Gėlės ir padėkos – jubiliejų švenčiančiam treneriui

Eugenijus Jurgutis (antras iš dešinės) pagerbtas Savivaldybėje

Eugenijus Jurgutis (antras iš dešinės) pagerbtas Savivaldybėje

Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) treneris Eugenijus Jurgutis, šiomis dienomis švenčiantis 60-mečio jubiliejų, antradienį sulaukė ypatingos pagarbos – Savivaldybėje jį sveikino ne tik meras Audrius Klišonis, bet ir SRC direktorius Alvydas Viršilas, ilgametė kolegė Regina Šilenskienė, buvę ir esami ugdytiniai. „Tu, Eugenijau, Plungei esi tikras lobis“, – jubiliatui sakė meras.

„Su charakteriu, turintis savo nuomonę“
Gausų būrį lengvaatlečių ir kitų sporto šakų atstovų išugdžiusiam treneriui E. Jurgučiui tądien negailėta gėlių, sveikinimų ir nuoširdžių padėkos žodžių.
„Kai kalbama apie tavo profesijos žmones, jie dažniausiai apibūdinami kaip išsiskiriantys ištreniruotu kūnu, raumenimis. Tačiau tu, kaip pastebėjau, iš kitų išsiskiri ne tik tuo, bet ir savo bendravimo kultūra, taktiškumu, kompetencija“, – apie jubiliatą kalbėjo A. Klišonis.
Pasidžiaugta ir tuo, kad E.  Jurgutis – ypatingai plataus spektro treneris, kuriam yra tekę ruošti net septynių sporto šakų atstovus. Ir tai jam sekasi puikiai – gausus būrys jo ugdytinių yra tapę prizininkais.
Tik gerais žodžiais E. Jurgutį apibūdino ir jo kolegė R. Šilenskienė. „Štai ir atėjo diena, kai turiu progą apie Augį pasakyti viską, ką galvoju, – juokėsi trenerė. – Žmogus, su kuriuo jau N metų kartu dirbame, – su charakteriu, turintis savo nuomonę ir dviem šimtais procentų atsidavęs savo darbui. Labai myli vaikus, o vaikai – jį. Džiaugiuosi turėdama tokį kolegą ir tuo, kad puikiai sutariame. Netgi mūsų treniruojami vaikai yra mūsų, o ne atskirai Eugenijaus ar mano.“
Trenerį apkabino ir buvusi jo ugdytinė Diana Šimkutė, stipriai ranką spaudė SRC vadovas A. Viršilas. „Jau beveik 40 metų ugdai Plungės vaikus ir jaunimą. Tiek metų visa širdimi esi atsidavęs ne tik sportui, bet ir savo ugdytiniams. Ligšiolinę gyvenimo atkarpą įveikei kaip sprinteris – nesidairydamas į šalis, nepaisydamas kliūčių, neieškodamas intrigų ir aiškiai žinodamas savo tikslą“, – sakė direktorius.
Paties E. Jurgučio teigimu, bėgant laikui daug kas keičiasi. Anksčiau jam svarbiausia būdavo ugdytinių rezultatai, dabar kur kas svarbiau esą, kad jie turėtų mėgiamą užsiėmimą, augtų sveiki ir dori žmonės.
E. Jurgučio pėdomis yra pasekę 12 jo auklėtinių – tiek jų dabar dirba treneriais. Beje, ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. O kaip jaučiasi pats 60-mečio sulaukęs jubiliatas? „Kai pasportuoju, metų naštos kaip nebūta. Tiesa, bėgioti daug nebegaliu, bet štai atsispaudimus ir ant dviejų pirštų dar galiu padaryti“, – juokėsi plungiškis.
Trenerio nuopelnai
E. Jurgučio pedagoginio darbo stažas – 37 metai. 1981 metais, kai baigė tuometinį Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą, parvyko į Plungę ir liko čia visam laikui. Įsidarbino tuometinėje Plungės 1-ojoje vidurinėje mokykloje, vėliau – Sporto mokykloje ir SRC, kuriame tebedirba iki šiol. Paraleliai ugdė Statybos technikumo, Žemės ūkio mokyklos, Senamiesčio mokyklos moksleivius.
Ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu pripažintas treneris (Tarptautinė lengvosios atletikos federacija jam yra suteikusi ketvirtąjį trenerio lygį) paruošė vieną tarptautinės klasės sporto meistrą, 9 sporto meistrus, daugiau nei 30 kandidatų į sporto meistrus bei pirmojo atskyrio lengvaatlečius.
E. Jurgučio ugdytinis trišuolininkas Audrius Raizgys dalyvavo 1996 metų Atlantos Olimpinėse žaidynėse, tas pats A.  Raizgys ir Gintarė Nesteckytė – Pasaulio čempionatuose, Ričardas Reimaris, G. Nesteckytė, Simonas Martišius, A. Raizgys, Deimantė Raudytė, Marius Rudys, Matas Galdikas – Europos čempionatuose. G. Nesteckytė ir Ernestas Raudys iki šiol tebėra nepralenkiami šalies rekordininkai.
Trenerio auklėtiniai kiekvienais metais tampa Lietuvos čempionatų ir pirmenybių prizininkais, 2018-aisiais D. Raudytė, Kornelija Vičytė ir Matas Abartis tapo Lietuvos rinktinių nariais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...