Fotografijose – žmonės ir jų aplinka

M. Viržintas sveikina A. Čapienę

M. Viržintas sveikina A. Čapienę

Kas gali nesigrožėti nuotraukose įamžintu besiskleidžiančiu gėlės žiedu, krentančiu rasos lašeliu ar kitu gamtos stebuklu, nesuvaidinta žmogaus emocija ar reikšmingu tau, o gal ir visai valstybei momentu? Visa tai nuo pat fotografijos atsiradimo pradžios žavėjo žmones, vertė juos stebėtis ne tik popieriuje „sustingusia“ akimirka, bet ir fotografo talentu vietoje ir laiku nuspausti fotoaparato mygtuką.
Talento bei gebėjimo pamatyti tai, ko galbūt nepastebi eilinis žmogus, nestinga ir mūsų krašto fotomenininkams. Tuo įsitikinti galima apsilankius metinėje Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ parodoje, kurios atidarymas surengtas praėjusio penktadienio vakarą. Fotografų darbai įkurdinti Plungės viešosios bibliotekos bokšto salėje.

Šiųmetinės parodos tema – „Žmonės ir jų aplinka“, tad lankytojų dėmesio laukia nuotraukos, kuriose – žmonių portretai bei juos supanti aplinka. Savo kūrybos vaisius  pristatė net dvylika autorių: Loreta Kazlauskienė, Sigitas Kazlauskas, Kostas Slivskis, Mantas Viržintas, Kęstutis Vaitkus, Antanas Jonaitis, Egidijus Petreikis, Aldona Kuprelytė, Kristina Paulauskaitė, Oksana Sidova, Alina Čapienė bei Remigija Vilniūtė. Bokšto salės erdves jie papuošė beveik pusšimčiu fotografijų.
Kitą ekspozicijos dalį sudaro klubo kas mėnesį rengiamų konkursų laimėtojų geriausių nuotraukų retrospektyva. Fotografijos meno gerbėjai gali pasigrožėti net trisdešimčia darbų, kuriuos pateikė keturiolika fotografų.

Parodos autoriai

Parodos autoriai

Fotoklubui „Žybt“ vadovaujantis M. Viržintas pažymėjo, jog dažniausiai tarp konkurso nugalėtojų puikuojasi S. Kazlausko pavardė. Jo darbai – išties įspūdingi, kalbantys patys už save. Vadovas pasidžiaugė, jog neseniai prie „Žybt“ narių prisijungė telšiškė fotografė A. Čapienė, kuri esą greitai pritapo ir yra dažna konkursų prizininkė.
Sveikindamas kolegas M. Viržintas priminė, kad metinės fotoklubo parodos rengiamos nuo pat „Žybt“ įsikūrimo pradžios. Šiųmetinė paroda – jau aštuntoji. Vadovo teigimu, tai – klubo narių kūrybinė metų ataskaita. Paroda ypatinga tuo, jog didžioji dalis fotografijų padarytos 2018-aisiai, todėl tai – kaip savotiška ataskaita visuomenei apie tai, ką fotografai nuveikė per  metus.
Neatsitiktinai paroda rengiama Bokšto salėje. Juk klubas veikia Plungės viešojoje bibliotekoje, kurioje ir yra minėta erdvė. Šiuo metu aistra fotografuoti, noras įamžinti reikšmingiausius momentus, žmones, gamtovaizdžius vienija net dvi dešimtis fotografų. Vieni – mėgėjai, kitus drąsiai galima vadinti savo srities profesionalais. Jų darbus vertina ir visuomenė.
Anot „Žybt“ narių, būtent žmonių reakcija į jų kūrinius jiems yra didžiausias įvertinimas. Nebijo fotografai ir kritikos. Atvirkščiai – ji skatina tobulėti. O šiandien tam galimybės – itin palankios. Juk modernėjant technologijoms, išaugo ir fotomenininkų galimybės, jos tapo kone beribėmis. Veikiausiai tai lemia ir fotografijos meno, pritraukiančio vis daugiau susidomėjusiųjų, populiarėjimą.
Išties įspūdingą parodą surengę „Žybt“ fotografai sulaukė būrio sveikintojų. Tarp pastarųjų – Akmenės krašto fotoklubo nariai.
Visi džiaugėsi autorių darbais, taip puikiai perteikusiais šiųmetinę parodos temą. Apžiūrėti parodą galima ir dabar, mat nuotraukos visų dėmesio lauks iki kovo pirmos dienos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...