra. Be to, turiu palaikančiųjų – ir tarp kolegų, ir tarp draugų, artimųjų“, – reziumavo A. Mockus.
Neužaugino tokio, kuris galėtų kandidatuoti
Kaip minėjome, konservatorių atstovo tarp kandidatų į merus nėra. Kaip sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Rietavo skyriaus pirmininkė Vilija Razmienė, jų skyrius dar neužaugino tokio, kuris būtų tinkamas į Savivaldybės vadovo poziciją. O teikti kandidatą vien tam, kad teikti, nesą prasmės.
„Dabartinis meras gerai dirba, stengiasi dėl Rietavo. Akivaizdu, kad kitiems jis nepalieka jokių galimybių. O štai Taryboje savo mandatų skaičių tikimės padidinti. Dabar esame trys, o po rinkimų turėtume būti keturi ar net penki. Manome, kad rietaviškiai Taryboje norės matyti ir naujų veidų“, – prognozavo pirmininkė.
Taigi rietaviškiai turi tris kandidatus į merus. Kurį rinksis? Oficialus atsakymas bus po rinkimų, o neoficialus, ko gero, jau dabar aiškus – Savivaldybės vairas liks tose pačiose rankose, kuriose yra jau 19 metų. Bet, kaip sakoma, neperšokęs griovio nesakyk „op!“.

12 komentarai(-ų)

 • Aš:

  Rietaviškiai, neapsirikite rinkdami kitą, tai ką turite jau patikrinta ir patikima. O kad mes Plungėje turėtume tokį merą. Mes jums labai pavydime.

  • nesikisk:

   tupi Plungej ir tupek,apsieisim be patarimu,kas per mada lyginti su Plunge,kodel nelyginat su Telsiais,kaip suprantu cia dauguma Cerneckio liaupsintojai esat is pacios kontoros,pajutot pavoju,gali pavyzdziui kitas meras atimti kavute ir vyti lauk,ieskotis kito darbo.

 • Andrius:

  Nei vyna nematau cia meru vagis kitap nekap

 • Angele:

  Palikim ta pati kur buvo o ne naujus rinkim,sujuokino kandidatai kai kurie As tik uz senaji miesto mera 👏👏👏

 • Rinkeja:

  O aš už tai,kad Rietavui reikėtų permainų,bet pamatysim po balsavimų:)

 • as:

  Permainos gerai, bet kandidatai… Geriau tą patį palikti

 • Lina:

  Tai ką matau tai tik už esamą merą. Kokį čia cirką daro DP iškėlę į mero rinkimus tai ką matom, ji nesugeba savo skyriui vadovauti,o šovėsi į Rietavo Mero postą 🙈🙈Rietavui galas jei tokia klaida įvyktų. Rietaviskiai nesuklys ir nepaslys manau. Sėkmės Antanui Cerniauskui.

 • Ona:

  Kaip šaunu, kad yra dabartiniam merui konkurentas, mūsų gerbiamas mokytojas.

 • E:

  Iš kandidatų manau kad, dabartiniam merui tik A.Mockus konkurentas. Keista kad LS-LKD nekėlė V.Razmienės į mero posta. Sutinku kad, reikia permainų tačiau be A.Černeckis nei vienas neturi politinės patirties todėl norint permainų reikia rinkti naujus tarybos narius nes daugelis jau ne viena kadencija sėdi o ir administracijoje reiktu permainų.

  • velniop:

   tuos senuosius cerneckio subinlaizius,kurie taryboj jau simtmeciai,nuo pat caro valdymo pradzios

 • Matas:

  Labai gerai kad, atsirado stiprus konkurentas dabartiniam merui, kaip A.Mockus. Reikia rietavui permainu, užtenka to sovietinio palikimo.

 • Rebeka:

  Gerbiami rietavo mero rikėjai,atsibuskite! Užtenka to „kunigaiscio ivaizdžio“. kiek administracijoje yra specialistų su „butelio“ priklausomybe, po stalu, darbo metu
  kai lankiausi Panevėžio savivaldybeje apie 10metu atgal, durys i kabinetus buvo stiklinės nuo apačios iki viršaus. O kas padaryta Rietavo būstinėje, ko bijome.
  Sutvarkyta moderni Daržų g. veda į mero naujai pastatytą namą. O dar kur žirgynas.
  Projektai, kaip žadvainiu baidariu nuleidimo vieta(„Jūra“ privirtusiu mędžiu) ir dar kiek adminisracijos „šiogerių“ paslaugų. Kviečiu pasitelkus blaivų prota balsuoti už energinga paprastą būsimą merą. Palaikau A.Mockaus kandidatūrą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...