Iš penkių pretendentų – šnipštas

Capture-1„Žemaitis“ rašė, kad Plungės rajono savivaldybės administracijos paskelbtame konkurse Žlibinų seniūno pareigoms eiti dalyvauja penki pretendentai. Atrodė, bus iš ko rinktis, deja… Viskas susiklostė taip, kad iš gausaus būrio neliko nė vieno. O tai reiškia, kad konkursą teks skelbti iš naujo.

23 metus Žlibinų seniūnijai vadovavusi Sigutė Žeimaitienė, suėjus pensiniam amžiui, iš pareigų pasitraukė nuo sausio 1-osios. Meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir jo pavaduotojas Česlovas Kerpauskas su ja atsisveikino sausio 7-ąją per seniūnų susirinkimą.
Kad seniūnija neliktų be vado, Savivaldybės administracija paskelbė konkursą. Iki nurodytos datos – gruodžio 14-osios – sulaukta šešių pretendentų. Per šventinį laikotarpį vienas iš jų prašymą atsiėmė, tad liko penki. Ir tik vienas iš jų buvo Plungės rajono gyventojas.
Kaip sakė Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ilona Meškauskienė, visi kandidatai į seniūno pareigas buvo išlaikę bendrųjų gebėjimų testą (be jo net negalėtų teikti prašymo leisti dalyvauti konkurse), tad jiems buvo likę išlaikyti tik antrąjį taip pat privalomą vadovavimo gebėjimų testą.
„Kiek žinau, šiam pasitikrinimui užsiregistravo visi penki pretendentai. Palauksime rezultatų, o tada jau skelbsime atranką, į kurią kviesime tuos, kurie išlaikys antrąjį testą“, – gruodžio pabaigoje sakė I. Meškauskienė.
Atranka buvo numatyta sausio viduryje, deja, viskas susiklostė pagal kitokį scenarijų. Pasak I. Meškauskienės, vienas iš penkių kandidatų atsiėmė dokumentus, dar vienas nelaikė vadovavimo gebėjimų testo, o likusieji trys jo neišlaikė. Taigi iš pradžioje buvusių šešių pretendentų neliko nė vieno.
Savivaldybės administracijai neliko nieko kito, kaip tik skelbti konkursą iš naujo. Tiesa, nuo metų pradžios įsigaliojus naujajam Valstybės tarnybos įstatymui, pasikeitė valstybės tarnautojų atranka. Ją vykdys jau ne Savivaldybės administracija, o Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.
„Mes tik parengsime skelbimą, o konkursą organizuos ministerija. Pretendentų atrankos komisijoje turėtų būti du Savivaldybės atstovai. Komisija iš visų kandidatų atrinks du tinkamiausius, o iš jų jau turėtume rinktis vietoje, Savivaldybėje“, – apie naują tvarką pasakojo I. Meškauskienė.
Taigi postas jau antrą savaitę laisvas, o norinčiųjų į jį kaip ir nėra.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...