Kuliai žada šiemet nustebinti

Kuliai prisistatė kaip Lietuvos mažoji kultūros sostinė

Kuliai prisistatė kaip Lietuvos mažoji kultūros sostinė

„Po dviejų metų pertraukos Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardas vėl sugrįžo į Plungės kraštą!“ Šitokie žodžiai praėjusio sekmadienio popietę Kuliuose skambėjo ne kartą. Tiek kuliškiai, tiek artimiausi jų kaimynai bei bičiuliai džiaugėsi, jog Kuliams suteiktas garbingas titulas, kuriuo miestelis galės puikuotis visus 2019-us metus.
Kad pateisintų suteiktą vardą, kuliškiai parengė turtingą, per visus metus nesidrieksiančią renginių programą. Pirmasis jų pakvietė sausio 20-ąją. Renginiu „Nuo… iki…“ Kuliai prisistatė kaip Lietuvos mažoji kultūros sostinė bei trumpai papasakojo, kokiais renginiais ketina įrodyti, jog išties yra verti suteikto titulo.

Apsilankiusieji prisistatymo renginyje nė akimirkai nesuabejojo, kad Kuliai drąsiai gali vadintis mažąja kultūros sostine. Juk miestelyje veikia didžiulis Kultūros centras, po kurio stogu glaudžiasi ne vienas meno kolektyvas. Miestelyje veikia ir Platelių meno mokyklos skyrius. Be to, šis kraštas turtingas savo istorija. Juk čia esančius kelius ir takelius anuomet mynė Juozas Tumas-Vaižgantas, garsusis knygnešys Jurgis Gudas. Savo dienas čia leido ir Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė. Tad niekam nekyla abejonių, jog Kuliai turi kuo didžiuotis ir ką parodyti savo svečiams.
Būtent į kultūrinį gyvenimą, jo puoselėjimą bei populiarinimą ir orientuojasi Lietuvos mažosios kultūros sostinės konkursas. Šis 2014-aisiais startavęs judėjimas skatina gyventojų meninę saviraišką, kūrybingumą ir bendruomeniškumą. Todėl renginio Kuliuose metu ne kartą akcentuota, kad per visus metus miestelis stengsis įvairiais renginiais perteikti savo krašto savitumą, tradicijas, pristatyti miestelį garsinančius žmones, įtraukti visuomenę į meninę veiklą.
Kaip sakė Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ pirmininkė Agnė Alčauskienė, šiais metais kuliškiai turės galimybę prisiliesti ne tik prie mėgėjiško, bet ir prie profesionalaus meno. Ne veltui pirmasis renginys pavadintas „Nuo… iki…“.
Kad Kuliuose klesti mėgėjų menas, įrodė Kultūros centro sceną sudrebinę vietiniai kolektyvai. Susirinkusieji mielai traukė dainas su ansamblio „Vaisgamta“ dainininkais, mišriu vokaliniu ansambliu ir kitais kolektyvais.
Galimybę bent trumpai pasimėgauti profesionalaus meno teikiamu malonumu suteikė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas, žinomas kaip talentingas pianistas. Kartu su ansambliu „Nepaklusnieji“ jis publikai dovanojo nebyliojo kino šedevrą „Cirkas“. Jo metu skambėjo gyva Čarlio Čaplino muzika. „Viskas taip, kaip norėjo vienas žymiausių aktorių ir režisierių“, – sakė R. Zubovas ir pasidžiaugė Kuliams suteiktu vardu.
Su iš Rietavo savivaldybėje esančių Tverų perimtu titulu kuliškius sveikino ir Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis bei Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas, Plungės rajono bendruomeninių organizacijų asociacijos „Plungės kraštas“ pirmininkė  Rima Jokubauskienė.
Pastarieji priminė, jog prieš porą metų mažosios kultūros sostinės vardas buvo suteiktas ir Žemaičių Kalvarijai, todėl kalvarijiškiai puikiai žino, kad šis vardas ne tik puošia, bet ir įpareigoja. Dėl to kuliškiams jiedu linkėjo kantrybės ir didžiulės sėkmės. Svečiai išreiškė viltį, kad renginių programos, kuriomis kuliškiai gins pelnytą titulą, dar labiau pagyvins miestelio, jo bendruomenės kultūrinį gyvenimą.
Kad Kuliai garbingai neš Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą, žadėjo ir Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė, Kultūros centro direktorė Mirga Gulbinskienė ir bendruomenės pirmininkė A. Alčauskienė. Anot jų, suvienijusios jėgas trys moterys gali labai daug. Be tradicinių renginių, vadovės žadėjo ir nemažai naujovių, kurios, tikimasi, maloniai nustebins bendruomenę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...