Apie stiklinę

BunkaNuo seno girdėjom, kad iki pusės pripiltą stiklinę pesimistai vadina pusiau tuščia, o optimistai – pusiau pilna.
Iš kurios pusės bepažvelgtume į dabarties pasaulį, vis labiau vyrauja isteriška tampanti pusiau tuščios stiklinės vizija. Pradedant „The Economist“ žurnalu, pranašaujančiu, jog 2019-aisis atjos Antikristas, Karas, Badas ir Mirtis – keturi Apokalipsės raiteliai bei bus „labai juodi metai“ ir baigiant Rietavo bei Laisvės gatvių sankryža Plungėje.
Pastarajai žiniasklaida skiria tiek dėmesio, jog atrodo, kad raiteliai jau Varkaliuose ir tuoj tuoj bus čia. O dar pridėjus vėlgi eskaluojamus Babrungo gatvės ir stadiono atnaujinimus – regėti iš žirgų šnervių besiveržiantis, kaltuosius paskutinio teismo sprendimu galabijantis nuodingas garas.
Bet juk tas pats buvo kai remontavo kelią nuo Plungės iki Rietavo, Šiaulių–Palangos ir Tauragės–Mažeikių kelių sankryžą bei atkarpą nuo jos iki Pauošnių, Vaižganto gatvės ir pietinio Plungės aplinkkelio sankryžą.
Retas sakė, jog kiaušinienės neiškepsi nesudaužęs kiaušinio  – nepatyręs nepatogumo. Dauguma badė pirštais bei spausdintu žodžiu, virkavo apie savivaldybės koridoriuose kurpiamas juodas dienas tautai.
Kaltininkų dėl šiek tiek apdegusios kiaušinienės patogiausia ir lengviausia ieškot panosėje, o ne valstybės sukurtoj sistemoj. Ypač jeigu yra noro pridėti vietos politinio kvapo.
Artėja savivaldybių tarybų bei tiesioginiai merų rinkimai. Bet atsparumo priešrinkiminiams pareiškimams dar neturim. Ypač kandidatų į tarybą ir mero kėdę pažaduose.
Tuo tarpu žiniasklaidoje radau parašyta, kad mero rinkimuose „A. Beierle-Eigirdienė 2015 metais nuo A. Klišonio atsiliko ne tiek ir daug – tik 1 729 balsais“. Komentaras „ne tiek ir daug“ bei skaičius lyg ir pretenduoja į pusiau pilnos stiklinės įvaizdį, tačiau iš tikrųjų jis didesnis nei balsuoti atėjo rinkėjų didžiausiuose rajono miesteliuose Alsėdžiuose, Plateliuose, Kuliuose ir Žemaičių Kalvarijoje kartu sudėjus. Be to, pirmame rinkimų ture A.  Beierle-Eigirdienė nuo A. Klišonio atsiliko dvigubai, o antrame – 16 procentų. Tikrai ne „ne tiek ir daug“.
Skaičiai patogūs sukurti pusiau pilnos ar pusiau tuščios stiklinės įvaizdį. Ne be reikalo statistika vadinama viena iš melo rūšių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...