Nugyventa iki nulinės likutinės vertės

butas1Plungės rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi viešajame aukcione parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto sąrašą. Į jį įtraukta apie trisdešimt nebereikalingų ir nebenaudojamų statinių, patalpų, butų, kurių norima atsikratyti. Per paskutinįjį Tarybos posėdį sąrašas papildytas dar pora objektų – į jį įrašyti du butai, kuriuos taip pat bus bandoma parduoti. Įdomu tai, kad abu jie nugyventi tiek, kad likutinė vertė lygi nuliui.

Savivaldybės taryba pritarė, kad butai, kurie iki šiol tarnavo kaip socialinis būstas, būtų parduoti viešojo aukciono būdu. Vienas iš butų – J. Tumo-Vaižganto gatvės 4B name. Iki šiol jame gyvenusi moteris dėl sveikatos būklės nebegalėjo savarankiškai gyventi. Nutraukus socialinio būsto nuomos sutartį, ji perkelta į gydymo įstaigą.
Kadangi būstas liko laisvas, atrodo, jame galėtų įsikurti koks kitas socialiai remtinas asmuo ar šeima. Bet priimtas kitas sprendimas – parduoti. Kodėl? Kaip sakė Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė, namas, kuriame yra 24,9 kv. m ploto butas, pastatytas 1947 metais. Taigi pastatas senas, o butas – nugyventas, seniai remontuotas. Žodžiu, toks, kad tikrai neatitinka šiandieninių socialiniam būstui keliamų reikalavimų.
„Turėjome rinktis – suremontuoti ir toliau nuomoti ar parduoti. Pirmasis variantas – labai brangus. Todėl kreipėmės į Tarybą, kad leistų parduoti“, – sakė Ž. Bieliauskienė. O kokia bus tokio nugyvento buto kaina, juolab kad likutinė vertė – nulis? Skyriaus vedėja sakė kainos kol kas nežinanti. Dabar, kai jau gautas Tarybos leidimas parduoti, bus samdomi turto vertintojai, kurie ir nustatys, kiek būtų galima prašyti.
Kitas butas (19,22 kv. m) – Vytauto g. 13A name, kuris statytas 1924-aisiais. „Šis butas vėlgi labai apleistas ir nugyventas, jame gyvenęs žmogus buvo toks, kad nesugebėjo savarankiškai tvarkytis. Bute nebegalėjome jo laikyti – namus buvo pavertęs landyne. Sykį net gaisrą buvo sukėlęs“, –  pasakojo skyriaus vedėja.
Kokia tikimybė, kad šiuos nugyventus ir apleistus butus pavyks parduoti? „Tikimės, kad pirkėjus surasime. Kažin kiek už tuos butus negausime, bet gal parduosime, juolab kad jie – miesto centre. Kaip sakoma, kiekvienas pirkinys randa savo pirkėją. Nors ilgai vargome, bet pardavėme butą Šateikių Rūdaičių kaime, Paukštakių mokyklą ir net valsčiaus pastatą Alsėdžiuose. Dabar jau ketvirtą kartą bandysime parduoti butą Godeliuose“, – sakė Ž. Bieliauskienė.
Per Savivaldybės tarybos posėdį šiuo klausimu pasisakiusi Tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė domėjosi, kas turėtų pasirūpinti, kad butai nebūtų taip nugyvenami, kad juos būtų galima naudoti toliau, o ne parduoti aukcione.
Jai atsakė Vietos ūkio ir ekologijos komiteto pirmininkas Tomas Raudys: „Pagal sutartį gyventojai butus turėtų ir prižiūrėti, ir kas penkerius metus atlikti remontą, bet jie sutarties sąlygų nesilaiko. Problema tikrai yra, bet ji atsirado ne šiandien ir ne vakar. Ypač blogai kaimuose – ten būstai tikrai apverktinos būklės.“
Problema ne tik tai, kad nugyventus butus tenka parduoti (žinoma, labai pigiai), bet ir tai, kad į jų vietą reikia nupirkti kitus. Aišku, kur kas brangiau – jau ne už aukciono, o už rinkos kainą. Taip biudžeto pinigai ir tirpsta – pigiai parduodant, brangiai perkant.

Vienas komentaras

  • Aš:

    nepatikėjau Ž.Bieliauskienės ir T. Raudžio verinimais. Nesistengiama,papildyti savivaldybės biudžetą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...