Į teismą – už butelį degtinės ir skardinę alaus

Antradienį Plungės apylinkės teismo rūmuose teisėjas Virginijus Gedeikis sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėjo vagystės bylą. Šia nusikalstama veika kaltinami du plungiškiai – 1977-aisiais gimęs Vygantas Grauslys ir pora metų už jį vyresnis Tomas Žeimys. Tiesa, pastarojo atžvilgiu byla išskirta į atskirą, mat kaltinamasis šiuo metu slapstosi užsienyje. Jam paskelbta paieška ir skirtas sulaikymas. Tad jo bendrui – V. Grausliui – vagystės detales teko prisiminti vienam.

Prokurorei Vitalijai Gabartienei perskaičius kaltinamąjį aktą, paaiškėjo, jog minėtieji vyriškiai policijos akiratin papuolė praėjusių metų liepos 5-osios vakarą, apie 19 valandą, kada iš Laisvės gatvėje, Plungėje, esančio prekybos centro IKI bandė pavogti degtinės butelį bei skardinę alaus. Padaryta žala – vienuolika eurų ir trys centai. Kaltinamųjų atsakomybę sunkina tai, kad jie veikė bendrininkų grupe.
Išgirdęs, kuo yra kaltinamas, V. Grauslys tikino pripažįstantis kaltę. Paprašytas prisiminti minėto vakaro detales, jis ėmė pasakoti, jog susitikę su T. Žeimiu sumanė išgerti, bet nei vienas, nei kitas svaigalams neturėjo nė euro.
Tada V. Grausliui kilo „geniali“ mintis – pavogti gėrimų iš prekybos centro. Kaip tarė, taip ir padarė. Nupėdino į minėtąjį prekybos centrą. T. Žeimys čiupo alaus skardinę, o V. Grauslys stvėrė rimtesnį gėrimą – degtinės butelį. Abu draugai nukulniavo prie kasos. Būtent tada priėjo apsaugos darbuotojas ir nusivedė T. Žeimį.
Kaip teisme pasakojo V.  Grauslys, jis liko nepastebėtas, tad su atvirai rankoje laikomu buteliu apleido prekybos centrą. Kad pro akis praslydo šiek tiek didesnį laimikį pasičiupęs vagis, pastebėta vėliau, peržiūrint prekybos centro vaizdo kamerų užfiksuotą įrašą. Tad V. Grauslį pareigūnai sučiupo tik po maždaug savaitės.
Plungiškis aiškino, kad jis labai gailisi dėl padaryto nusikaltimo. Būtų ir žalą prekybos centrui atlyginęs, tačiau į jį esą niekas nesikreipė, pinigų neprašė. Tikino, kad gavęs neįgalumo pašalpą nuostolius padengs, jei tik bus būtina. „Taip jau išėjo…“  – tepasakė plungiškis, kurį prie nusikaltimo veikiausiai privedė priklausomybė alkoholiui.
Vyras sutiko su prokurorės siūlymu bylą išnagrinėti pagreitinto proceso tvarka. Dėl to kaltinamajam bausmė mažinama trečdaliu. Tad prašydama teismo V. Grauslį pripažinti kaltu, valstybės kaltintoja siūlė jam skirti keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmę bei įpareigoti kaltinamąjį tris mėnesius nevartoti alkoholinių gėrimų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.
Tą pačią dieną V. Grauslys išgirdo ir teismo verdiktą. Paaiškėjo, jog teismas jam skyrė kiek griežtesnę bausmę.
Laisvė plungiškiui apribota keturiems mėnesiams, bet su alkoholiu jam teks atsisveikinti mėnesiu ilgiau, nei siūlė valstybės kaltintoja, – keturiems mėnesiams.
Šį nuosprendį V. Grauslys per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali apskųsti Klaipėdos apygardos teismui. Nors vargu, ar jis to imsis, mat sakydamas baigiamąją kalbą pretenzijų dėl pasiūlytos bausmės vyras neturėjo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...