Ir jogurto indelis gali virsti meno kūriniu

J1901-16393Praėjusį antradienį Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“ pakvietė į parodos „Išmesti negalima panaudoti“ apdovanojimų rytmetį. Jo metu pagerbta 10 rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir visas būrys darželinukų bei jų auklėtojų, nustebinusių savo išradingumu jogurto indelius paverčiant meno kūriniais.

Projektą „Išmesti negalima panaudoti“ lopšelio-darželio „Rūtelė“ bendruomenė rengė jau antrąkart. Pernai rajono darželinukai iš atliekų gamino žibintus, o šiemet visi kviesti į kūrybą pasitelkti jogurto indelius, kurių galima rasti kiekvieno namuose. Ypač tuose, kur auga mažieji smaguriai.
Europos atliekų mažinimo savaitei skirto projekto pirmasis etapas buvo skirtas „Rūtelės“ bendruomenei. Jo metu paskaitas apie rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą skaitė Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) vyr. specialistė Eglė Sakalauskaitė bei Plungės rajono savivaldybės ekologė Edita Lydienė. Vaikai nuvyko net į Jėrubaičių sąvartyną, kur galėjo savo akimis pamatyti, kaip rūšiuojamos gyventojų sukauptos atliekos.
Antrasis projekto etapas apėmė visas Plungės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Darželinukai ir jų auklėtojos, taip pat šeimos nariai pasiraitoję rankoves iš jogurto indelių ir kitų vienkartinių pakuočių gamino muzikos instrumentus, žaidimus, lavinamąsias priemones ir kalėdines dekoracijas.
Šiuo sumanymu siekta ne tik atkreipti dėmesį į aplinkos taršą plastiku, bet ir skatinti kūrybiškumą, bendruomeniškumą. Kartu atsirado gera proga darželinukams dar kartą priminti apie būtinybę mažinti vartojimą, rūšiuoti atliekas bei tausoti gamtą, kiek įmanoma vengti vienkartinio plastiko pakuočių bei kūrybingai jas panaudoti dar kartą.
10-ies konkurse dalyvavusių rajono lopšelių-darželių auklėtinių darbai ilgiau nei mėnesį eksponuoti „Rūtelės“ koridoriuose, o tarpušvenčiu komisija išrinko originaliausius bei daugiausiai pastangų ir kruopštumo pareikalavusius darbus. Beje, šįkart savo nuomonę pareiškė ir vaikai – jie taip pat išrinko jiems labiausiai patikusius darbus.
Jų autoriai buvo apdovanoti Plungės rajono savivaldybės ekologės ir TRATC-o įsteigtais prizais. Visi džiaugėsi gautomis knygelėmis, lavinamosiomis priemonėmis ir saldžiomis dovanomis bei žadėjo konkurse dalyvauti ir kitąmet.
Neliūdėjo ir tie, kurių darbai komisijos nebuvo įvertinti ir apdovanoti prizais, mat visi, apžiūrėję parodoje eksponuojamus darbus, sutiko, jog kiekvienas yra vertas dėmesio ir pagyrų už originalumą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...