Kur, ponai, už valdiškus pinigus važinėjote?

Kur čia dar nuvažiuoti, kad visus pinigus, skirtus kurui, išnaudoti?

Kur čia dar nuvažiuoti, kad visus pinigus, skirtus kurui, išnaudoti?

Pasibaigus metams skaičiuojama, kaip uoliai Savivaldybės tarybos nariai lankė Tarybos ir komitetų posėdžius. Už kiekvieną juose praleistą valandą politikai gali gauti atlyginimą. Be to, gali prašyti, kad jiems būtų apmokėta už kurą, kanceliarines prekes ir ryšių paslaugas. Nors, atrodo, būti Tarybos nariu – savanoriškas pasirinkimas ir garbės reikalas, dauguma į pinigus vis dėlto nespjovė. Politikai Plungės rajono savivaldybės biudžetui pernai kainavo kone 7 tūkstančius eurų.

Atlygio neatsisakė tik keturi politikai
2018-ųjų vasarį, tvirtinant Savivaldybės biudžetą, Tarybos narių darbo užmokesčiui (už Tarybos ir komitetų posėdžiuose praleistą laiką) bei kitoms išlaidoms buvo numatyta 13 tūkst. eurų suma.
Kaip informavo Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Genovaitė Pečkauskienė, per 2018-uosius Tarybos nariams iš viso išmokėti 6 976 eurai. Sutaupyta 6,1 tūkstančio, tačiau ir ši suma panaudota tos pačios Tarybos kitoms išlaidoms. Darbo užmokesčio pageidavo tik 4 Tarybos nariai: Rūta Endrijauskienė, Audrius Misiūnas, Judita Stankutė ir Adomas Zamulskis. Jų atlyginimams išleistas 1 241 euras (tiek priskaičiuota), išmokėta suma – 951 euras. Imant vidurkį, kiekvienam išeitų po 237 eurus. Ne kažkiek, bet ėmusieji, matyt, praturtėjo. Arba vadovavosi patarle: duoda – imk, muša – bėk.
Savivaldybės meras ir vicemeras pretenduoti į algą už darbą Tarybos ir komitetų posėdžiuose negali, nes tai tiesioginis jų darbas. Visi kiti – taip. Jiems mokama pagal tai, kiek valandų dirbo, o valandinis įkainis apskaičiuojamas pagal skelbiamą šalies vidutinį mėnesio darbo užmokesčio dydį.
Jei Tarybos narys nepageidauja, kad už šių pareigų vykdymą jam būtų atlyginta, Savivaldybės administracijos Protokolo skyriui turi pateikti prašymą neskaičiuoti darbo užmokesčio. Jei atlyginimo pageidauja niekur nedirbantis asmuo, turi pateikti pažymą, kad darbo santykių neturi. Jei dirba – reikia dokumentų, įrodančių, kad pagrindinėje darbovietėje negavo atlyginimo už laiką, praleistą Tarybos, komitetų, komisijų posėdžiuose ar vykdydamas kitas Tarybos nario pareigas.
Pasak G. Pečkauskienės, darbo laikas, praleistas Taryboje, negali sutapti su darbo laiku pagrindinėje darbovietėje.
Daugiausiai išleido kurui
Kaip minėjome, Tarybos nariai gali pretenduoti ne tik į darbo užmokestį, bet ir į kompensacijas už kurą, kanceliarines prekes ir ryšių paslaugas. Pirkimo kvitais įrodę, kad patyrė tokias išlaidas, Tarybos nariai kas mėnesį gali pretenduoti į 43,44 euro kompensaciją (per metus – į 521,28 euro).
Šie pinigai vėlgi nepriklauso merui ir vicemerui, o kiti gali gauti. O kadangi gali, tai ir ėmė – iš 24-ių tarybos narių šių išmokų atsisakė tik 11. Buhalterinės apskaitos skyriaus pateiktoje išlaidų lentelėje nuliai – ties Astos Beierle-Eigirdienės, Kęstučio Buivido, Petro Beinoro ir jį pakeitusios Gintarės Drackienės, Raimondo Dovilčio, Juliaus Nekrašo, Aido Kėso, Tomo Raudžio, Liudo Skieraus, Ričardo Jocio ir Dainos Martišienės pavardėmis.

Dvi bendrapartietės: vienai, gyvenančiai Plungėje, kelionės į posėdžius Savivaldybėje pernai kainavo 521 eurą, kita, nors atvykdavo iš Palangos, apsiėjo be biudžeto lėšų

Dvi bendrapartietės: vienai, gyvenančiai Plungėje, kelionės į posėdžius Savivaldybėje pernai kainavo 521 eurą, kita, nors atvykdavo iš Palangos, apsiėjo be biudžeto lėšų

Maksimalią 521,28 euro sumą į kišenę įsidėjo J. Stankutė, Algirdas Pečiulis ir R. Endrijauskienė. Vos keliais eurais mažiau pasiėmė Marė Valaitienė (520,14 euro), A. Misiūnas (518,56 euro), Juozas Šlepetis (515,68 euro), Irena Taučienė (510,77 euro), Vaidotas Skierus (504,90 euro). Daugiau kaip 400 eurų išmokėta A. Zamulskiui, Jolantai Skurdauskienei, Robertui Endrikui, beveik 200 –
Audriui Šapalui, 58,53 euro – Romui Remėzai.
Bendra išmokėtų kompensacijų suma – 5 703 eurai. Didžiąją dalį šios sumos sudaro kompensacijos už kurą, t. y. 5 357 eurai. Už kanceliarines prekes – tik 40,47 euro, už ryšių paslaugas – 305,17 euro.

Taigi brangiausiai atsiėjo degalai. Kai kurie Tarybos nariai jų įsipylė už visus 521 eurą. Paskaičiuokime. Jei už litrą degalų mūsų politikai mokėjo, tarkim, 1,2 euro, tai už 521 eurą nupirko 434 litrus kuro. Sakykim, automobilis „ryja“ 10 litrų 100-ui kilometrų, tai su tokiu kiekiu kuro galima įveikti apie 4 300 kilometrų.
Kiekvienas Tarybos narys per metus kviečiamas į 11 komitetų ir antrą tiek Tarybos posėdžių (viso turi dalyvauti 22-uose). Įvertinus, kad dar priklauso kokioms komisijoms, tad  politikui į Savivaldybę per metus tenka atvažiuoti apie 35–40 kartų. Skaičiuokim, kad važiuoja 20 kilometrų (nors dauguma Tarybos narių gyvena mieste ar priemiestyje, tad tiek kilometrų nenuvažiuoja), vadinasi, per metus šiais reikalais „prasuka“  700–800 kilometrų. O degalų, kaip minėjome, įsipila tiek, kad gali nuvažiuoti 4 300 kilometrų.
Tad kur, ponai, už valdiškus pinigus važinėjote?

4 komentarai(-ų)

 • Kuku:

  Kas cia per klausimas? Ir taip aisku- SAVO REIKALAIS, KO NESINAUDOTI VALDISKAIS PINIGAIS….Tik prmyn;))))

 • vatnikas:

  plungiskiai,rinkime i busima taryba tik naujus narius,nes esamieji tiek ispizdejo,kad truksta zodziu

 • Juta:

  Tai kur Stankutė važinėjo , reikalauju atsakyti….

 • Zoska:

  Nu ka jau če skaičiojat centukus, dieduos turietumiet… nebturit ka veikte… 237 euru gaila? tai jus patis padirbiekit bjauribes i pavažiniekit savo kuru…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...